Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Ez mennyire befolyásoló lenne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez mennyire befolyásoló lenne nálatok? Elég rossz szülői minta, félhetek, hogy ő is ilyen lesz?

Figyelt kérdés

PCO+ IR, szóval diétát igényel majd az életem pár hete. A barátom nem tudom mennyire fogja ezt támogatni és kísértésbe vinni úgymond.

Egy dolog azonban amióta komolyabbra fordult a kapcsolatunk, felmerült az összeköltözés, zavar, vagyis nem tudom hogy mennyire szokott ez visszaütni: a szülei az ételen spórolnak,de nagyon! Csak egészségtelen, silány minőségű ételeket vesznek, nem is nagyon tudok náluk normálisan enni! (meg is van az eredménye náluk amúgy , mindkettő kórosan túlsúlyos és cukorbeteg). Én ugye ezt nem tehetem meg hogy csak sertés hús, nagyon olcsó margarin, cukros üdítő, kész sütik, stb. Valamint hogy nem járnak orvoshoz!

Szerettem volna ha a barátom elmegy egy vérvételre mert mindkét szülő már cukros, meg évente alapvető dolog, még sosem volt. Az urológusra se tudtam rávenni (talán ez a kisebb gond hisz tényleg kellemetlen de a nőgyógyász se kellemes)és a fogorvosra sem. Ezt esetleg lehet valahogy orvosolni? Mit tehetek?

Én is utálok menni, szédülős vagyok de muszáj.


2016. jan. 3. 23:43
 1/5 A kérdező kommentje:
Az elején a "majd" véletlenül került oda, a telefon beírta az előtte lévő szó után automatikusan. Bocsi
2016. jan. 3. 23:46
 2/5 anonim ***** válasza:

ha összeköltöztök az étel problémát úgy meg lehet oldani, hogy a bevásárlást vagy te vagy közösen intézitek

ha nincs otthon egészségtelen kaja, nem is tudja enni

eleinte lehet fura lesz neki, mert más ízekhez szokott, de ha odafigyelsz, hogy olyanokat egyetek ami neki is ízlik, meg fogja szokni ezeket


az orvos más kérdés, azt nehezebb lesz megoldani

az nem segít ha erőlteted, de talán meg tudod vele értetni, hogy ez miért is fontos

2016. jan. 4. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, mi a PCO+ IR, de az meg látható, hogy nemigen vagytok egy hullámhosszon.

Én jobban aggódnék a közös jövőtökről, mint az 1. hozzászóló, a táplálkozás, nem technikai kérdés (ő fogja úgy érezni, hogy nem kap egy "normális" kaját ) de az orvosi ügy meg főleg nagy eltérés. A fogorvos meg hát nagyon cinkes.

2016. jan. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha téged ennyire foglalkoztatnak az ilyen és ehhez hasonló kérdések (akarva akaratlan), őt meg nem, akkor nem biztos hogy jó ötlet elmélyíteni ezt a kapcsolatot. Az is normális ahogyan te gondolod és az is ahogy a párod, hiszen minden annak tekinthető ha az illető jól érzi magát. Egy biztos, drasztikusan senkit nem lehet megváltoztatni, vagy ha kell, akkor nem is őt keresed igazán...
2016. jan. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Azért foglalkoztat mert muszáj, így lehet gyerekem egyszer és így lehetek tünetmentes. A PCO a petefészek policisztás megbetegedése, hormonzavar végül is, nemrég derült ki, ráadásul nem gondoltam volna és megijesztet, az IR az inzulinrezisztencia, diétával lehet kordában tartani, nem tudni hogy a PCO okozza vagy azt okozza ez (160g szénhidrát naponta, egészséges, alacsony glikémiás index ételek, a vércukorszint fenntartása a lényeg)megelőzhető a cukorbetegség így, mert az előszobája, nem reagál jól a szervezet, de javul a PCO is ezzel(egyébként neki azért lenne jó, mert mindkét szülő cukros).

Az étkezés amúgy most elindult pozitív irányba, mert egy hete kezdtem el már főzni is és nagyon ízlett neki, semmit nem vett észre, hogy kicseréltem pár egészséges összetevőre. Ez jól jel ugye?

Ez hirtelen váltás amúgy nekem is, szóval meg kell vele birkózni.

Mivel nem rég derült ki, eddig nem volt gondunk 3 év alatt, szeretném ha figyelne az egészségére ő is, szépen lassan, egy évben egyszer (nem egyszerre)fogorvos, vérvétel annyira nem vészes, csak nincs kedve elmenni, nekem is rutin vérvételen látszott gond (a pattanásokat, stb ráfogják a ciklusra és egyebekre).

A fogorvost azért muszáj lenne, hisz iszonyat nagy pénz ha komoly gondot kell javítani, pótolni. Én is fizettem 50ezret egy hátsó koronáért a félelem miatt, amíg kicsi volt a gond, legyintettem, félek, aztán letört az egész egy mogyoró miatt... és neki van egy félbetört és egy befelé dőlt, teljesen laposan áll befelé, ami amúgy zavarja is, mindig mondja.

Az urológiát azért akartam mert el kellett kezdenem a fogamzásgátlót annó és mindenféle betegségre megvizsgálják akkor, saját biztonság.

2016. jan. 4. 14:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!