Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Idősebb nővel együtt élni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Idősebb nővel együtt élni -természetesen elfogadható körkülönbségen belül - nagyon különleges kapcsolat; ki gondolja még így?

Figyelt kérdés

Bár mindig is néhány évvel fiatalabb barátnőim voltak, de úgy alakult az életem, hogy a felesége, gyermekeim anyja kilenc évvel idősebb.


Nem a korkülönbség számít elsősorban, hanem a közös értékrend, a harmónia, ezt tudom. De ezzel együtt: nagyon különlegesnek látom az idősebb nő - fiatalabb férfi kapcsolatot. Még ha érthetően ritkább is. Nagyon jó érzés, ha hangsúlyosan törekszik a fiatalos szemlélet, életmód megőrzésére, hogy meg tudtál hósítani egy komoly nőt, hogy a tapasztalat és a fiatalos lendület ilyen módon keveredik. És ha ezáltal a meglévő korkülönbség kifelé nem is látszik.


Csak kíváncsi lennék, ha valaki él ilyen helyzetben, hasonlóan gondolkodik-e? Ha pedig csak volt ilyen kapcsolatod, jó szívvel emlékszel-e vissza?



2016. júl. 7. 13:59
 1/3 anonim ***** válasza:
29%

én is különleges kapcsolatban álltam/állok anyámmal...ő az egyetlen anya nekem :)


23F

2016. júl. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hülyére röhögtem magam :D


Az olyan kapcsolatokban, ahol az egyik fél jelentősen idősebb, általában nem arról van szó,hogy a fiatalabb meghódított egy komoly, érett, idősebb felet, hanem arról, hogy az idősebb fél megrekedt a fiatalabb szintjén, és sokkal jóval gyerekesebben viselkedik.


Két ilyen is van a családban.

A húgomnál a férje 5 évvel fiatalabb, de a srác jóval komolyabb, mint a húgom, aki lassan 30 évesen is úgy viselkedik általában, mint egy óvodás.


A sógornőmnél a férje 10 évvel idősebb, de náluk megint ez tapasztalható. A sógornőm egy komoly, értelmes nő, a férje meg egy félidióta, aki mindent elfelejt és mindenben a nő segítségére van szüksége.


És ezt nem elfogultságból hanem személyes tapasztalatból írom.

2016. júl. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez most csak a szavakon lovaglás, de...szerintem pont hogy nincs benne semmi különleges. Egy teljesen egyszerű normális kapcsolat, egy kis számkülönbséggel.


Én (fiú) és a párom között 12 év van az ő javára. 10-22 évesek voltunk amikor megismerkedtünk bátyám társaságán keresztül. 12-24 voltunk amikor összejöttünk. Az akkor hatályos törvények miatt vártunk a szexel a 14. születésnapomig (sokan szokták itt mondani, de pontosan a várakozás miatt NEM LEHETNE LECSUKNI!). Akkor hozzá is költöztem. Azóta összeházasodtunk a 17. születésnapomon (nagykorúsítási kérelemmel és fiatalkorú házasságával [ha az elsőt nem adnák meg, ott volt a második]), és született egy kislányunk tavaly tavasszal (nincs bennünk c kategóriás vér; tervezett, nem véletlen gyermek; családit sem igényeltünk, nincs rá szükségünk). Több pszichológussal és pszichiáterrel is beszélnünk kellett a házassági kérelmek miatt, és mindenki rendben talált minket! Ő egyetemet végzett dolgozó volt már az összejövetelünkkor is. Általános felfogásban, viselkedésben sem éretlenebb a koránál, sőt, talán még érettebb is (a pszichoszakik és szüleim szerint), mint a saját korabeliek, ezért is furcsa hogy engem választott.

6,5 év párkapcsolat, 4,5 év együttélés, 1,5 év házasság, 1 év gyereknevelés óta még mindig tökéletes a kapcsolatunk.


Én: 18/F; Párom: 30/N

2016. júl. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!