Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Mit csinálnátok a helyemben?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csinálnátok a helyemben? Mi lenne a legjobb döntés? Jogosan vagyok kiakadva rá? Vagy csak hormonhiszti lenne az egész?

Figyelt kérdés

6 hónapos terhes vagyok, de apukával még nem élünk együtt. folyamatban van a költözés, csak épp nem jutunk 5ről a 6ra.


Kaptunk egy olyan lehetőséget, hogy kapnánk tök ingyen egy lakást, nagymamámé, csak évek óta üresen áll, csak ki kellett takarítani, am be is van bútorozva, minden megvan, ami kell. Ha ez nem lett volna, páromhoz költöztünk vna, ahol édesanyjával élt eddig. Hely ott is lenne, kényelmesen elférnénk mind, csak épp én nem biztos, hogy szeretnék oda menni, így hogy lenne lehetőség külön menni. Jól kijövünk egyébként, semmi bajom nincs anyósommal, de akkor is úgy gondolom, jobb külön. Arról nem is beszélve, nem tudom mért van, de egyszerűen úgy érezném, ott csak vendég lennék, nem érezném otthon magam.


Ezeket elmondtam páromnak is, azt mondta megérti, igazam van, bele is egyezett a költözésbe. én szépen kitakarítottam a házat, festés is volt, én már egyébként át is cuccoltam, azt beszéltük, az ő ágyát visszük magunkkal, fölösleges újat venni. A minap mondtam is neki, hogy kész van minden, lehet költözni, erre ő kitalálta megint h az jutott eszébe, h mégis mehetnénk hozzájuk is.


Erre én teljesen kiborultam, hogy tiszta hülyének nézet már, eddig akárki kérdezte, mondtam, h külön költözünk, csak lassan halad a dolog, mert párom sokat dolgozik. mindenki előtt magyarázkodtam, közben mosolyogtam, mintha ez tök normális lenne, hogy 4 hónapja nem tudunk ennyiben dűlőre jutni...és közben engem majd megevett ugyanezért az ideg... Erre csak annyit mondott, hogy végül is az nem baj, hogy tiszta lett a ház, legalább ki lett takarítva. De attól még mehetnénk hozzájuk is nem?


Hozzá kell tennem, anyósom nagyon belebetegedett ebbe az egészbe, nem bírja elfogadni, már a baba hírére is jöttek nála az álmatlanság, rosszullétek, hányás, hasmenés, 10 kilót alig 2 hónap alatt lefogyott, csont és bőr lett. Most már úgy látom, jobban van, eszik rendesen, színe is jobb, jobban alszik, bár még nem tökéletes. Az első bejelentést a költözésről teljes elutasítással kezelte, másodjára már azt mondta, mi tudjuk.


Én megértem, hogy nem akarja emiatt otthagyni az édesanyját, mielőtt belekezdtem a rendezkedésbe, vagy 100szor megkérdeztem páromtól, hogy akkor biztos akarja-e, mert ha nem, akkor nem fogom azt mondani, h hagyja magára a beteg anyját (bár sztem már nincs annyira rosszul, erős a gyanúm, h van egy kis rájátszás is már abban...)


Minden esetre, ha az elején mondja, akkor nem forgatok fel egy egész házat, akkor azt az egy szobát náluk rendbe rakom, és már rég ott élhetnénk. ezzel szemben végignézte, hogy én 2 héten át takarítok, készülődök, arról nem is beszélve, h teljesen beleélem magam az egészbe. Mellesleg mama elég nehezen fogadta, hogy néhány bútort áthelyezek, idős már és mindenre az volt a válasza, h neki mindegy, akk dobjam ki ha nekem nem kell, úgyh jó volt még 5 hónapos terhesen vele is veszekedni...

Végül mondtam neki, h jó, akk nem bánom, menjünk náluk, de akkor ott mindent ő készít elő, ő rakja rendbe a szobát, a mama házában meg mindent visszatesz az eredeti helyére, mert azt is mivel ő dolgozik állandóan, apával meg tesómmal csináltattam meg.


Engem már nem érdekel, hova megyünk, csak legyen már valami, az sem biztos, hogy pont a 40. hétre szülök meg, lehet hamarabb jön és még sehol nem tartunk, de az biztos, hogy még egy helyet én nem vagyok hajlandó előkészíteni, én már egy szalmaszálat nem akarok ebben az ügyben keresztbe tenni. Amit lehetett, én megtettem, kismilliószor rákérdeztem, nem kényszerítettem semmire, ezzel szemben szerintem ő teljesen hülyére vett/vesz. És még csak fel sem fogja, h ez nekem mennyire rosszul esik.


2016. szept. 26. 13:50
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Ebből hamar válás/szakítás lesz...
2016. szept. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
95%

Nekem az a sejtésem (persze lehet, hogy nincs igazam), hogy itt komolyabb gond van... A párod képtelen leválni az anyjáról, aki mindenféle érzelmi zsarolós-manipulálós trükkökkel még el is lehetetleníti a leválását. Mondanám, hogy nem kellett volna gyereket vállalni valakivel, aki még maga is "gyerek", de már késő bánat...

Én a helyedben ragaszkodnék a megbeszéltekhez. Ha anyuka rosszul van, lehet úgy is támogatni, segíteni, hogy nem laktok ott. Mindenesetre nem irigyellek, lesznek még ebből bőven konfliktusok...

2016. szept. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
85%
Jézusom, hány évesek vagytok? Dolgoztok? Van önálló jövedelem? Ez az egész olyan, mintha két 19-20 éves fiatal felnőtt próbálkozna az életben elindulni. Ez nem is lenne baj, csak három hónap múlva már egy egy újszülöttért is felelősek vagytok...
2016. szept. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
73%

Talán jobb, ha te a nagymamád házában maradsz a kicsivel. A párod és az anyja sem nőttek fel még a feladathoz az biztos.


És ha oda akarna költözni hozzád majd, készíts szerződést, hogy a nagymamád lakása a te tulajdonod/nagymamádé, nehogy a végén gond legyen belőle.

2016. szept. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, tudom hogy van ilyen, nem ti vagytok az első eset, de ez egy vicc....

Én konkrétan válasz elé állítanám, az anyja vagy a családja? Döntsön!

Attól mert elköltözik még látogathatja az anyját is, ezt kéne felfognia.

2016. szept. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
89%

Ha jól sejtem, nem volt tervezve a gyerek, csak becsúszott. Ha eleve nem éltetek együtt, akkor még a kapcsolat sem lehetett túl komoly fázisban, esetleg nagyon fiatalok vagytok.


Én azt tartom a legvalószínűbbnek, hogy ez a férfi egyáltalán nem vágyik arra, hogy együtt éljen veled és közösen gyereket neveljetek. Szerintem ő csak le akart feküdni veled, erre viszont nem számított. Most pedig próbálja addig halasztgatni a dolgot, amíg lehet.


Szerintem készülj fel arra az eshetőségre, hogy soha nem fogtok összeköltözni és a gyerekkel sem fog nagyon foglalkozni. Vagy egyedül kell majd nevelned és eltartanod a gyerekedet vagy pedig egyedülálló anyaként kell párt találnod. Egyik sem lesz könnyű, de ha megbízol ebben a férfiban bármilyen szinten, akkor csak csalódni fogsz.

2016. szept. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
74%
Még magatokért sem tudtok teljesen felelősséget vállalni, minek nektek még gyerek is? Ráadásul úgy, hogy együtt sem éltetek?
2016. szept. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Helyedben eköltöznék nagymamád házába.

Ha megjön a baba, csak több dolgod lesz. Akkor idegeskedni anyós miatt csak még roszabb lesz.

"Párod" meg nőljön föl. Nem bír kirepülni a fészekből, nem fontos neki a szeretett nő és a születendő babája?

2016. szept. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Annyira nem vagyunk már fiatalok, én 25 ő 30. A babáért rajong, minden vizsgálatra elkísér, az igazat megvallva ezerszer jobban fogadta a nagy hírt, mint én. valóban nem terveztük, legalábbis nem most. egy éve voltunk akkor együtt, van egy háza, amit fel kell újítani, úgy volt, h ha azt megcsináltuk, oda költözünk és akkor mehet a családalapítás. Attól nem félek, hogy elhagyna, vagy h nem akar velem együtt lenni, sztem költözni is az édesanyja miatt nem akar, vagy ink nem mer, ellenérvként is csak ezt az egyet hozta fel mindig. és én teljes mértékben meg is értem, egyetlen rokona, nincs senki más, egyiküknek se, se testvér, se egy nagybácsi/nagynéni, csak ők ketten. fordított esetben valszeg én is így reagálnék, én könnyen hagyom itt a családomat, mikor tudom, két öcsém még itthon lakik, nem fog senki egyedül élni a nagy házban.

De ami a röhej az egészben, hogy am egy kisvárosban lakunk, konkrétan 2 utcával mennénk arrébb, gyalog a legkényelmesebb tempóban is 10 perc...

2016. szept. 26. 14:24
 10/22 anonim ***** válasza:
77%

Nem érzed úgy, hogy csak egy kifogás részéről, hogy nem akarja egyedül hagyni az édesanyját? Nekem annak tűnik.


Az élet rendje az, hogy az emberek, ha felnőnek, elköltöznek a szüleiktől. Ettől még tarthatják a kapcsolatot, de ha egy 30 éves férfi, akinek van párja, aki ráadásul gyereket vár, nem akar elköltözni az édesanyjától, akkor nekem úgy tűnik, hogy nem akar a nővel lenni és gyereket nevelni.

2016. szept. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!