Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Jogosan esik ez rosszul a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan esik ez rosszul a barátomtól?

Figyelt kérdés

Barátom 25 éves múlt nemrég, jelenleg nincs munkája, és nem is tanul. Most éppen passziváltatja a félévét, de szeptembertől ismét folytatja az egyetemet, amit abszolút támogatok.

Dolgozni dolgozna, de nem talál semmit, és van egy olyan érzésem, hogy nem is fog. Nem hívják vissza. Akármit meg nem vállal el. A gondom viszont az, hogy megbeszéltük már egy ideje, hogy összeköltözünk, de azóta is halasztódik az egész.

Én vidékről jöttem fel kb. 3 éve, albérletben lakok két ismerősömmel, másképp nem is menne. Ő is dolgozgatott kb. fél évvel ezelőtt, de csak egy csekélyke tartalékot sikerült összeszednie, azt meg nem költi semmire.

Értem én, hogy nincs munka, de rosszul esik, hogy egyáltalán nem kapálózik semmiért sem. Én megmondtam, hogy ezt nem bírom már, sokat dolgozok, alig látjuk egymást, sokkal jobb lenne, ha együtt élnénk kettesben. Ő azt mondja, hogy nem tud mit tenni, és mégsem ez a megfelelő idő erre.

Szeretni szeret engem, jó hozzám, ezen kívül semmi gond nem lenne. Megértem az ő álláspontját is, de ma hatalmas vita volt ebből, és azt mondta, önző vagyok, és ne erőltessek rá semmit. Úgy érzem, ő otthon jól elvan, a családja mögötte áll, igazából a suli befejezéséig semmi dolga nem lenne a tanuláson kívül. Kezdem tényleg azt érezni, hogy én látom rosszul a dolgokat, rá akarok erőltetni valami brutálisat, amellett, hogy dühös is vagyok, hiszen egy bőven felnőtt férfiról beszélünk.

4 és fél éve vagyunk együtt egyébként, tehát már igencsak ismerjük egymást, nincs arról szó, hogy ismerkedési fázisban lennénk... szerintetek jogosan vagyok csalódott? Van valami hasonló tapasztalatotok a témát illetően? Nem tudom, hogyan kéne már hozzáállnom az egészhez. Legyek türelmes? Vagy újra kéne értelmezni a kapcsolatot?



2017. febr. 11. 21:48
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem akar felnőni, csak húzza az időt, hogy minél később kelljen kilépne a nagybetűs életbe.

Ha ez jó így neked még évekig, akkor hajrá!

De ha nem, akkor ne pazarold rá az időt.

2017. febr. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
41%
Oszinten, mi a fenebol tartanatok fent magatokat? Erettsegivel a baratod kitorolheti a segget, te pedig sajat bevallasod szerint is sokat dolgozol es csak lakotarsakkal egyutt tudsz fenttartani egy alberletet. Erre a semmire hogyan es hova szeretnel kulonkoltozni?
2017. febr. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

A csalódottság egy érzelem, jogod van az érzelmeidhez. Ha nem lehet vele beszélni, te meg mást akarsz, akkor szét kell menni.

30/f

2017. febr. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A legrosszabb ***** válasza:
62%

"Akármit meg nem vállal el."


Eddig olvastam el a novelládat. A te pasikád egy léhűtő, időhúzó, lusta, link alak. Nehogy már a kis bölcsészke beálljon a gyárban a szalag mellé diákmelózni, hát az milyen szégyen már. :( Nem probléma, elvégzi a büfészakot, aztán mehet a Mekibe mosogatni.

2017. febr. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Már elvégzett egy egyetemet, de most mást akar. Suli mellett diákmelóból és ösztöndíjból tartottam el magamat, lényegében emiatt is költöztem fel vidékről, hogy elvégezzem az egyetemet. Az, hogy két ismerősömmel lakok, semmi köze ahhoz, hogy jelenleg mennyit keresek...
2017. febr. 11. 22:04
 6/23 anonim ***** válasza:
78%
Ez az ember közönséges naplopó. Menekülj tőle, ha nem akarod elcseszni az életed.
2017. febr. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Hat, nezd a baratod nem csinalja jol, mert egy onallotlan gyerek benyomasat kelti, viszont azt tovabbra sem ertem, hogy mibol koltoznetek ossze. Szerintem o is emiatt nem akar ebbe belemenni, munkat meg ugye nem keres, mert a szar melo derogal, ugyhogy ez egy ordogi kor. Bar, azt nem ertem nagyon hogy mi vonz annyira egy ilyen tehetetlen emberhez, hogy meg ossze is koltozz vele.
2017. febr. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Pont ez a baj. Én is írtam, hogy értem, hogy nincs munka, és nincs miből eljönnie, nem is ezen van a hangsúly. De nem tudok nem csalódott lenni, egészen egyszerűen fogalmam sincs, meddig várjak még. Engem emiatt önzőnek nevezett.

2017. febr. 11. 22:23
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Az sem jó jel, hogy elvégzett egy egyetemet, de már is mást akar. Ha nem akarsz csak úgy szétmenni, ülj le vele nyugodt beszélgetésre, és találjátok ki közösen, hogy mik az elképzeléseitek, és meddig vagy hajlandó várni, hogy tegyen valamit az ügyért. Ha nem tartja be a határidőt, akkor lépj le!
2017. febr. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem meg nemis akarja lekötni az életét.Lehet jártok.De ennyi ideig?Mi most leszünk 4 éve a párommal.Elsem tudnám képzenlni ,h ennyi ideig ne együtt éljünk.Mi sem vagyunk gazdagok.
2017. febr. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!