Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » A kapcsolatotok "hányadik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A kapcsolatotok "hányadik évében" léptétek meg ezeket a szinteket: összeköltözés, eljegyzés, esküvő, gyerek? Szerintetek minek mikor jön el az ideje?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 22. 19:59
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
45%

Gyerek születése+összeköltözés a 9. hónapban, többi nem lesz.


Nincs időhöz kötve

2019. ápr. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

összeköltözés: 3 év

eljegyzés, esküvő: soha, feleslegesnek tartom.

gyerek: 5 év múlva legkorábban (31 éves leszek akkor.


Szerintetek minek mikor jön el az ideje?

Ez cssk a két félen múlik, nagyon képlékeny, hogy ki hogyan áll hozzá.

2019. ápr. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Összeköltözés: 3.év

Eljegyzés: 5.év

Esküvő: még nem volt. Nem is igazán tartjuk fontosnak, anélkül is egy pár vagyunk már 13 éve.

Gyerek: 11.év


Az hogy minek mikor jön el az ideje kizárólag a pár tagjain múlik. Rólunk pl. már azt kezdték találgatni hogy biztos nem lehet gyerekünk mert már régóta együtt vagyunk, lurkók meg nincsenek (persze szemtől-szemben csak 1-2 vakmerő ember mert rákérdezni ez évek alatt ennek okára és sértődés volt mikor finoman céloztam hogy semmi közük hozzá). Később konkrétan megkérdezték tőlem amikor pár hónaposan tologattam az utcán, hogy lombik baba-e a fiunk. Majd értetlenül néztek amikor mondtam hogy igazából "véletlenül fogant" meglepetésgyerek, mert még kb 2 évet vártunk volna, de cseppet sem bánjuk hogy így alakult az életünk.

Rengeteg időnk volt a párommal kizárólag egymásra, jó munkahellyel és saját házzal terveztünk családot. Én nem csinálnám másképp. Ismerek olyan családot akik már 10 albérletben laktak mire saját házhoz tudtak jutni 3 gyerekkel. Mondták hogy mennyire elegük volt már a huza-vonából és a legnagyobb gyerek már 17 éves, tehát gyakorlatilag így nőtt fel hogy pár évente költözködés... meg is vannak a problémái ahogy a középső gyereknek is. Meg az egész családnak. Szerintem ez szörnyű. Mostanra nem épp halkan és diszkréten kezelik a nézeteltéréseiket a házaspár tagjai, totál megtörtek és kiégettek.

Természetesen nem azt gondolom hogy mindenkinek egy évtizedet kell várnia míg gyereket vállal, én 18 éves voltam mikor összejöttünk a párommal tehát még akkor érettségiztem, majd szakma, fősuli, munka stb...

Akik már pl. 30 éves koruk körül vannak amikor úgy érzik hogy megtalálták a párjukat, pár év simán elég lehet kettesben mielőtt gyereket akarnának.

2019. ápr. 22. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Ismertük már egymást 10 éve.


Összeköltözés: azonnal.

Eljegyzés: két hét után.

Esküvő: az első évfordulón.

Gyerek: soha nem lesz.

Kiválóan működik évek óta.

2019. ápr. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Akkor jön el az ideje amikor úgy érzik. Bàr az ismerőseim közt akik 2- nél több évig húztàk vagy az eljegyzést magàt, vagy a jegyességet, azok össze se hâzasodtak. 5-8-10 év együttélés utân szétmentek. A pasik elvettek màsik nőt 1-2 évvel a szakítàs utàn.

Nàlunk

Összeköltözés 1 év

Esküvő 1,5 év (6 hónap együttélés utàn)

Gyerek soha.

9 éve vagyunk együtt+ 2 gyönyörű kutyus:)

33/N, 30/F

2019. ápr. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
15. Vagyok lemaradt. A lànykérés 2,5 hónap utàn volt. Eljegyzési bulit meg ilyesmit nem akartunk
2019. ápr. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Összeköltözés: Jövőre költözünk be a saját otthonunkba, eddig szülőknél laktunk

Eljegyzés: 4,5 hónap után

Esküvő: 3 év után

Gyerek: Még várunk

2019. ápr. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Szerintem minden kapcsolatnál más az "ideális." Függ az életkortól, élethelyzettől (tanulnak-e vagy dolgoznak mikor megismerkednek), anyagi helyzettől, céloktól, értékrendtől, stb. Úgy gondolom, az fontos, hogy ezekről a mérföldkövekről ugyanúgy gondolkodjanak, közös döntéseket hozzanak és egyezzenek a hosszútávú elképzeléseik. Nálunk úgy néztek ki a "lépcsőfokok", hogy a 0. naptól együtt élünk, aznap, mikor összejöttünk, a férjem nálam aludt és már sosem ment el. :) Akkor mindketten albérletben laktunk, nekem csak 1 lakótársam volt, neki sok, így 2-3 hónapig az én albimban laktunk, míg találtunk egy külön lakást magunknak. Eljegyzés, ill. lánykérés kettesben, buli nélkül egy hónappal a 2. évforduló után volt, esküvő az eljegyzés után 4 hónappal, szóval a 3. közös évünkben. Tavaly, 8 év együttélés után költöztünk be az első saját, közös otthonunkba. Gyerekünk még nincs, egyelőre nem nagyon erőltetjük, mert nekem vannak bizonyos egészségügyi problémáim, amiknek nem tesz jót a terhesség és amik nem tesznek jót a terhességnek. Szülni nem tudnék természetes úton, csak progi császár jöhet szóba, nehogy meginduljon magától. Eddig azt gondoltuk, "csak" ennyi, de a legutóbbi leleteim alapján úgy tűnik, per pillanat nem tudnék teherbe esni spontán. Viszont a szervezetem nem nagyon bírná a beavatkozásokat. Szóval az egészségem és a kapcsolatunk most fontosabb. Szerencsére mindketten el tudjuk ezt fogadni, sosem éreztük, hogy gyerek nélkül nem lehet teljes életünk, de azért más, ha nem a mi kezünkben a döntés. A férjem a kezdetektől tisztában volt az egészségi állapotommal és azzal, hogy nem valószínű, hogy lehet gyerekünk. De engem választott, gyerekkel vagy anélkül. Ha lehetne, mostanában már terveztünk volna gyereket, 9 közös év után.
2019. ápr. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
megismerkedés után 1 hónappal összeköltözés,bő 2 évre rá eljegyzés.Esküvő még nem volt,konkretan nincs tervben,ha lenne az is szűk családi körben. Gyerek..Nekem már van 1. Közös gyerekhez saját lakás/ház kellene,az albérlet ebben az esetben nem opció. Meg hát már nem is vagyunk fiatalok,én 37 leszek ,párom 39. Már nem sok értelme van közös gyereket vállalni,öregek vagyunk hozzá. 5 éve vagyunk együtt.
2019. ápr. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 Fruzs33 ***** válasza:

Nálunk összeköltözés 5 hónap után történt.Ennek 3 hónapja.

Házasság,gyerek tervben van.

2019. ápr. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!