Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hogyan kaphatnám vissza a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan kaphatnám vissza a párom "régi" személyiségét?

Figyelt kérdés
Fél éve lesz, hogy itthon van. Szórakoztató, tevékeny emberből egy itthon ülő, TV-t néző egyén lett. A munkahelye megszűnt, kapott 3 havi végkielégítést. Mondta akkor 3 hónapig nem fog elmenni. Ez letelt. Egy hónap után álláskereső lett. Ezt is kihasználja, még egy hónapja van. Csak félig vagyunk közös kasszán, tehát a rezsit a boltot felesben összedobjuk. A maradék saját. Neki most ez nincs. Nem ez zavar, hanem az egyéniségének a változása. Ha én nem beszélek alig szól. Nem megy sehová, tesz-vesz a lakásban. Barátai nem voltak amióta ismerem, a munkatársai biztosították a családon kívüli társaságot. Intimitás heti egyszer szokott lenni köztünk. Most ha én nem kezdeményezek, nem lenne. Én nem vagyok egy domináns típus. Úgy érzem mindenben nekem kell döntenem. Nézi a TV-t este, néha reggel fekszik le. Ha délelőtt dolgozom néha még amikor hazajövök fél 3-kor ágyba van. Olyan bábu lett, aki eszik, iszik, TV-t néz. Azt mondja ha letelik az álláskereső biztos, hogy nem fog annyiért dolgozni amennyiért dolgozhatna. Ez a leggyakrabban hallott mondat tőle: "nem fogok...." Biztos, hogy nem fogok.." Van az anyjának egy örökölt romos lakása - nincs testvére páromnak- Mondja,azt majd Ő megcsinálja és kiadja.Ebből lesz pénze. Az anyja ebbe benne lenne. Eddig is tehette volna ezt de nem tette. Azt látom nagyon belekényelmesedett ebbe az életbe. Valamennyi pénze így is van, több meg minek? Én nem ezzel a férfival költöztem össze annak idején. Az itthon léttől lett ilyen de munkát vállalni nem akar. Én így egyre kellemetlenebbül érzem magam vele. Hogyan zökkenthetném ki ebből a létezem mint egy növény állapotból?
2023. jan. 23. 18:43
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
46%
Depresszio, kezdjetek el eljarni vele sportolni, a punnyadastol ugyanilyen leszek en is. Nekem sem volt kedvem az utolso munkahelyem utan visszamenni a mokuskerekbe, de nekem volt mas lehetosegem. Valamit muszaj neki is kitalalnia, de ez mulik azon is, mit tud, vagy hajlando-e tanulni valami ujat.
2023. jan. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Nem,nem hajlandó tanulni. A munkaügyi Központon keresztül is lehetett volna. "Nem, felnőtt fejjel Ő nem fog visszaülni az iskolapadba." Ez is a bajom vele. Engem - felnőtt fejjel- még mindig hajt valami, hogy többet tudjak. Elkezdtem a neten csak hobbiból angolozni. Szeretek puzzl-t kirakni. Hobbi. Neki csak a TV. Egy borzasztóan passzív dolog.
2023. jan. 23. 21:31
 13/24 anonim ***** válasza:
53%

9-es, rohadtam elég sokáig 8-10 órában + utazás, hogy többé ne csináljam.

Amikor fél 6-kor keltem és este 9-re értem haza, az köszi, nem.


Ez sokkal jobb, és az írás sokszor nem 5-8 óra, hanem 10-12 legalább - gyakorlatilag annyi, hogy itthon "ülök", nem egy irodában, de sokszor elkezdem ébredés után, és sokszor még este 10-kor is a regényemen dolgozok.


Nekem mondjuk nem is a munkával volt baj, azt szerettem, hanem a kib. napi 4 óra utazással :(

2023. jan. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
45%

12-es mondom, hagyd ott. Ez nem változik.


Hogyha egész nap döglik - mert ez az -, azzal NEM TUDSZ mit kezdeni!


Depresszió meg stb. Persze, egyszerűen csak élvezi, hogy otthon van, nézheti a tévét és még a feneke is ki van nyalva.


Hidd el, ha otthagynád, holnap keresne új munkát, mert KELLENE neki!

2023. jan. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Mondd meg neki, amit itt is írtál, hogy te nem egy ilyen férfiba szerettél bele és neked kiábrándító, ahogy azóta viselkedik, hogy nem dolgozik. Egész nap nem csinál semmit, csak ül a TV előtt és nincs is semmilyen ambíciója, ráadásul a kettőtök kapcsolatára is rossz hatással van. Szedje össze magát vagy szakítasz. Aztán tartsd is be, ha nem tesz valós lépéseket, akkor hagyd el. Vagy így akarod leélni az életedet, hogy te dolgozol és van életed, ő meg otthon döglik és csak a terhedre van?
2023. jan. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

13.


Az írás nem inkább hobbi, mint szakma? Én is írtam/írok egy novellát, de sosem éreztem tehernek, van amikor egész nap ezzel szórakozom, máskor egy hét is kimarad. Szerintem ezt nem lehet igazán erőltetni, ahogy a művészetek egyikét sem.


Nekem általában 6 órás állásaim voltak eddig is, a legjobb benne, hogy fél egykor már lehet menni haza, ha hatkor van a kezdés. Utána pár óráig szabadnak érezheti magát az ember.

2023. jan. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
76%
Aki kiadja a konyvet, annak nem hobbi :D Hobbibol nem kerul semmi kiadasra.
2023. jan. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
0%

17.


Félreérted. Olyan értelemben kérdeztem, hogy (mint minden művészeti forma esetén) ezt nem lehet erőltetni, vagy olyan értelemben munkának tekinteni, mint mondjuk egy hordári vagy titkári munkát. A legtöbb író élvezetből csinálja és tuti ne úgy, hogy "most leülök és egész nap csak ezt csinálom". Ezt maximum olyan könyvekre igaz, amelyek lexikális tudást tartalmaznak, de azok unalmasak.

2023. jan. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
79%

18 Dehogynem. Aki komolyan csinalja, az leul irni minden nap es ha nem jon magatol, akkor is ott rohad a konyve felett, max ha szart ir, kesobb atirja.


Legalabbis aki komolyan akarja ezt csinalni. Hacsak nem vagy GRR Martin, nem elsz meg abbol, ha 10 evente jelenik meg egy konyved :D Most a valaszolo aki irta, hogy konyvet ir, neki ez lesz az elso, tehat meg nem hivatasos iro, de ha komolyan akarja csinalni o is, akkor bizony le kell ulni akkor is, ha nem jon a kedv.

2023. jan. 24. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
30%

19.


Így pont az értelmét veszti el, ha ez is ugyanolyan "szenvedj akkor is felette, akkor is ha épp nem megy" az elv.


Bár alapvetően nem furcsa ez, mert a sportokkal is eljátszották ezt (pont a művészetek maradnának ki?), hogy eleinte csak mókás hobbi volt mindegyik, az öröm kedvéért játszották az emberek, mára meg vért izzadnak, egy elüzletiesedett szenvedés lett pl. a foci is. Sok sportoló még doppingol is, hogy még egészséges se legyen a dolog, ami a másik alapvető értelme volt a sportolásnak.

2023. jan. 24. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!