Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Most akkor elrontottam mindent?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most akkor elrontottam mindent?

Figyelt kérdés
Párommal együtt élünk, gyermeket szeretnénk (nekem van egy saját), saját házon dolgozunk. Rengeteget dolgozik a párom,hogy legyen miből lépnünk..De elkövettem egy hibát. Szóvá tettem konkrétan, hogy mikor kéri már meg a kezem. Úgy éreztem egy helyben totyogunk és vágyom már nagyon a nagy kérdésre, mert tudom ő is akarja. De jó nagy vita lett belőle. Azt mondta szeretné ő is, de úgy és akkor ahogy ő akarja és ezzel csak el veszem a varázsát a dolognak. Szeretne otthont előbb, és akkor, de nem így erőltetve vagy kényszerből. Tudom igaza van, de kitört belőlem és szégyellem. Ezzel most elrontottam mindent?

2020. febr. 27. 15:30
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem nem rontottad el nagyon. Nyilván attól is függ, hogyan tetted fel a kérdést, milyen hangnemben stb. De eleve, ennek úgy kellene működnie, hogy a pár megbeszéli, hogy nagyjából mikorra gondolják az eljegyzést, esküvőt, házat, gyereket (tetszőleges sorrendben). Aztán hogy magát az eljegyzést hogy oldja meg, az már lehet meglepetés. De arról igenis beszélni kell, hogy idén, jövőre, 2 év múlva, mikor lenne esedékes. Mi is így csináltuk. Megbeszéltük, hogy amint befejezem az egyetemet, lesz lánykérés, utána esküvő. A diplomaosztóm után egy hónappal fel is tette a kérdést. Magát az eljegyzést a - most már férjem - egyedül intézte, a gyűrűt is egyedül vette, szóval a varázsa ugyanúgy megvolt.
2020. febr. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
95%
A párválasztást mindenképp, mert ebből esküvő nem lesz, az ku.rvahétszentség.
2020. febr. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
98%

"Azt mondta szeretné ő is, de úgy és akkor ahogy ő akarja és ezzel csak el veszem a varázsát a dolognak."

Ezt az ordas nagy kamut azok szokták mondani, akiknek eszük ágában sincs megházasodni, és így bűntudatot keltve akarják elhalgattatni a nőt. Normális párjapcsolatban a felek megbeszélik az ilyet, nem zsarolják vele a másikat.

2020. febr. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Miből gondolja, hogy nem lesz esküvő? Miatta vagy miattam?
2020. febr. 27. 15:36
 5/20 A kérdező kommentje:
És ha valóban igazat mondott? Elvégre ő elég makacs és szeret mindent eltervezni, sose siet semmivel.igazi megfontolt ember. Komolyan veszi a házasságot és a lánykérést is és fontos is neki. Nem találtunk házat ott ahol szeretnénk. Kitalálta, hogy anyukájához mehetnénk és a tetőteret kialakíthatnánk magunknak. Sokat angyal ezen, de mégsem léptünk semerre még. Csak mondja.
2020. febr. 27. 15:40
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

És ha ő csak 5 év múlva akarja, akkor te csak várjál szép csendben?

Mi is beszéltünk erről anno (már majdnem 20 éve). Egyrészt megmondtam, hogy én házasságon kívül nem szülők gyereket. Másrészt azt, hogy nem várok örökké. Ezek után fél éven belül megkérte a kezemet.

Nehogy már ne alakíthatsd az életed csak várjál mint egy királylány a toronyban

2020. febr. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Esküvő? Azt még hetven évesen is lehet mondani, hogy majd akkor, ha ez meg lesz, az meg lesz, majd utána. Tudod, otthont közösen, házasságban is ugyan úgy lehet teremteni, mint házasságon kívül. Azért nekem gyanús lenne, hogy lepapírozza, övé a ház amit össze hoztok te meg majd mehetsz.
2020. febr. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
De miért tabu téma az számára, hogy egyáltalán meg akarja-e valaha kérni a kezed? Teljesen természetes lenne erről nyíltan beszélni kettőtöknek. Az anyja házába meg nem költöznék, akkor sem, ha százszor átalakítja.
2020. febr. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Azt mindta meg szeretné előtte teremteni a biztos hátteret. Nem akar albérletbe hazajönni. Ami igaz is.. Én úgy éreztem, ez csak egy lánykérés, ha elszánná magát akkor biztosan érezném magam és tudnám miért várok és küzdünk.Neki erről más elképzelései vannak. Biztos háttér, aztán a többi.
2020. febr. 27. 16:06
 10/20 anonim ***** válasza:
91%

#5 Igen, pont erről beszélt a #3-as. Mond mindent, de nem történik semmi. Hidd el, ha már ennyien leírták, egy pár megbeszél mindent. Ez hirtelen érvágásnak tűnhet amiket írtunk, de igaz. Most a billentyűzet mögül könnyen írogatunk, nem azt mondom hogy dobd ki, de ha te akarsz dolgokat, ő meg kiakad ha már csak szóba kerül, akkor ez most mi?

Ez az anyukához költözés meg 99,99% hogy a legrosszabb a világon, olvashatsz itt a kategóriában erről kiírásokat. Csak a baj van vele.

Ha azt mondod dolgozik és van félrerakva tőle pénz stb. és megbízol benne, oké. Azt nem írtad hány évesek vagytok, mert rengeteg csajból 24 évesen kitör a “babát házat gyűrűt akarok” de félrerakva 100.000 Ft-ja sincs XD.

Azt írtad szégyelled, egyáltalán ne szégyelld. Miért, kitől kellett volna megkérdezni, a zöldséges Marika nénitől? “Jó nagy vita lett belőle” ... azt nem tudom az mekkora, de k*rvára gáz.

2020. febr. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!