Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Szerintetek akadálya az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek akadálya az együttélésnek, ha azt szeretném, hogy a párommal egy olyan lakásba költözzünk, amely abban a házban van, ahol édesanyám él?

Figyelt kérdés
A párom jelenleg egy budai albérletben lakik, én pedig egy pesti kertes házban. A házban, ahol élek két lakás van, az egyik a saját tulajdonom, a másikban édesanyám él, aki stroke-betegként rendszeres felügyeletre szorul, ezért nem tudok elköltözni, tartósan nem hagyhatom magára. Felvetettem a páromnak, hogy költözzön hozzám, mert így nem kellene sokat ingáznom, neki pedig az albérleti díjat nem kellene fizetnie, gyakorlatilag ingyen lakhatna nálam. Erre azt mondja, hogy ott nem lehet önálló életet élni, mivel a földszinti lakásban lakik az édesanyám, másrészt fél a kutyáktól, nem merne kimenni az utcára, harmadrészt sokkal hosszabb ideig tartana az út a munkahelyére, mint a jelenlegi albérletéből. Mindegyik érvére megadtam választ: a lakásom külön lakrész saját konyhával, fürdőszobával, hálószobával és nappalival, és még kert is tartozik hozzá, tehát nem kell az anyámmal együtt élnie, a munkahelyére pedig elvinném kocsival, ami még kényelmesebb is lenne a tömegközlekedéshez képest, így az utcára se kellene kilépnie. Ezt mind lesöpörte és közölte, hogy akkor hajlandó velem összeköltözni, ha vagy én költözöm át a saját lakásomból a bérlakásba vagy hitelből veszek egy másik lakást, ami közös otthonunk lehetne. Azt mondta egy modern nő nem lakik az anyósával egy házban. Ez tényleg így van, vagy csak nem szeret annyira, hogy a kedvemért megtegye ezt a lépést?

2018. márc. 16. 20:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak kifogas.
2018. márc. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%
Kevés ember szeretne "anyóssal" egy házban élni.
2018. márc. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%
Én a párod helyében örülnék, hogy gondoskodsz anyukádról.
2018. márc. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Azt nem várhtja el, hogy amgadra hagyd édesanyádat, amennyiben tényleg aktív gondozásra szorul. Az viszont nem feltétlen megoldás, hogy elviszed munkába kocsival, mivel nekem is van kolégám, aki Pest környéki csládi házból belvárosi iodába 2 óra alatt jut be reggel kocsival, ami mondjuk úgy, hosszú távon nem elviselhető.

Anyóssal az ember ilyen szinten nem biztos szivesen él együtt, de ezt anyukád mentalitása is nagyban meghatározza.

Én felvetem még azt a problémát is, hogy te vajon megtennéd e ezt az ő szüleiért? Azaz ha 3 év múlva ne adj Isten nála történik valami családi baj, akkor ő hogyan tud ott helytállni? Te odaköltöznél e vele édesanyád helyzetétől először függetlenül, majd a 2 problémát együtt látva.


Végül simán lehet, ennyit nem érsz emg neki, de ezket a kérdéseket mindenképp gondold át.

2018. márc. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha párom édesanyja ilyen helyzetben lenne, természetesen odaköltöznék, és még segítenék is ápolni. Ingyen nem laknék páromnál, együtt osztoznánk minden költségen. A párod nem szeret téged.

25L, 4 éve együtt

2018. márc. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
60%
Ha a párom anyja makk egészséges, akkor én sem lennék hajlandó odaköltözni hozzájuk, mert abból sosem lesz jó dolog.
2018. márc. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
"Mindegyik érvére megadtam választ: " - ez stílus érthetővé teszi tartózkodását....
2018. ápr. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!