Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mi alapján jegyzi el, valaki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi alapján jegyzi el, valaki a párját? Mi kell ahhoz, hogy a párom jegyese lehessek? Tudom, hogy ez Rajta múlik, hogy eljegyez e, vagy sem, de én ezt mivel segíthetem elő? Egyáltalán mennyi idő múlva optimális az eljegyzésre gondolni?

Figyelt kérdés
2019. okt. 29. 22:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Kettőtökön múlik. Ha te nem akarod, akkor nemet mondasz.

Amúgy meg az ilyent meg kell beszélni. Soha nem beszéltetek még a jövőbeni céljaitokról?

2019. okt. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
De, csak az eljegyzés/lánykérés a pasi dolga!
2019. okt. 29. 22:36
 3/13 anonim ***** válasza:
84%
Ha úgy állsz hozzá hogy "az eljegyzés a pasi dolga" akkor sose fog megkérni és jól is teszi. Az eljegyzés a házassághoz vezető egyik lépcső. Mivel a házasság is közös döntés, az eljegyzésnek is annak kell lennie. Le kell ülni a pároddal és meg kell beszélned vele hogy mik a terveitek a jövőre nézve. Ugyanazok egyáltalán? Szeretne a párod egyáltalán megházasodni vagy csak egy papírnak tartja? Mert ha utóbbi akkor az örökkévalóságig várhatsz az eljegyzésre.
2019. okt. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem akkor fog ezen gondolkozni a pasi, ha látja, hogy tényleg jól megvagytok a hétköznapokban, mindig sikerül közösen megoldani a felmerülő problémákat, számíthattok egymásra. Az én pasimnak az is fontos, hogy legyen meg az egzisztencia is hozzá, ha nincs semmink, akkor azt minek betenni közös vagyonnak? Ha mások előtt nagy a szerelem, de otthon állandóan veszekedtek pl., abból nem valószínű, hogy lesz eljegyzés, meg ha pl. minden csak a szexről szól, abból sem.
2019. okt. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%

Az eljegyzés nem a férfi dolga!!

Egy felnőtt, érett kapcsolatban ez egy közös döntés nem pedig egy hirtelen ötlet ami egyszer csak kipattan a férfi fejéből. És rengeteg kommunikáció kérdése már a kapcsolat legelejétől. Annyira sok ember nem tudja megérteni, hogy ha nem kommunikálja a párja felé, hogy mit szeretne, mik a céljai, miket vár el akkor ezek sosem fognak teljesülni. A házasság, eljegyzés olyan dolog amiről már az elején beszélni kell, szeretnék-e a felek, mikor szeretnék, kinek mi a fontos stb. Hogyha ez nincs meg az már eleve a kapcsolatról is sokat elmond, egy olyan kapcsolat ahol ilyen komoly témák nem is jönnek fel soha nem fog működni.

Szóval nem, ez nem a férfi dolga hanem egy közös döntés amit már évekkel azelőtt le kell tisztázni és át kell beszélni, hogy egyáltalán megtörténne.

2019. okt. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
81%
Úgy van, ez közös döntés és igenis már az elején le kell tisztázni ezeket a dolgokat. Mi alig 3 hónapja vagyunk együtt a párommal, mégis már most megbeszéltük, kinek mik az ilyen irányú tervei, hiszen ezekben a kérdésekben (házasság, gyerekvállalás) nincs kompromisszum, tehát ha nem egyeznek az elképzeléseink csak húzzuk egymás idejét. Ti nem tisztáztátok, ki mit akar a jövőben?
2019. okt. 30. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
De, csak jelenleg fasírtba vagyunk a párommal, a kérdést azért tettem fel!
2019. okt. 30. 07:21
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Függetlenül attól, hogy adott esetben ő lesz az, aki megkéri a kezed (amúgy ma már sok párnál kimarad ez a dolog és csak közösen megbeszélik a továbbiakat), még fontos hogy beszéljetek erről. Ő is szeretne házasságot? Veled szeretné? Ha igen, akkor mikor lenne esedékes, illetve milyen feltételek mellett?


Azért fontos ezeket megbeszélni, mert pl. most is írod, hogy "fasírtban vagytok" (akármit is jelentsen ez). Nem kéne először inkább azt a problémát megoldani, és csak akkor előrébblépni a kapcsolatban, ha már stabilizálódott?


Az eljegyzés időpontja meg sokmindentől függ, pl. hogy mióta vagytok együtt, mennyi idősek vagytok, mennyi időt éltetek együtt, mikor akartok házasodni, mennyi idő kell az esküvőszervezésre stb.

2019. okt. 30. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted az emberek egyformák? Marhára nem. Valaki egy hónap után eljegyez, valahol meg hiába van eljegyzés, nem jelent többet egy gyűrűnél. Ha meg össze is vagytok veszve, miért gondolkodna ezen? Tök éretlen lehetsz, bocs.
2019. okt. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
76%

Kedves Kérdező, a leírás és a válaszaid alapján szerintem te nem ezt a konkrét férfit akarod, hanem menyasszony akarsz lenni, és nagyjából mindegy, hogy kié. Viszont azt is akarod, hogy a pöttyös könyves lányregényes koreográfia szerint menjenek a dolgok.

Egyrészt nézz kevesebb romantikus filmet. Másrészt ez egyenes út a boldogtalan, besült házasság és a kifelé mutatott idill felé, aminek a mélyén a pokol van. Hogyha ez a konkrét férfi kell és vele képzeled el az életedet, akkor meg kérdezd meg, hogy szeretne-e veled összeházasodni és családot alapítani, ne a romantikus meglepi lánykérésre várj a pezsgős vacsorán.

Mindezt úgy mondom, hogy én is nagyon menyasszony akartam lenni, aztán egy otromba válás lett a vége, ami anyagilag mínuszba taszított engem.

2019. okt. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!