Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Ezzel azt fejeztem ki hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ezzel azt fejeztem ki hogy nem akarok hozzámenni?

Figyelt kérdés

Párommal szóba jött az eljegyzés, de csak viccesen, hogy jön a karácsony, jönnek majd az eljegyzéses posztok hamarosan. Aztán nevetve kérdezte, hogy miért, én nem szeretnék karácsonyi lánykérést? Mire mondtam hogy nekem mindegy, csak vele legyek. Nekem az együttélés is megfelel, így is boldog vagyok. Ez egyébként így igaz, nem szoktam a házasság dolgon kattogni, nekem az is megfelelne, ha életünk végéig csak élettársak maradnánk, de nem vagyok alapvetően házasság ellenes. Ha megkérne, boldogan igent mondanék, mert ő kért meg rá. Vele szeretném leélni az életem.


Szerintetek ezzel a mondattal azt fejeztem ki, hogy nem akarok hozzámenni? Vagy túlgondolom, a férfiak nem szoktak így kombinálni? :)


2019. okt. 11. 09:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy kombinálni fog. De ez a házasság és eljegyzés téma pont az, amit meg KELL beszélni, hogy ki mit tervez, mik az elképzelései, és te is felhozhatod a témát. Nyugodtan mondd meg, hogy a karácsonyi lánykérés nem tetszik. Akar azt is, hogy miért. (Nekem olyan, mintha nem jutna eszébe ajándék, és azért.) Azt is mondd el, hogy a házasság nincs ellenedre, sőt. De nem erőlteted, a lényeg, hogy együtt legyetek.

Ezt nem lehet ilyen foghegyről odavetett fél mondatokkal letudni.

2019. okt. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit lelombozó válasz, de végülis mondtad hogy vele akarsz lenni.
2019. okt. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen, egy kicsit én is úgy érzem, pedig tényleg nem annak szántam. Mintha el is komorodott volna egy kicsit, de lehet csak képzelődöm. Pont azt akartam kifejezni vele, hogy nekem mindenhogy jó, ha vele lehetek. Máskor is beszéltünk már erről az esküvő témáról egyébként, hogy kiket hívnánk meg, hol tartanánk, ha nekünk lenne, stb. Egyértelműen együtt képzeljük a jövőt, azt már megbeszéltük, hogy 3 éven belül jöhet a baba. De így konkrétan megbeszélni hogy akkor 1 év múlva eljegyzés, ez olyan furcsának tűnik nekem. Egy kicsit erőltetettnek. Mindig úgy gondoltam, ha megkér szuper, boldogan hozzámegyek, de ha nem, én nem erőltetem. Ennek szívből kell jönnie, nem akarom hogy kényszerből kérjen meg, mert eljött az ideje, és ezt a határidőt beszéltük meg.
2019. okt. 11. 09:54
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, de te mit szólnál ehhez;


- Szeretlek és melletted szeretném eltölteni az egész életemet, hozzám jössz feleségül?


- Felőlem...


Nem hangzik valami jól. :D

2019. okt. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Tényleg nem, de ha ezt mondta volna, nem is ezt válaszoltam volna. :D Ő is szokta húzni az agyamat amúgy, pl múltkor amikor képzeletben összeírtuk a vendéglistánkat, azt mondta hogy még át kell gondolnia el akar-e venni egyáltalán. De közben nevezett, szóval gondolom csak viccelt. :) Komolyan sosem beszéltünk még erről, de lehet tényleg kellene, csak nem tudom hogyan. De hátha majd adja magát a helyzet.
2019. okt. 11. 10:13
 6/11 anonim ***** válasza:
57%
Ha szerencséd van, akkor legalább nem karácsonykor a fa előtt fogja megkérni a kezed. Nagyon gáz ünnepekhez kötni.
2019. okt. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem ez inkább megnyugvást ad az embernek. Párom baromira örült neki, hogy nem vagyok ez az "úr isten már együtt vagyunk 4 hónapja és nem kérte meg a kezem a szülinapomra" típusú hisztéria aki egy habos-babos illúziót meg kirakatéletet kerget. Ő kifejezetten örült neki, hogy leszarom a házasságot attól függetlenül is, hogy nála kb 3 nap után tervben volt, hogy elvesz.
2019. okt. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
56%
Ja, majd váláskor minden karácsonykor az jut eszedbe, hogy akkor kértek meg.
2019. okt. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
81%
Nincs szánalmasabb a karácsonyi eljegyzéseknél. Ja de, amikor két "felnőtt" ember képtelen normálisan kommunikálni a jövőbeli terveiről, és idegen embereket kell faggatniuk a neten, hogy vajon mire gondol a másik...
2019. okt. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel kb azt fejezted ki, hogy leszarod az egészet, neked tökmindegy... Sok ember többre vàgyik, többre van igénye mint pasim- csajom viszony egy életen àt, úgy tűnik ő is, és csalódott, mert esélyesen szeretné ha törvényesen is egymàs hozzàtartozói lennének. Ha megbàntódott, azért lehetett, mert úgy érezhette teljesen közömbös vagy a témàt illetően, màshogy làtjâtok a hàzassàg jelentőségét , neki fontosabb, és ebben nem illetek össze.

De érdemesebb lenne konkrétan erről a pasiddal kommunikàlni, és tisztàzni, mert simàn tüske maradhat benne.

2019. okt. 13. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!