Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Ti bírnátok ezt hosszútávon?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti bírnátok ezt hosszútávon?

Figyelt kérdés

Na szóval a helyzet adott,3 éve járok egy számomra majdnem tökéletes lánnyal, irtó szép,nagyon dolgos ( ha munkáról van szó),jó az ágyban,jó anya lenne belőle,nagyon szeret engem, odaadó,kedves,nem hárpia,nem féltékenykedik,az alakja.. pont ott van neki annyi amennyi lenni kell,irtó pici derék hozzá szóval meseszép is egyben, csakhogy fél éve összeköltöztünk elég nagy fába vágtam a fejszém mert őt nagyon elkényeztették a szülei,ő mondta is ismerkedéskor biztos őt akarom e hosszútávon mert... vannak dolgok amiket nem tud legyűrni mert bele nevelték,szóval ilyen elvárások a másikkal szemben, vagy hogy fogalmazzam... nos, ami leginkább sőt az egyetlen probléma számomra hogy nem takarít és nem főz,náluk világ életbe bejárónő volt,főzést az apja csinálta mindig,meg ő is takarított... az anyja nagyon karrierista na hát ő pont ugyanaz... és fél év alatt amennyit csinált házimunkában ... két kezemen meg tudom számolni az összeset (a mosogatást,mosást,főzést,pórszívózást/stb)

Szóval magyarul mindent nekem kell csinálni miután hazajöttem a melóból,persze ő is dolgozik, van hogy hajnalig fent marad gépelni csőlátásban hogy ennek kész kell lennie holnapra" címszóval és sokszor ezáltal nem egy időben alszunk el,és egész nap fáradt,én fizikai munkát végzek... szóval ezért is esik rosszul hogy tényleg megcsinálhatná legalább a porszívózást,meg legalább néha-néha főtt kaját,mer azért csak jobban esne mint szendvicseken élni,próbáltam neki elmagyarázni hogy nagyon fárasztó ám munkából-munkába jönni minden egyes nap, erre azt a válasz kaptam hogy ő nagyon szeret de akkor inkább mennyünk szét,mert ő ebbe nevelkedett.. és neki ez a normális. Fogalmam sincs hogy beszéljem meg vele mégis ezt az egészet.


2019. jan. 24. 13:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%

Bástya. Én ugyanezeket zongoráztam majd 7 hónapon keresztül összeköltözés után. Semmit nem változott. Külön vicc, hogy mikor otthon volt náluk, akkoor anyjának szó nélkül megtett mindent, elpakolt, elmosogatott, takarított. Mocskos mód fájt, hogy férfi létemre mindent EGYEDÜL kell csinálnom. Mielőtt a sok feminista letámadna, hogy nem rabszolgák, szó sincs erről. De szerintem egy ALAP EMBERI természet, hogy a másik tud takarítani, mosni főzni, és nem a férfire marad minden, amíg ő királykisasszonyt csinál.

Az enyém nem változott meg, lapátra is került(hát még,ha mellett nem féltékenykedett volna vagy kaptam volna elég érzelmet tőle - talán maradt volna)..

Szerintem adj neki időt, próbáljátok együtt csinálni, de, ha hajlandóságot sem mutat(mint az enyém) akkor az nem is fog megváltozni, mert belé van nevelve.

2019. jan. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
92%

Ez az "ebbe nőtt bele" valami rossz kifogás szerintem.


Egy normális kapcsolatban a felek kompromisszumképesek, ha fontos lenne számára is a kapcsolat, akkor szerintem nem dobná be a "így nőttem fel, ezen nem fogok változtatni" lapot. Ráadásul ez messze nem felnőttre jellemző viselkedés.

2019. jan. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
78%

Mondj fel, csináld a háztartást, aztán mondd neki mik az igényeid. Ha nem érti, akkor meg elmondod neki, hogy te meg úgy szoktad meg, hogy a melót az egyik, a háztartást meg a másik csinálta. Mivel ő dolgozik és nem csinál háztartást, így magától értetődik, hogy felosztottátok a feladatokat eképpen.

32/f

2019. jan. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Felállította már előre a szabályt: Vagy megszoksz vagy megszöksz. Amint láthatod, ez azóta sem változott. Viszont ha nálad mindig is egy "elvárás" volt, akkor nem is értem, hogy miért mentél bele a kapcsolatba. Kijelentette, hogy ő így nevelkedett. Kvázi, amíg neked normális az, hogy a saját lakást ti takarítsátok, addig nála az a normális, hogy ezt bejárónő végzi. Ennyi. Nem tudsz sok mindent tenni, mert ha a szülei ezt normális dolognak tartották, akkor nem te fogod őt megnevelni... Vagy elfogadod, vagy lelépsz. Itt nem látok más kiutat. A párod maga sem akar változni.
2019. jan. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Házimunkát pedig felesben kell csinálni , szerintem undirot az amikor egy egyik fel (legyen az férfi vagy nő) megszakad a házimunkában mindent ő csinal a másik aki elvileg meg szereti képes ezt elnézni

Én ezt nem tudnám hosszú távon elviselni , meg rövid ideig sem

Kérdező én azt tennem a helyedben hogy csak magamnak oldanam meg ezeket (főzés mosás takarítás) hátha észreveszi magat. Ha nem akkor szakitanek . Nincs is ennel undorítóbb mikor az egyik félnek cselednek kell lenni a kapcsolatban. Senki sem szeret főzni , takarítani de ezek olyan dolgok amit muszáj megtenni. Én gyűlölők főzni egyszerűen ki nem állhatom de néha muszáj. Kaocsolatban voltam elvártam hogy ne csak én fozzek mossak takaritsak munka mellett csak azért mert én vagyok a nő. Szeretek mindent elosztani egyenlő arányban

N24

2019. jan. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
32%
Nálunk alap hogy a nő csinálja a házimunkát ha dolgozik ha nem. Persze a férjek is segítenek porszívózás, törölgetés ilyesmibe. A nők jobban értik a dolgukat úgyhogy van aki nem is engedi hogy a férfi csinálja. Alap lenne hogy közösen csináljátok a házimunkát, ha csak te csinálod akkor menekülj tőle, mert ez nem normális! Milyen nő az aki nem igényes a tisztaságra? Remélem magát azért takarítja? Fürdik és mos magára rendesen, vagy a mosás is a te dolgod?
2019. jan. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
84%

Ezt nevelték belém, egy sz*r kifogás. Nem fog letörni a kezem abban a félpercben mikor alkalom adtán kiviszi a szemetet, sem fél órában amikor porszívózik/mosogat/beteszi a szennyest, majd tereget.


Egyébként valamelyest ezek még hagyján (igazából nem), de hogy egy olyan nővel legyek együtt, aki EGYÁLTALÁN nem főz. Kizárt dolog. Ha ennyire nem hajlandó, ennyi kompromisszumra, akkor szerintem rohadtul nem olyan szupi csaj, mint ahogy beállítod :)

2019. jan. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Most olyan dolgon problêmâzol,amit jelzett Neked,csak Te egyáltalán nem vetted komolyan.Sőt.

Beszéld meg vele.Azért van aki képes változni,ha nem is lesz oklevles háziasszony.Viszont bármennyire is tökély,ha vele tervezel családot,és nem lesz pénzed bejárónőre,akkor bizony ha gyerek is van még nagyobb teher szakad majd a nyakadba munka után,miközben ott a karrirista barátnőd.(a karrieristát a leírásodból gondolom)És nem csak a takarítás.N36

2019. jan. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
81%
Jó anya lenne belőle, de a házimunkát egyáltalán nem csinálja? Ha gyereket lesz, úgy akarod végezni, mint az ő apja? Hát már most látom, hogy nem fül hozzá a fogad.. Később mi lesz, ha gyerek is lesz.
2019. jan. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
54%
Amùgy szerintem csak a szerelem elvette az eszed(8)
2019. jan. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!