Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Szakítanál a pároddal, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítanál a pároddal, ha elmenne 5 hétre nélküled nyaralni?

Figyelt kérdés

4 éve vagyunk együtt. Nekem is és neki is van egy-egy gyereke. Mindkettőnknek álma egy nagy amerikai körút, de mi a lányommal nem tudunk menni, mert az apja nem írja alá az utazáshoz szükséges papírokat, nélküle meg amúgy sem tudnék menni, mert senki nem vigyázna rá.


A párom pont felmondott a munkahelyén, és kitalálta, hogy valószínűleg mi nagyon sokáig nem fogunk tudni menni, így ez egy remek alkalom, hogy a fiával kettesben megvalósítsák a nagy amerikai álmot. Azon a véleményen van, hogy azért mert én rosszul választottam párt anno, ő a 12 éves fiának mindent megakar adni, ami tőle tellik, akkor is ha szakítok vele ezért.


Egyiptomba, és sok más európai országba tudnánk menni együtt is/voltunk is már sok helyen, de ragaszkodik Amerikához.


Mióta feljött ez a téma állandóan azon gondolkozom, hogy szakítanom kellene. Látja, hogy totál kikészülök ettől az egésztől, és csak azt hajtogatja, hogy milyen önző vagyok... én viszont azt látom, hogy nem a társam. Mellesleg házvásárlás előtt állunk, és abból megy a projekt, mert "nem azon az x összegen fog múlni"


Ti szakítanátok, ha a párotok tenné ezt?



#külön nyaralás
2023. máj. 30. 13:16
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
43 szavazat
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
81%
A párodnak teljesen igaza van. Azért, mert a te volt férjed nem engedi el a lányodat Amerikába, neki miért kellene lemondania az álmáról? Ha ezért szakítani akarsz, akkor azt valami gyerekes bosszúállásból meg irígységből teszed.
2023. máj. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
84%
Megfordítom a kérdést: te nem tennél meg mindent a gyerekedért?
2023. máj. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 Kitana. ***** válasza:
94%

Nem szakítanék emiatt, tök jogos, hogy akkor elmegy egyedül a fiával. Én is voltam külföldön nyaralni úgy, hogy csak apámmal, nem jött a felesége velünk, pedig neki még akadálya sem lett volna.

Mondjuk nem értem, miért nem írja alá az exed a papírt, inkább ezt próbálnám megoldani, de ha nem megy, akkor mehetnének felőlem kettesben.

2023. máj. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 A kérdező kommentje:

Szerintem egy gyereknek egy nyugodt otthonra, és egy nyugodt családi légkörre van szüksége. Nem gondolom, hogy ebben a korban óriási jelentősége lenne annak, hogy pl. Zanzibáron vagy Amerikában nyaralnak-e. A párom meg volt már sokszor Amerikában, és egyszer már egy ehhez hasonló nagy autós utat is végigcsinált.


Pár hét és munkanélküli lesz, nálam laknak...eddig közös házat akartunk venni, mert egy fél - fél lakásra van pénzünk külön.

2023. máj. 30. 13:30
 5/56 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem meg ő hagy döntse el, hogy az ő fiának mi a jó. Ha emiatt szakítani akarsz, akkor te egyáltalán nem szereted ezt az embert. Majd biztos megoldja a lakáskérdést nélküled is, de biztos jobb lesz neki külön.
2023. máj. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 A kérdező kommentje:
Azt gondolom, hogy másképp állnék hozzá, ha nem kész tények elé lettem volna állítva, hogy megyünk és kész. Ha már egy ilyen nagy kiadásról is van szó nem mellesleg...eddig 1formán kerestünk, külön kasszán vagyunk, de mint említetten közösen szeretnénk/szerettünk volna házat venni.
2023. máj. 30. 13:35
 7/56 anonim ***** válasza:
66%

Határeset.


Én mondjuk nem is értem, hogy hogyan lehet ez mindkettőtök “nagy álma”, hogy elmenjen az USA-ba és miért “adna meg ezzel mindent” a fiának.


De szerintem a te oldaladról is kicsit önző, hogy nem engednéd el és az ő oldaláról is önző, hogy nem akar kompromisszumot kötni.


Mindenesetre az látszik, hogy neki biztos nem az a nagy álma, hogy Veled nézze meg az USA-t, hanem az, hogy a gyerekével vagy egyedül vagy bármi.


Ha első kapcsolat lenne, akkor javasolnám a szakítást, mert találsz jobbat, gondolom 6-7 éven belül a te gyerekednek sem kell majd apai engedély és mehet veletek, akár meg is várhatnátok. De ha idősebbek vagytok, két hosszabb kapcsolattal a hátatok mögött, akkor szerintem ilyen kompromisszum beleférhet, akkor már nem feltétlenül ebben mérném a kapcsolat értékét, ők elmennek most, ti menjetek addig Egyiptomba, ti meg mentek 6-7 év múlva.

2023. máj. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
70%
Valószínűleg nem ez az utazás fogja meghiúsítani a házvásárlást, maximum kicsit elodázza. Te itt a sértett hiúságod miatt akarsz bosszút állni a szakítással. Te döntésed, te tudod, hogy mi a fontosabb.
2023. máj. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
87%
Amúgy mennyibe kerül most egy ilyen túra? Mi a férjemmel 1.5 millióból hoztuk ki pár éve, de az csak két hét volt.
2023. máj. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem meg ebben a korban már bőven van jelentősége az utazásoknak. Egy 4 éves tényleg nem érti még, de egy 12 évesnek ez hatalmas élmény. Ha a párod felnondott, de vállalja az utazást, akkor valószínűleg elég jól álltok anyagilag, és tudja, hogy fog munkát találni. Ha nem így lenne, akkor ez felelőtlenség lenne a részéről. Inkább kifogásnak érzem a ház témát, az ő pénzével azt csinál, amit akar, ha külön kasszán vagytok. Neki most az élmény fontosabb. A kérdés teljesen jogos, te nem vinnéd a gyereked fordított helyzetben? Inkább az exed kellene csesztetni, amiért nem megy bele, erről tényleg nem a párod tehet. Állíthat kész tények elé, neked jogodban áll megsértődni. Én sem mondanék le egy ilyen tervről.
2023. máj. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!