Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Volt már rendetlen párotok?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Volt már rendetlen párotok?

Figyelt kérdés

Felnőttek vagyunk már, párommal fél éve költöztünk össze. Ahogy mondják, lakva ismeri meg az ember a másikat. Sajnos kiderült, hogy nagyon trehány férfi. Képtelen rendet tenni és rendet tartani. Amikor rendbe teszem a lakást, alig telik el 1 ora, ismét kupi van. Nagyon idegesítő es nem akarok a cselédje lenni.

Volt mar hasonló tapasztalatotok? Mit tennétek?

N



2017. jún. 19. 13:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%

Sok férfi azt hiszi, az anyukája után a csaj az új anyukája. Azon kívül, h kiszolgáltatja magát, még esetleg azt is szeretné h úgy bánj vele, mint egy kisgyerekkel: dönts helyette, Érezd át az ő lelki gondjait, hangolódj rá teljesen, ahogy egy anya.


Meg kell tanulniuk, h te már egy Másik, Felnőtt, Dolgozó Ember vagy, akinek nem kötelessége és életfeladata, hogy őt istápold. Arra ott van az anyja - és csak Volt, mert elfelejti, h már Ő is Felnőtt.


Kérdés: ha te szertnéd, hogy ilyen mélységben rád hangolódjon, azt megtenné? Venné-e minden nap a fáradtságot, hogy kitalálja, mit ennél szívesen? Mi esne jól? stb.

Ehhez még meg kell érnie, egyelőre a saját burkában él. Pénzügyek terén rendben van a srác? Látja maga előtt, h mi fontos és mi nem? (Az én volt pasim a hátunk mögött elköltötte a közösen megtakarított pénzünket.Persze ez egy másik véglet.)

2017. jún. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Egyetértek veled! Valószínűleg azt hiszi, hogy az anyja helyébe léptem és pont úgy fogom őt "szolgálni".

Kértem már, hogy ne legyen annyira trehány, így kevesebb munkát csinál nekem, de semmi........nem akarom egyből feladni, de egyenlőre halvány jelét se látom, hogy változtatni akarna.

Egyebkent nem egy pénzszóró típus, sőt nagyon is fogja a pénzt:/.

2017. jún. 19. 14:57
 3/11 anonim ***** válasza:

Igen volt. Semmi sem használt.

Végül elváltam tőle. Kupizhat magának most már. Az emberek nem változnak.

2017. jún. 20. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Épp van. Kb egy éve élünk együtt. Nálunk picit javult a helyzet. Bár engem olyan őrülten nem idegesít a kupi, csak ha pl a földre dobálja a szennyes ruháit, fürdés után elhajítja a törölközőt(ezt eddig mind3 előző partnerem is csinálta), nem hajtja fel a wc ülőkét, szanaszét hagyja a mosatlan edényeket főzés után stb. Már sokkal ritkábban történik ilyesmi, habár előfordul. A törölközőt tegnap tette fel először szó nélkül az akasztóra. Szerintem fontos, hogy kérj. Ha nem teszi meg (pl mosatlant a mosogatóba) akkor várd meg míg ráér, mondjuk tv-t néz és kérd meg újra. Ha elintézte, dicsérd meg, nyomj neki egy puszit, köszönd meg, mondd hogy örülsz. Picit gagyinak tűnhet a módszer, de nálunk használt. Elég lassan, de biztosan indult be a változás. Csak higgadtan, nyugodtan :)
2017. jún. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

:)..... köszönöm a válaszokat! Hát ez az, az anyja nem nevelte meg, ezt most nekem kell helyrehoznom. Ez kb. "gyerekes" módszer, amit említesz, őrület, hogy igy kell bánni egy felnőtt férfival.....és ráadásul nálad még működött is a módszer :). Megpróbálom én is.

Nem vagyok én sem mániákus rend terén, de ha egyszer rendet raktam, akkor ezt tisztelje, mert nem akarom egy óra múlva újrakezdeni.

Nálunk olyan van, hogy pl kivesz valamit a hűtőből, hozzá tör egy darab kenyeret és végig vonulva a lakáson azt eszi a kezéből.....mondanom sem kell, hogy minden tele van morzsával, szezámmaggal (ezt kb. egy 5 éves gyerektől tudnám elfogadni). És még sorolhatnám tovább....

2017. jún. 20. 12:17
 6/11 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy nem ez volt a legjobb példa, mert ez nem rendetlenség, hanem koszolás........ mindegy, munka van vele.
2017. jún. 20. 13:37
 7/11 anonim ***** válasza:

Volt, exem. Nem véletlen lett ex.


- ruháit lehányta ahol érte, cipőt dettó

- a konyha mocskosul nézett ki mindig - holott én naponta! rendet tettem, de ő mindent odabxott, ahová érte

- az asztalt letörölni, miután kajált? Áh, dehogy

- ha nem mosogattam, halomban állt a szutykos edény, mert ő nem szeret.

- a frissen mosott, hajtogatott ruhái napokig! a kanapén voltak, mert fájt neki azt a max. két percet rászánni hogy eltegye (én meg nem nyúlok más szekrényébe)

- a wc-t én dzsuváztam, mert ő nem szereti


Áh, háromnegyed év együttélés után leszartam az egészet és két hónapon belül elköltöztem.

2017. jún. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Szerintetek ez minek köszönhető? Lustaság vagy neveletlenség?
2017. jún. 20. 15:43
 9/11 anonim ***** válasza:
Gyűjtsd össze a morzsikáit, majd szórd szét a frissen kitakarított kocsijában. A kocsit is le lehet önteni felmosóvízzel (nem zsírossal v ilyesni). Észbe kapna?
2017. jún. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hát nem hiszem, hogy észbekapna ettől és azt sem akarom, hogy revansot vegyen, az első adandó alkalommal a nyakamba botritsa a felmosovizet :/.
2017. jún. 21. 17:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!