Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » A párom összeköltözés után...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom összeköltözés után albérleti díjat is kérne tőlem a rezsi rám eső felén kívül, ez valóban normális dolog, vagy csak én gondolom anyagias dolognak?

Figyelt kérdés

A párommal szóbajött az összeköltözés és úgy beszéltük, hogy az ő házában élnénk. Nekem ugyanúgy van külön házam, mint neki, ami még nagyobb és udvara és garázsa is van, viszont úgy gondoltuk az övé mégiscsak alkalmasabb lenne a munkahelyek közelsége miatt.


Teljesen alapvetőnek gondoltam azt, hogy ha az én házunkban költöznénk össze, akkor én csak a rezsi rá eső felét fizettetném vele, ő viszont fordított esetben még albérleti díjat is kérne, ami kicsit ledöbbentett, főleg úgy, hogy utána még azt is hozzátette, hogy ha szakítunk X időn belül, akkor ő bukik miattam X forintot... (mivel jelenleg van egy lakótársa, aki fizet neki bérleti díjat, viszont, ha összeköltöznénk, ő elmenne) meg, hogy ha kihül a kapcsolat, akkor esetleg csak a lakás miatt nem hagynám ott, hogy legyen hol laknom. (Mintha elfelejtette volna, hogy nekem ugyanúgy van házam és ez, ha hozzánk költözünk rá is igaz lehetne..)


Ez eléggé rosszul érintett és most olyan érzések vannak bennem, hogy egyrészt nem is bízik meg bennem, másrészt, hogy anyagias és neki szinte mindegy is, hogy kivel él együtt, amíg ő megkapja az X forintnyi bérleti díját.

és nem is igazából a pénz az ami zavar, hanem amiket utána mondott...


Lehet, hogy csak én gondolom ezt sokkolónak, tekintettel, hogy nekem is van saját lakásom és nekem eszembe sem jutott volna fordított esetben, de lehet, hogy ez tök természetes lenne és én látom rosszul a dolgokat?


(Egyébként a rezsibe én beleszámolom a felújítandó, cserélendő dolgokat, mivel tisztában vagyok vele, hogy egy lakás fenntartása nem csak a közművek fizetéséből áll...)



2018. szept. 17. 13:28
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
93%

Nem koltoznek oda, maradnek a sajat hazamban. Ez igy eleg vicces.

Gondolom, masban is ilyen soher.

2018. szept. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem rendkívül anyagias a barátod. Nekem ez iszonyú rosszul esne, sőt, én személy szerint nem költöznék össze.
2018. szept. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
3%

1. Ostoba penzehes liba vagy.

2. Nagyon komoly kapcsolat lehet az, ahol ha mar osszekoltoztok, akkor ott nem egy ugymond kozos kassza van. Tehat mikor epp ki fizeti a szamlakat stb, nagybevasalasokat. Hanem mint valami 2 kollegista, 20 forintot is megjegyeztek, honaprol honapra.


Kb annyira lehet hosazutavu kapcsolatotok mint egy agydanagat tudoattettel.

2018. szept. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
100%

Ja, es a felujitasba sem szallnek bele. Vagy beszall o is a te hazad felujitasaba?

Ha szetmentek, az neked kidobott penz.

2018. szept. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
93%

Sajnàlom, de ez nem a pàrod. Csak olyan lakótàrsat keres akivel szexelhet is.

Ha ő maga is fizet lakbért tehàt bérli az ingatlant, akkor jogos lenne, hogy a lakbér felét is elkéri, egyébként nem.

Az ember akkor szokott lakbért kérni ha lakótàrsat keres, az egész lakàsàt/ hàzàt kiadja albérletnek.

2018. szept. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
92%

Akkor neki a háza a saját tulajdona, és tőled kérne bérleti díjat?

Vagy ő is bérli, és meg akarná osztani veled a költségét?


Utóbbi esetben tök evidens beszállni, és perkálni.

Előbbi esetben meg kiröhögném, és nem költöznék oda hozzá. Ha még itt tart szellemileg, lelkileg, akkor kicsi még egy együttélős kapcsolathoz, nem kell erőltetni. Elgondolkoznék, hogy vele maradok-e, vagy keresek egy felnőtt párt.

2018. szept. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
86%
Hát nekem a párom egyszer állna elő komolyan ilyen gondolatmenettel, másodszor már nem lenne alkalma rá 🤔🤔
2018. szept. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
87%

Én lezárnám ezt a kapcsolatot, összeköltözést.


Sosem kértem senkitől se albi díjat, se költséget. Mindenki azt adta amit akart. De így tuti nem kezdenék.

A probléma ott van, hogy mindig azok ilyenek akiknek van, akiknek nincs, azokban fel sem merül ilyen.

Ennek jó vége nem lesz.

2018. szept. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
77%

9 Vagy az lenne a módi, hogy amikor akár az exem, vagy a férjem jött az ajtóban tartottam volna a markom, hogy idejöttél és akkor fizess? Ez lenne az általatoknak hitt normál módi?


Fújjj:D

2018. szept. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:
1., 4-es és 5-ös.. olvassátok már el a szöveget bakker... minden ott van leírva....
2018. szept. 17. 13:45
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!