Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Szerintetek ebben az esetben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek ebben az esetben kinek kéne fizetni?

Figyelt kérdés

Adott egy pár, 5 éve élnek a nő apjának a lakásában. Eljött egy nagyobb összegű (300 ezer +) felújítás ideje. Csak a rezsit kell fizetni ahhoz, hogy ott lakhassanak, a hitel törlesztőjét (lassan lejár) végig a nő apja fizette.

Szerintetek kinek kell fizetni a felújítást?

Az apának, mert az ő lakása, a lányának és az apának közösen, mert ugye ő örökli majd meg, vagy a párnak a közös pénzéből, mert a férfi is ebben a lakásban lakik már évek óta?


2019. jún. 12. 23:57
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
100%

5ös vagyok

"Megtehette,hogy megvegye ezt a lakást"

Gyanítom,ha hitel volt rajta,akkor annyira korlátok nélkül nem tehette csak úgy meg,hogy megvegye azt az ingatlant ,meg egyébként is.


Pszichológiai szempontból,ha elemzem ezt a mondatot akkor rengeteg dologra betekintése lesz az embernek.


Már maga ez,hogy

"Mert Ő aztán megtehette ezt" ebből a mondatból a hála vagy az elismerés vagy az anyagiak megszerzésére irányuló mögöttes erőfeszítésnek vagy a segítő szándéknak az értékelése finoman szólva sem látszik,sőt.


Megtehette volna azt is,hogy kiadja albérletbe aztán boldogul a pár úgy ahogy tud ,mert megteheti.

2019. jún. 13. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
82%
A fiataloknak illene fizetni, felesben. Lehet, hogy nem ők lakták le, de ők fogjak élvezni, amíg továbbra is ingyen ott laknak.
2019. jún. 13. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
100%

A parnak kellene fizetnie.

En igy nottem fel hogy anyam anyjanak a hazaban laktunk. Apamnak semmi koze nem volt a hazhoz de mivel ott lakott ezert koltott ra. Amugy eleg smucig de az evek, evtizedek alatt felujitatott nehany dolgot

2019. jún. 13. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
74%
A párnak felesben.
2019. jún. 13. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem is a pár fizesse felesben. Ez ajándék volt eddig is, elvárni többet gáz, ha meg elég felnőttek a srácok az együttéléshez, akkor vállalják annak költségeit együtt.
2019. jún. 13. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
73%
A parnak felesben. 5 eve elnek ott kvazi ingyen es kesobb is ott terveznek. Nem terhelnem ezzel az apat.
2019. jún. 13. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
100%
Párnak kell fizetni, apuka nagyon rendes volt, hogy lakhatást biztosított, nekem nem lenne szívem a felújítási költségét rá terhelni, hiszen évek óta mi lakunk a lakásban, gyakorlatilag mintha saját lenne.
2019. jún. 13. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
56%

Ez azèrt nehèz kèrdès. Persze èn is azt gondolom, hogy ezt most a párnák illene fizetnie. 5 ève ott laknak ingyen, mègha nem is miattuk van erre szüksèg, akkor is ennek bele kellene fèrnie már csak viszonzáskèppen is.

Viszont felmerül a kèrdès, hogy hol a határ? Règi ház, elkèpzelhető, hogy sorra jönnek a felújítandó feladatok.

Aztán akkor mindent fizessenek ők ugyanebből az elgondolásból? Aztán így burkoltan, de ki is fizetik a bèrleti díjat, plusz apuka ingatlanán èrtèknövelő folyamatok mennek vègbe. Aztán ha úgy dönt, hogy el akarja adni? Vagy mondjuk szakít a pár, a srác meg más tulajdonába tolta a pènzèt? Jó persze, mondhatjuk, hogy èvekig ingyen lakott ott, de ennek akkor sem ez a módja.

Az meg tök logikus, hogy apuka nem kèrt bèrleti díjat a saját gyerekètől. Mègis melyik szülő tenne ilyet?

Szóval az ilyen helyzet problèmás. Akkor jól hangzik, hogy jaj de jó, van kecó külön költözni, ès mèg bèleti díj sincs, de aztán jönnek a problèmák.

2019. jún. 13. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
0%
Jogos a 18as felvetése, de ez még bőven a határon belül van. Egyébként én személy szerint is így lakom, és sose volt kérdés, hogy én és a férjem fizetjük ezeket a dolgokat. Sőt amikor GYESen voltam, akkor ő egyedül.
2019. jún. 13. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem a párnak kellene közösen felújítani. Mint ahogy írták pofátlanság lenne még azt is az apára sózni.
2019. jún. 13. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!