Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Egy skizofrén, vagy egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy skizofrén, vagy egy borderline nőt jobb választani élettársnak?

Figyelt kérdés

2023. jan. 28. 00:00
A kérdező szavazást indított:
Skizofrént
Borderlinet
20 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%
Egyik jobb, mint a másik :d De a skizofrén embernél valószínűleg nincs nagyobb segítséget igénylő és nehezebben kezelhető. Aki skizofrén, az pszichotikus, hallucinációi vannak, komoly pszichiátriai kezelésre szorul. Szerintem össze se lehet hasonlítani a borderline-nal, ami egy személyiségzavar, és kezelhető, gyógyítható, kontroll alatt tartható.
2023. jan. 28. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, hogy mindkettő személyiségzavar, csak az egyik cluster A, a másik cluster B, de majd valaki kijavít ha tévedek.
2023. jan. 28. 00:36
 3/15 anonim ***** válasza:
64%
Mindkettő rakás szr.
2023. jan. 28. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
82%
Mentálisan egészséges ember egyiket se akarja választani. Ha direkt ilyet keres, ott már baj van és felmerül az a kérdés is, a borderline-nak vagy a skizofrénnek árt-e jobban egy ilyen beteg pár.
2023. jan. 28. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
78%
Ebben az esetben a legjobb választás, ha egyedül maradsz.
2023. jan. 28. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

A skizofrénia egyértelműen súlyosabb, viszont ha nem annyira beteg az illető (pl kezelteti magát, szedi a gyógyszereit) akkor akár jobb is lehet, mint egy nagyon súlyos borderline zavaros.

Attól függ, melyikük állapota súlyosabb. Skizofrénia mindenképp nagyobb gond, de ha csak enyhe és kezelik akkor lehet kevésbé rossz egy nagyon súlyos borderline-nál

Akinek bpd-je van és nagyon súlyos, ott is jelentkezhet pszichózis.


Nekem bpd-m van és elvileg skizoaffektív zavar. Velem nem könnyű azt tudom

2023. jan. 28. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Igazából ebben a társadalmi formában, mindkettővel nehéz.

Ugyan nyugaton több gyógyszert tolnak beléjük mégis sokkal rosszabb állapotuk van mint pl Sri lankán vagy egy afrikai faluban ahol nem szigetelődnek el a deviánsnak titulált személyek.

2023. jan. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
75%

Nehéz nem sérülni egy mentálisan beteg mellett


Kérdés az h neked mi a kereszted, miért ez a két opció van.


Kérdésedre így jó választ nem Lehet írni, itt inkább az lehet jó tanács hogy figyeld meg ki hajlandóbb tenni a kapcsolat ért, a gyógykezeléséért.


Én inkább egyedül maradnék

2023. jan. 30. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
94%

A skizofréniára nagyon jó gyógyszerek vannak, ha rendszeresen kapja, akkor lényegében tünetmentes. Vannak mellékhatásai, sajnos eltompítja a beteget, de nem lesznek hallucinációi. Vagy hát legalábbis annak, akit én ismerek nincs, tud dolgozni is.

A borderline nehezebb eset, szerintem esetükben nincs olyan gyógyszer, amitől csak úgy megszűnnének a tüneteik, náluk állandó pszichoterápiára van szükség.

Mindkét betegnél a betegségbelátás a kemény dió, hogy egyáltalán eljusson oda, hogy kezeltesse magát. Mert ha nem akarja, akkor nem lehet rákényszeríteni.

2023. jan. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
68%
Konnyebb manipulalni ,konnyebben megdugod de elviselni nem fogod..
2023. jan. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!