Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Megkérte a kezemet de én...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megkérte a kezemet de én teljesen kiborultam?

Figyelt kérdés

4 éve vagyunk együtt.Már aznap tudtam h megfogja kérni a kezemet mert lebukott h gyűrűt ment venni, nem mondta ki de mikor megkérdeztem h hova megy és miért olyan kitérő válaszokat adott h rögtön tudtam gyűrűért megy. Majd délután kérdezte h nincs e kedvem sétálni menni mondtam h oké, cuki volt mert elsétáltunk a közös "helyünkre" ahol az első csókunk volt de ott sajna épp egy alkesz ivott így nem ott hanem egy teljesen más helyen kérte meg a kezem de mikor odaértünk én teljesen bepánikoltam és azzal kezdtem h de ugye nem akarod megkérni a kezem?! Erre ő előhúzta a gyűrűt... Elvileg boldognak kellett volna lennem de semmi hasonlót nem éreztem csak pánikot előjött minden rossz a kapcsolatunkról... Mondtam neki h nem megyek hozzá és a gyűrű se tetszik.

Annyira borzalmas egy nap volt h azóta se beszélünk róla... Mikor haza értünk kicsit lenyugodtam bocsánatot kértem és igent mondtam de valahogy nekem ez így se jó.

Annak a napnak különlegesnek kellett volna lennie és ami létezett az rosszul sült el.... Tudom h nagyon megbántottam azzal ahogy akkor reagáltam de nem tudtam másképp lereagálni így h semmi se volt a helyén aznap reggel vette meg a gyűrűt, olyan mintha semmit nem tervezett volna meg (nem is tervezett) Életem legrosszabb napja volt nem is hordom a gyűrűt mert amúgy tényleg nem tetszik, plusz arra a szörnyű napra emlékeztet.

Szeretem a párom de annyi baj van a kapcsolatunkban h nem érzem azt h ez az eljegyzés kellett volna amíg a többi gondot meg nem oldjuk.... Csak nem tudom ezt hogy beszéljem meg vele h ne bántsam meg ennél is jobban. Ő eléggé befelé forduló és csendes ilyen témákról nem is lehet vele beszélni olyan mintha nem is figyelne rám. Szeretném ezt az eljegyzést törölni, visszavonni, aztán majd egyszer ha sikerül helyre hoznunk a problémáinkat akkor újra megpróbálni csak nem ilyen összecsapott módon



2019. okt. 21. 21:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%
Milyen problémákról van szó?
2019. okt. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Noren1989 ***** válasza:
100%

Valószínűleg ő is észrevette, hogy vannak gondjaitok, és ezt szánhatta mentőötletnek.


Muszáj lenne elbeszélgetnetek, különben csak egymás idejét raboljátok.

2019. okt. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem gondolnam oszinten szolva, hogy nektek barmi ertelme is lenne tovabbra is együtt lennetek.
2019. okt. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%

Ha problémákat érzel, jól tetted. De ne nagyon reméld, hogy lesz második eljegyzés. Lehet megbeszélitek a dolgot és utána jól éltek még sok évet, de eljegyzés több nem lesz, emlékezni fog erre és valószínű komoly gyomros volt neki, főleg ha befelé forduló típus, mert akkor még jobban megőrződik az élmény.


DE! Ha most amiatt megy a hupákolás a részedről, hogy "nem tervezte meg" meg "nem volt elég menő" a dolog, akkor viszont ő járt jól ezzel. Állítólag ez egy gesztus meg nem a külsőségekről szól, hanem a lelki dolgokról...

2019. okt. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
46%

Neked van igazad ebben a dologban, szerintem sokkal érettebb vagy érzelmileg mint a párod és ez nem jó. Te megoldanád a problémákat, ő viszont felelőtlenül inkább házassággal próbálná magát is győzködni, hogy ez működőképes. Hiába szereted, ha problémáitok vannak akkor gondolni sem szabad esküvőre amíg ezek meg nem oldódnak teljesen, tartósan.

Én is úgy gondolom, hogy ez a kapcsolat soha nem lesz működőképes, túl sok a probléma és a párod nem partner ezek megoldásában. Hiába a szerelem ha nem tudtok problémák nélkül meglenni együtt. Eszedbe ne jusson hozzámenni, inkább vess véget a kapcsolatnak.

2019. okt. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%

"Szeretem a párom de annyi baj van a kapcsolatunkban h nem érzem azt h ez az eljegyzés kellett volna amíg a többi gondot meg nem oldjuk.... "


- EZ itt a lényeg, nem véletlenül pánikoltált te be.


Ne hibáztasd magad, nagyon is helyesen cselekszel. Nem az a baj, hogy nem mesébe illő módon kért meg... (Az enyém is nagyon hasonlóan történt képzeld, mint a tiéd. :) Ugyanígy bepánikoltam, és ugyanígy "lelőttem a poént" ugyanezzel az "ugye nem akarod megkérni a kezem" dologgal. :D..


Amit érzel azok mind jelzések, márpedig a pánik azt jelzi most, hogy jelen helyzetben marhára nem vagytok felkészülve egy házasságra, esküvőre stb. A megtervezetlenség is valóban kicsit fura ( nem sokat készült rá, vagy azzal, hogy gyűrűt válasszon..)


Nyugodjatok le szépen, aztán ülj le vele beszélni.

Mondd szépen el őszintén, miért volt a reakció ( a problémák amik nincsenek még megoldva, teljesen elbizonytalanítottak és megijesztettek, nem érzed még ezek miatt felkészültnek magatokat erre.)

Ez nem azt jelenti, hogy most feltétlenül szakítani kell, vagy hogy később nem akarnád vele ezt, de most perpill nem.


Az én párom megértette és bevárt..

Viszont, őszinte leszek.. ha nem tudjátok megjavítani záros határidőn belül ezeket a problémákat, amiről írsz.. ebből bizony jobb volna utána tényleg szakítani, mintsem a felszín alá söpörni. Ha most nem is opció a szakítás még egyelőre...

2019. okt. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Savlekotő ***** válasza:
93%
Halott ügy. Kérlek ne menj hozzá és ne szülj eme csodába h a gyerek is szívjon h az anyja olyanhoz ment akitől már az eljegyzésén is full rosszul volt. :(
2019. okt. 22. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem az eljegyzés volt szar, hanem a kapcsolat. Elvihetett volna Velencébe is, hogy megkérje a kezed, de ha az ember szerelmes és boldog, akkor ez mindegy.


Szakítsatok, ennek semmi jövője.

2019. okt. 22. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
90%
Továbbra sem értem, hogy mire jók az ilyen meglepetésnek szánt eljegyzések. Miért nem lehet erről előbb őszintén beszélni? Szerencsétlen flótás, gondolta, hogy így majd helyrehozhatja a kapcsolatot, mert mint írtad a megbeszélés amúgy sem az erőssége. Te meg hagytad, hogy majd élesben bőgjön le, ahelyett, hogy amikor gyanút fogtál leültetted volna és őszintén elmondtad volna, hogy még nem érzed aktuálisnak a továbblépést.
2019. okt. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne rontsd el egyikőtök életét sem azzal, hogy együtt maradtok. Egy ilyen fos kapcsolatban nem is szabadna felmerülnie az eljegyzésnek, hiszen még kommunikálni sem tudtok egymással.

Ő azt gondolja, hogy a sok szarságot egy gyűrűvel helyre lehet hozni, te meg úgy viselkedsz, mint valami őrült hisztérika. Ilyen nagyjelenet után még igent is mondtál? Mire jó ez?

Egyébként normális stílusban is meg lehet mondani azt, hogy nem tetszik a gyűrű. Normális férfi nem veszi sértésnek, de persze ahhoz az kell, hogy sértegetés meg veszekedés nélkül, őszintén tudjanak beszélni egymással a felek, mint normális felnőtt párkapcsolatokban.

Persze nálatok nem ez a legnagyobb baj, de gondoltam leírom ezt is, már ha így ki vagy akadva a gyűrű kinézetén...

2019. okt. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!