Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Valóban ezzel szinte kérem,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valóban ezzel szinte kérem, hogy kihasználjon? Tényleg a "szolgája" lennék emiatt? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

A fenti kérdést apám ihlette. Sosem volt jó a kapcsolatunk, menekültem is otthonról, amint lehetett, egyenesen egy másik országba tanulni, hogy még látogatni se kelljen sokat.

Közel 2 éve élek párkapcsolatban, együtt élünk a barátommal. Komolyak a szándékaink, biztosan tudom, hogy tavasszal meg fogja kérni a kezem. A szüleim egyébként ismerik a férfit (30), abszolút pozitívak a vélemények róla, értelmes, kedves, rendes ember. Szóval nem ellene irányulnak a negatív megjegyzések.


Apámnak (és úgy általában az egész rokonságnak) az nem tetszik, hogy ilyen fiatalon (23) ennyire komolyan el akarom magam kötelezni, és mindeközben cselédet csinálok magamból, mert a házimunka szinte teljes egészét én viszem. Gondolom, attól félnek, hogy mert anyukám háztartásbeli, "rossz példát" mutatott nekem, és én is teljes egészében függni fogok a páromtól.


De most komolyan, ez csak ennyiből leszűrhető, hogy a házimunkát én csinálom? Ez azért alakult így egyébként, mert amikor összeköltöztünk, még nem volt munkám, az egyetem mellett egyébként is csomó szabadidőm volt, ő meg dolgozott, az anyagiak nagyjából 80%-át ő adta (nekem volt egy szerényke kis ösztöndíjam meg némi kis támogatás anyámtól), így természetesnek éreztem, hogy valahogy kiegyenlítsem az erőviszonyokat. Meg amúgy is, ha én nem csinálom meg, ő magától szökőévente egyszer állna neki a takarításnak. És most ez valahogy így maradt, még mindig egyetem mellett, de már dolgozom, nem hozok sokat haza azért, de legalább már saját pénzből van, nem szülőktől, testvértől kunyerálva. És a szüleim/családom/apám szerint ez így nem jó, gyakorlatilag prostituálom magam.


Most komolyan, ez tényleg így működne? Ha én úgy érzem igazságosnak, hogy elvégzem a házimunkát, ha konrkétan az én kis fizetésecském (ami azért még mindig több, mint a minimálbér) hatszorosát (sőt, többet) adja bele a költségvetésbe, és részéről ez nem is kérdés, hogy közös, az esküvőt is simán ki akarja fizetni ebből, már teszi is félre rá a pénzeket, akkor attól én cseléd leszek és hagyom, sőt kérem, hogy kihasználjon?


Ezt más is így látja? Nektek mi erről a véleményetek?


2016. febr. 22. 13:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%

Ha neked ez nem probléma akkor rendben van, csinálj mindent egyedül. Férfiakra amúgy sem jellemző hogy elvégzik a házimunkát. Igaz én megcsinálnom, mert úgy gondolom mindent közösen kell egy kapcsolatban, egyenlően.

Nem a pénzt kell nézni szerintem hanem hogy mennyi energiát fektet bele. Mert úgy már viszont nincsen rendben, ha ő otthon döglik a tv előtt közben te meg csak takarítasz.

Viszont szüleidet ne engedd beleszólni, te tudod mit érzel még elfogadhatónak.

2016. febr. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Blade Bone ***** válasza:
89%
Gondolom a szüleid első soron arra bíztatnak, vagy próbálnak terelgetni, hogy ne függj a párodtól, de ez ebben a formában ahogy elmesélted, szerintem nem cselédség.. Szeretitek egymást, neked több időd is van, igazságosabbnak is érzed így, plusz egy szép tiszta házban jobb élni.. Ne hagyd hogy befolyásoljanak. :)
2016. febr. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
67%
Pénzért takarítasz, nem prosti vagy, csak egy sima takarítónő. Nekem eszem ágában nem lenne trehány férfival komolyabban tervezni, de még komolytalanul is. Egyáltalán nem jó indok arra, hogy ő ne csináljon otthon semmit, hogy több pénzt adnak neki a munkahelyen. Pláne, hogy mindketten dolgoztok. Így csak lealacsonyítod magad, mintha pénzben mérnéd az értéketeket, és mivel ő többet kap, joga van otthon lustának lennie és cselédnek néznie téged, hiszen te csak egy kis szánalmas minimálbért kereső buta nőcske vagy.
2016. febr. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

hát...ha neked jó így, akkor ne hagyd, hogy más véleménye befolyásoljon.

mondjuk nekem ez lehet, hogy nem felelne meg, mert ha én és a párom is ugyanannyi időt töltenénk munkával (a tanulás is valamennyire annak számít) akkor szerintem nem fair, hogy bár a szabadideje kb ugyanannyi a két embernek (ráadásul neked még tanulnod is kell az órákra járás+munka mellett) akkor kizárólag az egyik fél végezze a "piszkos munkát" :D


mármint érthető, hogy egyenlíteni akarsz, de sajnos valószínű, hogy ha ezt szokja meg a barátod, akkor ez így fog maradni akkor is, ha már mondjuk pl te is fogsz annyit keresni, vagy esetleg baba mellett...mert akkor max Gyedet/gyest fogsz kapni...akkor is te fogsz minden otthoni házimunkát+ baba körüli "nem buli munkát" (szóval ami nem játék :D) végezni?


ha nem is egyenlően, de én beszélnék a párommal, hogy szálljon be ő is az otthoni dolgokba picit...

nem mondanám, hogy prostituálod magad, szerintem a családod is azért próbál így ijesztgetni, hogy később ne szívd meg a helyzetet, és változtass (ha nem is nagyot) még most, hogy ne csontosodjon be ez a helyzet.

2016. febr. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%

Ha a saját szüleid,apád mondja ezt és anyukád háztartásbeli akkor apukád eddig eltartotta vagyis lényegében anyukádról mondott véleményt.:D

kicsit vicces..vezesd ezt igy le neki aztán gondolkodjon el hogy akkor ki a prosti?

Mert ha téged annak nevet mert házimunkát végzel akkor anyukádat is annak nevezi hisz ő is azt végez.

Amugy meg ezzel ne foglalkozz.

De ha felhozzák akkor ezt igy vezesd le nekik és egy szót nem fognak tudni szólni.:D

2016. febr. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szerintem igaza van apukádnak, és az már durva, ha ez olyan szájából jön, aki "haszonélvezője" az ugyanilyen szolgaságnak (anyukád által). Magyarán még édesapád, akinek kedvére van ez a helyzet is felismeri, hogy nem helyes, és nem kívánja ezt neked!


Ha ez nem gondolkodtat el, minek kellene?


Más kérdés, hogy 23 évesen, még nem épp 2 éves párkapcsolatban, az egyetemi padból kikerülve értelmesebb is lehetnél, minthogy a házasságon gondolkodj.

2016. febr. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
9%

Szerintem nem!

Nálunk is hasonló a felállás, bár én azért ösztönzöm, hogy egy kicsit segítsen, mivel van két gyerekünk. Szóval ha van ideje, akkor megkérem, hogy valamit segítsen, és szerencséjére meg is teszi. :D

Engem nem érdekelne mit szól más, nekem ez természetes, hogy a munka javarészét én végzem, hétvégén meg segít annyit, hogy elviszi a gyerekeket sétálni, vagy bevásárol, sőt havonta egyszer még fel is porszívózik. :)


Soha nem éreztette velem, hogy én kevesebb lennék mint ő, mert ő több pénz keres, és ha ez nálatok is így van, akkor ne érezd magad rosszul.

2016. febr. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
78%

#7

Dehogynem érezteti, csak nem szavakkal. Elviszi a SAJÁT gyerekét alkalmanként sétálni? Húha, ennek alapnak kéne lennie, ez nem segítség. És havonta egyszer felporszívózik, meg mondjuk néhanapján ha rászólsz, beleteszi maga után a mosogatóba a tányért?

Ez igen, bravo, álomférj XD

2016. febr. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
46%

a rémálmom az olyan felállás, mint a 7esé....

elég volt ezt itthon látni.

2016. febr. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

7-es vagyok!!!

Nem érzem magam kihasználva, és azért mert ti itt játszátok az agyatokat, hogy fúúúúúúúú de nagyon megereltető neki, az hogy elmegy a gyerekeinkkel sétálni, meg felpórszívózik havi 1x, stb. Nagyon nem érdekel a véleményetek! Lehet, hogy ő nem olyan házias, mint a ti papucs férjetek, de az enyém FIGYELMES, és SZERET minket!!! MINDENT a családjáért tesz, a mi anyagijólétünkért és boldogságunkért.

A ti kis férjecskétek meg lehet hogy máshol keresi majd a vigaszt, ha ilyen lusták vagytok!

Kérdező, ne hallgas a sok hülyére!! 21. század ide-oda, nem kell hogy a férfi túl modern legyen, ne hallgas itt senkire, csak saját magadra. Aki negatívan áll hozá, az csak irigy, vagy abban leli örömét, hogy másokat lehordjon a sárgaföldig. Nem tudom miért személyeskedtek, ti nem láttok bele az ő kapcsolatába, sem az enyémbe!!!


Szép napot mindenkinek!!

2016. febr. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!