Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Vannak, akikhez takarítónő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vannak, akikhez takarítónő jár hetente/havonta takarítani? Kinek illik fizetni ebben az esetben?

Figyelt kérdés

A párommal 6 éve vagyunk együtt, ebből már 5 éve együtt is élünk, de mindig is voltak problémák a takarítással. Én tudom magamról, hogy elég lusta vagyok, ez sajnos nagy hibám, tisztában vagyok vele. A párom eleinte még megcsinálta a házimunkát egymaga, mert alapvetően mindketten szeretjük a rendet, de aztán besokallt, hogy soha nem segítek neki, vagy csak nagy sokára, viták és állandó nyaggatás hatására, ha már századszor kér meg valamire... szóval tudom, hogy nekem is be kellett volna többet segítenem a háztartásba, de egyszerűen utálok takarítani, elvisz egy csomó időt feleslegesen és nem szeretem, hogy munka után még ezzel is foglalkozni kell. Na már most, ebből elege lett a barátnőmnek is, pár napja végleg besokallt, és azt mondta, egyedül ő sem fogja ezt csinálni tovább, mert hogy ő nem cseléd. Ebben egyébként teljesen igaza is van. Szóval azt mondta, hogy ha nem vagyok hajlandó változtatni és gyakrabban beszállni a takarításba - márpedig erre nem hiszem, hogy sok esély lenne, ha 5 év alatt sem sikerült megváltoznom pozitív irányba - akkor ő bizony takarítónőt fog fogadni, mégpedig az én kontómra(!), mert hogy én vagyok az, aki kettőnk közül nem hajlandó itthon semmit sem csinálni.

A takarítónőt jó ötletnek tartom, igazából kifejezetten tetszik a dolog, az viszont, hogy csak én fizessem, az szerintem nem korrekt. Ha lesz takarítónő, akkor nyilván mindkettőnk után fog takarítani, nem csak utánam, tehát szerintem közösen illene fizetni, mert ha jól értem, ezentúl nemcsak én, de a barátnőm se takarítana többet itthon, mert hogy úgyis itt lenne helyette egy takarítónő, aki mindezt megcsinálja.


Ha csak helyettem takarítana a takarítónő, akkor jogos lenne, hogy én fizessem az egészet. De így, hogy végül is ugyanúgy takarítani fog a barátnőm után is és neki ezek után ugyanúgy semmit nem kell már itthon csinálni, így szerintem az lenne a fair, ha ketten fizetnénk.


Ti mit gondoltok?



2017. máj. 16. 12:21
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
5%
Ha ket felnott, ertelmes embed ennyire igenytelen es lusta, hogy nem kepes sajat magara ilyen alapveto dologban gondot viselni, akkor igen, az ebbol kovetkezo terhek is kozosek legyenek. Ne csak a szutyok korulottetek.
2017. máj. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
33%
Közös költséget felesben a legjobb fizetni.
2017. máj. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
87%

Ő úgy fogja fel, hogy a maga részéről a veled közös takarítást választaná, de ezt te lehetetlenné teszed, ezért a te döntésed, hogy takarítónő legyen, amit ő nem akar támogatni.


Meg lehet érteni ezt az álláspontot is, bár nekem nem igazán tetszik. Én mindkettőtök helyében nagyvonalúbb lennék annál, minthogy ebből problémát csináljak. Az ő helyében eleve úgy ajánlanám fel, hogy felesben fizessétek, a te helyedben meg nem harcolnék vele, hanem megvonnám a vállam és kifizetném a takarítónőt. Ha majd megnyugszik, megbeszélitek és talán beszáll ő is. Ha nem, akkor nem, legalább nem kell többet a takarítással vacakolni.

2017. máj. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
99%

Mivel a probléma miattad áll fenn, igen neked kell állni az egészet.

F34

2017. máj. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
77%

Nálunk én takarítok. Így nincs vita! :)

34/F

2017. máj. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%
Aki végett, takarítónőt kell hívni. Vagy is neked kéne az egészet.
2017. máj. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
42%

Én azt gondolom, hogy ez a "párkapcsolat" inkább hasonlít egy bérlőtársi kapcsolatra. Szexnél hogy van? Az óvszert te fizeted a síkosítót meg ő?


Áldom a sorsom és a génjeim, hogy nem hasonlítok rád...

2017. máj. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
93%

Pont ez az, hogy nem ugyanúgy takarít kettőtök után! Te csinálod a kupit, a rendetlenséget, és a koszt, nem pedig a barátnőd! Eddig viszont ő takarított rád. Már csak ezért is lehetnél vele nagyvonalú, hogy nem dobott ki téged ezek után a pi.csába, ahogy más nő tette volna, évekkel ezelőtt.


Gyakorlati példa. Ő hazaér, leveszi a cipőjét, a helyére teszi, és felakasztja a kabátját. Se kupi, se kosz nem marad utána. Te hazaérsz, cipővel végigtrappolsz, potyog a sár, ledobod a nappaliban a kabátod. Kupi is meg kosz is lett, amit valakinek meg kell oldania.

Ez csak egy példa, nem tudjuk, mi zajlik nálatok. Csak hátha így érted, miért illik neked fizetni.

2017. máj. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom nem mindennap jönne a takarító, hanem heti egyszer- így az alap dolgokat ugyanúgy kéne csinálni, ami a barátnődre marad. Szóval jah, neked kéne. Másrészről ha felezni akarsz, akkor évekre visszamenőleg fizethetnéd a barátnőd munkákát is amikor utánad takarított.
2017. máj. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
88%

Szia!


Egyébként közös, vagy külön kasszán vagytok? Ha közös, akkor a takarítás is közös, ha nem, akkor igen, a te sarad, ugyanis részéről működne a megoldjátok magatok szitu, ebben te nem vagy partner, így miattad borul az ingyenes módszer.


Tehát, ha rendet szeretnél, akkor vagy nyeld be, és fizesd a takarítónőt, vagy esetleg vegyél erőt magadon, és takaríts.

2017. máj. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!