Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Szerintetek érdemes ezért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek érdemes ezért szünetelnie/szakítania velem? Részemről gyerekes érvek voltak vagy megérthetőek? [22/n]

Figyelt kérdés

Alapból nem volt gond a kapcsolatunkban, szeretjük egymást és közös jövőt tervezünk, de most szünetelünk miattam. Ő azt szeretné, ha több időt töltenék ott, folyamatosan odaköltöznék, jobban otthon érezném magam nála.


Amiért ezt nem szeretném:


Nagy a különbség az életkörülményeink közt. Nem mondom, hogy hű de gazdagon, de nagyon jó körülmények közt élek itthon, én ehhez szoktam és nem szeretném alább adni.

[Otthon élek a szüleimnél, saját kicsi lakrészben, (van nappali, 1 kis szoba + 1 fürdőszoba) és nem szorgalmazzák, hogy költözzek ki, maradhatok, amíg pénzt gyűjtök és tanulok.]

Ő viszont egy közeli kisebb városban lakik egyedül egy tanyaszerű kertes házban, amit örökölt, de nagyon lepukkant körülmények közt. Nem szerettem sosem sokat ott lenni, minden poros és a konyhája is undorító, egy tál ételt nem tudnék ott megfőzni. Kedvem se lenne, ahhoz a lakáshoz nekiállni takarítani.


Nem szeretnék elköltözni a városomból, mert itt tanulok, nincs jogsim, a napi távolsági tömegközlekedés meg macerás és értelmetlennek érzem, ha egyszer van egy jó helyem közel. Arról nem is beszélve, hogy olyan körülmények közt nem tudnék elkészülni, szépítkezni. Valahányszor ott aludtam másnap mindig lerobbant fejjel mentem el, mert egy normális fürdőszoba se nagyon van ott.


Őt sem hozhatom ide, mert nem szeretné se ő, se a szüleim és én se.


Kb. 5 évet voltunk együtt eddig, hosszabb - rövidebb megszakításokkal. Megértem, hogy ezt szorgalmazza, ő 36 elmúlt és már házasságra, gyerekekre vágyik. Én is ezt szeretném egyszer és mindig őt képzeltem el apának, de 22 éves fejjel, fél lábbal a kamaszkorban érzem magam még, mert nem dolgoztam valami sokat, sosem kerestem még annyit, hogy talpra álljak.


Szerintetek érdemes ezért szünetelni/szakítani? Gyerekes érvek vagy jogosak és megérthetőek, átérezhetőek?



2016. jan. 27. 08:17
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
54%
Ha a szuleitek nem vesznek nektek egy masik lakast, akkor a kovetkezo jopar evben nem fogtok tudni ossze koltozni. Neki pedig nincs mar olyan sok eve hatra hogy gyereket tudjon vallalni.
2016. jan. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Na jó ez tény de hogy ez nem jutott eszébe 31 évesen?

Amúgy szerintem halálra van ítélve a kapcsolat és kár folytatni. Raboljátok egymás idejét. Értem hogy szeretitek egymást de őt valóban szorítja az idő előtted viszont ott egy egész élet. Egy olyan kapcsolat ami ennyire döcögős szerintem esélytelen igazán hosszú távon.

Ettől függetlenül mindkettőtök álláspontja érthető de én se költöznék a helyedben.

20/l

2016. jan. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
78%
Na itt jön be a korkülönbség,mint hátrány.Teljesen érthető,hogy két különböző korosztályú ember,nem illik össze.Mert az életkörülményeik,felfogásuk nem éppen azonos.
2016. jan. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem a korkülönbségről szól.....sokkal inkább az eltérő értékrendről. Egész máshogy szocializálódtatok és ami számodra természetes, az a másiknak csak egy álom...nem könnyű ezt az ellentétet elsimítani.

Amíg iskolás Vagy addig egy lehetőséget látok az pedig egy semleges hely, egy albérlet lehet. Mindketten kimozdulnátok a komfortzónából és megpróbáljátok az összecsiszolódást.

Ha párod állatokat tart, esetleg helyben kell dolgoznia akkor ez egy értelmetlen vita, mert Ő nem hagyhatja el az otthonát....akkor minden marad ahogy volt. Nem késtetek le semmiről, ha tényleg szereted és tudnál vele együtt élni, akkor beszélj vele, és mond el az aggodalmaidat. Ha kizárólag életkörülményekről van szó azon lehet változtatni, ez csak pénz és idő kérdése.

Hétvégente nem szoktál együtt lenni vele? Mi volt a leghosszabb időtartam amit nála töltöttél?

37F

2016. jan. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 opened paradise ***** válasza:
74%

Amikor 17 évesen egy 31 évessel jöttél össze,akkor nem érezted magad "fél lábbal a kamszkorban"?

Amúgy érthető,hogy 5 év után már szeretne a barátnőjével lakni.

2016. jan. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Egymásba szerettünk elsőre és nem számított a korkülönbség. Nem tart állatokat, nem köti a munkahelyén kívül más oda. Felvetettem a közös új helyre költözést is, de anyagilag még nem engedhetjük meg magunknak. Pedig én csak úgy tudnám elképzelni az együttélést.
2016. jan. 27. 09:40
 7/22 anonim ***** válasza:
18%
#5, 17 evesen a nok is a nemi szerveikkel gondolkodnak. :)
2016. jan. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz képest, hogy sokkal fiatalabb vagy, nem vagy gyerekes, sőt, sokkal érettebb lehetsz, mint a párod. Egyetértek, hogy a leírt körülmények neked nem felelnek meg. Viszont azt nem értem, hogy ilyen igénytelen pasival minek vagy együtt. Ez nem kor kérdése, hogy valakinek rendezett lakása van-e. Az meg pláne, hogy haza nem akarod vinni. Így mégis milyen komoly kapcsolat várható?! Ha meg a szüleiddel jó a viszony, pl a lakhatásod teljesen megoldott, kár lenne elrontani.
2016. jan. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 omba ***** válasza:
100%

Szünet, olyan nincs, csak az iskolában.

Én férfiként nem volnék képes koszosan hagyni a lakásomat, bármilyen lepukkant is. (olyan, amúgy :D)


Én ezt látom a fő különbségnek kettőtök világa között, és ennek semmi köze a korhoz - más szocializáció. És ez, ami nem sok jót ígér hosszabb távra se.

Gyereket akar de hát a koszba?

Hogy fogja pelenkázni, fürdetni a dzsuvás fürdőszobában?


Ez az ő dolga, ő háza, vágja sterilbe hét hétvége alatt - nem is értem ezt öt év alatt nem tudtad kifejezni neki? Nem érzi cikinek 36 évesen?

2016. jan. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jogos a szakítás, mert amit leírtál, abból az jön le, hogy teljesen mások az elvárásaitok az élettel szemben. Ő eladhatná a házat és vehetne belőle egy takaros lakást, de nyilván valamiért nem akarja. Te meg nem akarsz ott élni. Nem találjátok a kompromisszumot, tehát jogos, hogy tovább kell lépni, ha egy ilyen fontos dologban nem tudtok megegyezni.
2016. jan. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!