Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Házimunka, csak a nőé?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házimunka, csak a nőé?

Figyelt kérdés

2éve vagyunk együtt, ebből 1éve élünk együtt.

Az én munkahelyem 5percre van a lakásunktól, neki 50km-re.

Nekem 2két munkahelyem van, neki egy.

Általában egyszerre megyünk el reggel, és egyszerre érünk haza.

Én is fáradt vagyok, ő is fáradt.

De a lakást ettől még rendbe kell rakni.

Nem mindennapos, de amikor összejön, akkor egyedül képtelen vagyok 1-2óra alatt megcsinálni, úgy hogy tiszta ruha is legyen, és vacsora az asztalon.

Segítséget kértem már tőle, válasza: " ne hogy azt higgyem, hogy munkából hazaérve, majd neki áll mosogatni".

Természetesen én sem erre gondoltam, de egy porszívót igazán a kezébe vehet.

Mondtam már azt is, hogy legalább a rendet tartsuk meg, illetve ha üres a mosogató, és bepiszkít egy kávés csészét, mossa már el, mert akkor megint csak gyűlik, és gyűlik.

Én nem hiszem, hogy mindent a nőnek kellene végeznie, pláne, hogy én is dolgozom, nem egy helyen.


Arra hivatkozik, hogy neki komolyabb a munkaköre, és elfárad szellemileg és fizikailag. És hogy vezessek le napi 100km-t. Majd megnéz engem is, hogy lenne-e kedvem takarítani.


Én úgy érzem nem takarózhat mindig emögé, vannak kötelességei az embernek, és nem csak egyedül ő utazgat a munkahelyére.


Összeköltözéskor ő költözött hozzám, emiatt kell neki ingáznia naponta. De mióta ez tart, folyamatosan rosszul érzem magam, mert mindig az orrom alá dörzsöli, még ha nem is mondja ki.


Ettől függetlenül szeretjük egymást, csak ez a házimunka megosztás, ami gond számunkra.


Sajnos az ő családjában az anyukája végzett mindent, kinti-benti munkát. Gondolom onnan van a példa..


Csak nem sokára szeretnénk babát is, de megmondtam neki, amíg nem segítesz a házimunkában, addig ne várja, hogy mosok,főzök,takarítok, és még a gyereket is egyedül nevelem, mert ő annyit dolgozik.


Lehet nekem van rossz felfogásom, de amíg egy nő ugyanúgy dolgozik, és egyenrangú félként tekinti a párját, addig ne legyen az, hogy a nő még otthon kinyalja a lakást, és még meleg ételt is tálaljon a párjának.


Én 27/L vagyok, ő pedig 33/F



2019. ápr. 29. 08:04
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
97%

Kérdezd már meg tőle, hogy 'ha egyedül élnél, akkor kifolyna a sz_r a wc-ből?'

Szánalmas, amikor valaki ki akar bújni bármilyen indokkal a házimunka alól.


Egyébként ez részben a te butaságod. Ő egy ilyen élősködő alak. Ez van, ez nem fog változni. Te viszont 1 éve tűröd ezt. Az első hónap után el kellett volna küldened a sunyiba.

2019. ápr. 29. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
96%
Ilyen faszira egy percet sem szabad vesztgetni. Gyereket szülni neki meg plane nem. Soha semmit nem fog segiteni, azt most boritekolom neked, hanem max. azt fogja odavagni neked egy hasfajos baba mellett is, hogy "te egesz nap otthon bszd a rezet, es meg erre se vagy kepes", aztan nezi tovabb a tevet, eli tovabb a kis eletet. Amig te vakarhatod össze a konyhat. Ejjel meg csinalhatod a kovetkezo muszakot a babaval, mert hat hogy kepzeled hogy majd ofensege felkel a sajat gyerekehez, mikozben te egesz nap otthon rohadsz es addig alszol amig csak akarsz, o meg szegeny szerencsetlen dolgozik?
2019. ápr. 29. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
95%
Ne tervezz vele babát, inkább küldd vissza az anyjához, hogy hibás az áru és még nevelje egy kicsit. Érdekes, apám vezető beosztásból ment nyugdíjba, se sose tört le a keze, ha el kellett mosogatni, meg kellett főzni vagy bármi...
2019. ápr. 29. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
90%
Rövid leszek. A cselédjének tart. Te pedig támogatod benne.
2019. ápr. 29. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
85%
Teljesen jó felfogásod van, legalább a saját piszkát kiganézhatná néha. Nálunk mindent megcsinált apám, vagy velünk játszott, programoltatott, férjem is mindent megcsinál fele fele arányban osztoztunk a rendrakáson. Ha nem is mosogat az urad, akkor valami másba segítsen be. Pl. porszívózás, mosás indítás, teregetés, felmosás stb.
2019. ápr. 29. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
25%

Nálam ez úgy szokott lenni (kertesházban), hogy a nő végzi a benti dolgok ~70% én bent csak a WC pucolást, főzés és az erős vegyszerezést, emelgetést csinálom, ez kB 30% magyarán besegítek. Odakint meg fordított az arány, ott ő segít be, ha én csúszok meg vagy nem győzöm egyedül. Betegség esetén meg 100-100, aki egészséges. Tudom, csúnya rossz gonosz vagyok.

32/f

2019. ápr. 29. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

Nem tehetek róla, nem bírom meg a rendetlenséget, és csak felhúzom magam, és elkezdek takarítani.

Nem szoktam visszafogni magam, elmondom a véleményemet, már kérdeztem én is, hogy amikor nem voltunk együtt ki takarított rád? Azt mondta hagyjam már ezzel a hülyeséggel.

Illetve egy ágyneműhuzatot nem tud lehúzni, lecserélni.

Ezt is mondtam neki, hogyha én nem cserélném, Te el lennél benne hónapokig.

Erre azt mondta, hogy ki ne találjam, hogy ő igénytelen.


Ezeket a reakciót kicsit megijedve olvastam.

Mióta együtt lakunk azóta cseszegetem ezekkel a dolgokkal, de igen, valóban h*lye voltam, hisz semmi változás, és ugyanott vagyunk, ahol a legelején.


Volt már valaki ilyen helyzetben? És ennek tényleg az a megoldása, hogy legyen vége a kapcsolatnak?

2019. ápr. 29. 08:24
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Megmondod, hogy viszont mivel a te kecód, azért legyen már annyi benne, hogy nem lakja le vagy akkor költözzön szépen haza.

32/f

2019. ápr. 29. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgy kéred, hogy segítsen, te is azt sugallod, h ez a te feladatod.

A házimunka közös!

Ezt valószínűleg összeköltözés előtt kellett volna megbeszélni.

Változhatna, ha akar. De nem akar. Neki ez így megfelel. Max morogsz, de megcsinálod. Ha gyereketek lesz, még több szakad majd a nyakadba.

El tudod ezt viselni? Ha nem, nincs értelme így a kapcsolatotoknak.

2019. ápr. 29. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
11%

Kérdező ne légy ostoba.Ez a Gyk felnőtt párkapcsolatok oldala.Tele van beteg feminista megkeseredett nővel akik nagyjábol ugyanezeket a válaszokat adják mindenre.A te kérdéswd problémád átlag hétköznapi dolog.Egyeuezek meg balahogy ennyi.

Kár ide kérdést kiírni.

2019. ápr. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!