Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Mennyire vagytok közös kasszán...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire vagytok közös kasszán a pároddal? Feleztek vagy máshogy oldjátok meg? Mennyire eltérő a keresetetek?

Figyelt kérdés

2023. jan. 27. 15:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
Nagyjából közös de nincs persely hogy bedobjuk. Nőként többet keresek kb 150-nel cserébe páromnak olyan a mhelye ahol szabad és van szabadidő nem hullafáradt. Igy beszéltúk meg, a több pénz nekünk nem ér annyit. Mindenünk megvan.
2023. jan. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
A közös életre közösen költünk és közösen teszünk félre konkrét közös célokra (rezsi, kaja, utazás, kutyák fizetésarányosan) a fennmaradó összeg csak a miénk, nem más osztja be, nem más számlájára érkezik.
2023. jan. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%

Nem kozos, de ha honap vegen elfogy valakinek, akkor ugyis a masik fizet, tehat lenyegeben kozos. Nem szoktuk egymast szamon kerni, mire bszta el a penzet, sajat lakasom van, en nem gyujtok kimondottan semmire, neki van takarekszamlaja, a maradekot neha el szokta kolteni, van, hogy elfogy mindkettonknek (kb 700K az ossz bevetelunk), de kajat altalaban 1-2 hetre elore veszunk, olyan nincsen, hogy se kaja, se penz.

Engem nem foglalkoztat ez a penz tema ennyire, hogy ki mire kolt, megvan mindenem, tanulok egy uj dolgot, minimalis passziv bevetelem van, azzal foglalkozom ahogy idom engedi, hogy tobb legyen, szeretem a penzt, de csak a bevetel resze erdekel, a kiadasok kevesbe :DDD

2023. jan. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Már házasok vagyunk, de az elejétől kezdve közösnek tekintettük a bevételünk. Jelenleg az a felállás, hogy a férjem fizet minden számlát, hitelt, kocsit, én meg a háztartást. A megtakarítás közös, de én kezelem. A maradék pénzével mindenki azt csinál amit akar. A férjem háromszor annyit keres mint én.
2023. jan. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%

30 éve közös kassza. Egy bankszámlánk van, oda megy minden bevétel. Most kb. 8x annyit keresek mint a feleségem. Mindkettőnknek van bankkártyája a számlához. A nagyobb tételeket megbeszéljük vagy együtt vásároljuk.

Én sosem értettem az ilyen kérdéseket. Egy család vagyunk együtt neveltük a gyerekeket akik ma már önállóak. Mi másért dolgoznék mint a családomért.

2023. jan. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Jelenleg nem vagyok párkapcsolatban - előző együttélős kapcsolatomban külön kasszán voltunk, de azon a fajtán, amit páran külön számlás közös kasszának hívnak... mi amúgy keresetarányosan fizettük a számlákat és az élelmiszervásárlást, szórakozásra én többet költöttem, mert nekem fontosabb volt a programozás / eljárás. A megmaradt összeggel meg külön "gazdálkodtunk".
2023. jan. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Külön számlára érkezik, de közösnek tekintjük mindkettőnk bevételét. Már házasok vagyunk, szóval nem számít igazán amúgy sem, de amióta összeköltöztünk, azóta így van a rendszer. A férjem sokszorosát keresi az én fizetésemnek (van, mikor 3x, van, mikor 5x, egyrészt vállalkozó, így neki is változó a bevétele, de nekem is változik annak függvényében, hogy simán csak dolgozom, itthon vagyok a gyerekekkel, vagy úgy mentem vissza dolgozni, hogy még járt a GYED is mellé, meg ilyenek), alapvetően a házunkat illető költségeket (hitel, lakásbiztosítás) én fizetem, a minden egyéb más kötelezőt (számlák, autó dolgai, stb) a férjem. A bevásárlás, kajarendelés random, mikor kinek jut eszébe előbb kezébe venni a telefonját. Megtakarítások nyilván közösek, mindig megbeszéljük a soron következő nagyobb költést, amire gyűjtünk (ház, autó, ilyen kaliberű dolgok voltak mostanság a porondon). De minthogy mindkettőnknek a saját számlájára érkeznek az utalások, így azért nincs is elszámoltatás, meg nem is lep meg senkit, ha hiányzik egy nagyobb összeg pl szülinap/karácsony előtt.
2023. jan. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
#5 az utolsó mondatodban leírtad a lényeget. Mi másért mint a családért.. Egyébként nagyon jól megfogalmaztad az egészet, mert szerintem is ez a lényege, mindenki egyben egy család.
2023. jan. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
33%
Ja, a családért, aztán ha asszonyka kitalálja, hogy "el van hanyagolva" és lelép másik pasival, akkor meg kéne neki a sok pénz. Na menjen az ilyen a f.sz.omba
2023. jan. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mármint az ilyen nő menjen
2023. jan. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!