Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Lehet ezt pozitív irányba...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet ezt pozitív irányba befolyásolni? Nem alkoholista, de jó irányba halad?

Figyelt kérdés

Alkoholgondról van szó. Őszinte leszek, most ott tartok, hogy kicsit félek, én is beleestem a "majd én megmentem a rosszfiút" hibába.


Alapvetően nincs bajom a piával, buliban, ünnepkor nem zavar - annak ellenére sem, hogy a családban volt/van alkoholista. A részeg emberekkel nem vagyok toleráns, a becsiccsentünk nem zavar.

Párom régen nagy bulizós volt, sokat járt kocsmázni haverokkal, rengeteg csúnya sztorija van. Nem szégyelli ezeket, szóval simán elmeséli társaságban (pont ezért az első benyomás róla ritkán jó...), de mire én megismertem, ezekről már régen leszokott.

Együtt vagyunk már egy ideje, de mostanában kezd feltűnni, hogy - bár ahogy írtam, nem gyakori a dolog, szóval születésnap, ünnepnap, ilyesmik - ha iszik, akkor totál kifordul magából. A gond az, hogy a haverok folyton tukmálják, tehát nem csak egy-két sör, meg valami mellé, ami még jól esne, hanem még egyet, még egyet, még egyet. És neki egyszerűen ciki nemet mondani, vagy én nem is tudom, mert akkor is megissza, ha nem kell, és persze mindig az a vége, hogy szarul van, és/vagy aggódni kell miatta, hogy mi van vele.

Ebből egyébként volt is balhénk korábban. Én azt gondolom, hogy felnőtt ember ismerje a saját korlátait, annyit igyon, amennyit bír, ha nem megy, akkor nem akarom látni részegen, én nem fogom összekaparni.


A nagyobbik baj a sztorizgatása. Ezek miatt az én családom is elkönyvelte, mint hobbialkeszt, és emiatt ha közös program van, folyamatosan tukmálják. (Ahogy írtam, van alkoholista a családban, olyan, aki a napi sör+tömény nélkül nem tud élni, szóval nem a legjobb társaság...) Ő meg nem tud nemet mondani, ahogy barátoknak sem, és emiatt az ilyen családi összejöveteleknek kivétel nélkül az a vége, hogy mi összeveszünk. Mert berúg, mert ha részeg, akkor mindenkinek beszól, mert ha részeg is iszik tovább és mindig rosszul lesz a végén. Legutóbb megalázott engem az egész család előtt, beszólt a testvéreméknek, és persze, másnap borzasztóan szégyelli magát, de az már nem sokat ér.

Kértem a családot, hogy ne itassák, de az ugye presztízs, kértem őt, hogy mondjon nemet, de az nem igazán jön össze. (Tény egyébként, hogy elég agresszív a rokonság, de szerintem túl lehet élni a cikizést. Meg van, hogy nemet mond, de addig tukmálják, míg elfogadja. Volt, hogy én kértem neki italt ezt megelőlegezendő, akkor meg papucs lett.)


Családomtól nem tilthatom el, barátoktól nem tilthatom el. Sokat beszélgetünk, hogy én erre miért vagyok nagyon érzékeny, de azért csak becsúsznak az elhajlások.


Gondoltam már ultimátumra, hogy akkor ha ennyire nincs önkontrollja, akkor egy kortyot sem, de nem akarok zsarnok lenni. Ahogy írtam, mértékkel nincs bajom a dologgal, az egy-egy sör a haverokkal nem érdekelne.


Ő még nem alkoholista, nem létszükséglet neki a dolog, de végigcsináltam én ezt már családon belül, és tudom, merre vezet a dolog.

Tanácstalan vagyok, mit lehetne kezdeni a helyzettel a zéró tolerancián kívül?



2017. máj. 21. 22:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

"Ő még nem alkoholista..."

De igen, az! Egyelőre száraz, de már most nem tud ellenállni a piának. Ha később a keresete engedi, el fog zülleni, ez már most borítékolható. 40 éve rehabos alkeszokkal dolgoztam, elég sok hasonló esetet hallottam, láttam.

2017. máj. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én tudom, milyen a másik oldalon lenni, tehát voltam már olyan helyzetben, mint a párod, habár nem vagyok alkoholista, de régebben volt, hogy csúnyán berúgtam. Ha fontos neki a kapcsolat és ha értelmes ember, akkor úgyis tesz érte. Velem is ez volt, megkért rá az exem, és megpróbáltam. Az ultimátum szerintem nem segítene neki, inkább kérd, hogy tartson mértéket és ne engedjen a tukmálásnak, illetve szólj a rokonaidnak. Egyébként milyen gyakran iszik? Csak mert lehet, hogy csak egyszerűen nem bírja a piát, és nem bír mértéket tartani, de amúgy, ha nem gyakran, akkor nincs gáz, mert ezektől még nem lesz alkoholista.


Egyébként az is lehet, hogy valami lelki probléma van a háttérben. Én például utólag, miután szakítottam az exemmel, rájöttem, hogy miatta voltam olyan részegen. Minden rendben van a kapcsolatotokkal, esetleg vele?

2017. máj. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Menekülj tőle, úgysem tudod megmenteni, hogyha ő maga nem akarja. Nekem is volt részeges fiúm már reggel elkezdte, este folytatta. Reménytelen eset volt, én is meg akartam menteni, nem sikerült.
2017. máj. 21. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem a csládot kll kérni, hogy ne itassák, hanem az ilyet - beszólogat, megaláz, mivan?! - ki kell cs.szni mielőbb, szarva a sajnálkozására.


A részeg ember nem mutat semmi újat, csak amit pia nélkül elfed, azt az alkohol kihozzsa belőle.

Szóval felmerül a kérdés, egütt akarsz-e lenni egy bunkó emberrel, vagy keresel normálisat, aki

- tudja hil a határ

- FÉRFI, és tud nemet mondani

- nem lesz alkesz előbb-utóbb

2017. máj. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ezen itt nem hiszem, hogy bárki segíteni tud.


Vagy a párod belátja, hogy tudni kell nemet mondani és hol a határ nála (és igen ez lehet, hogy az lesz, hogy nem ihat többet a közeljövőben), vagy nem érdemes vele tovább foglalkoznod. Az alkoholizmus nem olyan, hogy te kívülről tudsz neki segíteni, ha nem jutott el a végéig pláne.

2017. máj. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
57%
látom mindenki a legrosszabbat feltételezi, én is be kell, hogy valljam. nekem a párom családilag hajlamos rá (a nagyapja alkoholista volt) az édesanyja számtalanszor elmondta, hogy figyeljek rá bla-bla. neki nem a barátai hanem a hülye alkoholista munkatársai voltak a rossz társaság. kaptam olyanon, hogy "beleivott a pálinkába" csak mert miért ne. nagyon nagyon csúnyán megmondtam a magamét egyszer és az anyjának is "beköptem". aztán még a dühös kifakadás után egyszer nyugodtan elmondtam, hogy én ennél többre tartom és ha máshogy nem megy jöjjön el a helyről (esküszöm a főnöke itatta) eljött, ennek kb 10 éve akkor iszik egy sört ha én hazahozom vagy max ünnepkor és ennyi, én meggyőztem. egy próbát megér
2017. máj. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
55%
Azért a rokonság is megéri a pénzét. Én biztos hanyagolnám a közös programokat, amíg nem fogják fel, hogy ne tukmálják a piát.
2017. máj. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az az ultimátum dolog jól hangzik, ha nyers is.

Ilyen életet nyilván nem kívánsz magadnak, és ki tudja, nem fog-e függőbb lenni? (az lesz - tudom a saját életemből.)

Meg lehet tanulni a "nem" szót, én 10+ éve semmit, senkivel, és tök jól elvagyok. Pár ember eltűnt az életemből e miatt, hát ennyi.

Jól érzed, hogy ez komoly probléma - a pasi meg elég éretlen is hozzá, a hülye sztorijaival. Más nem történik az életében, amiről beszélhetne?

2017. máj. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!