Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Én vagyok a tulajdonos anyum...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Én vagyok a tulajdonos anyum a haszonélvező, amióta meg van a lakás én lakok benne (és a gyerekem), én tartom fenn, állagát óvom, rezsit fizetem. Ki tehet?

Figyelt kérdés
2010. júl. 28. 09:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
63%
Igen, a haszonélvezeti jog erősebb, mint a tulajdonjog.
2010. júl. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ha be vagy jelentve oda, akkor nem, mert ezzel megengedte, hogy ott lakj, egyébként ö dönti el, hogy ki lakhat a lakásban.
2010. júl. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ha akadályozod a haszonélvezeti joga gyakorlásában akkor igen, de ezt bíróságnak kell kimondania.
2010. júl. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Alapesetben a tulajdonosnak nincs joga a birtokláshoz, a használathoz és a hasznok begyűjtéséhez, kivéve, ha a haszonélvező átengedi neki, mert ekkor a tulajdonos is bérbe adhatja a lakást, vagy életvitelszerűen ott tartózkodhat. Általában ha nem özvegyi jogon szerzett haszonélvezetről van szó, akkor az esetek túlnyomó többségében a tulajdonos lakja, csak éppen például szülője vagy nagyszülője haszonélvezeti jogot jegyeztet be. Persze fordulhat a kocka, ha a családon belül elmérgesedik a helyzet. Ha a haszonélvező vissza akarja kapni a lakást, akkor a tulajdonos köteles ezt tűrni. Ha a tulajdonos ezt megakadályozza, akkor őt a haszonélvező határidő kitűzésével felszólíthatja, hogy adja át részére a lakást. Ha a tulajdonos még erre sem reagál, akkor bizony a haszonélvezőnek peres eljárást kell indítania a lakás kiürítése céljából


[link]

2010. júl. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ha kitesz, akkor viszont fizettesd vele a rezsit... ezt amúgy is neki kéne, mint haszonélvezőnek. Ha nem fizeti, akkor kérd a bíróságtól a haszonélvezet korlátozását.


Ha meg nem tesz ki, akkor ne nagyon pattogj, mert igen, kitehet ha akar.

2010. júl. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Nem tehet ki!
2010. júl. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó, mért kell hülyeségeket írni? De bizony hogy kiteheti.
2010. júl. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A rezsit az fizeti, aki ott lakik. Ha nem lakik ott senki, szerintem a tulajdonos, mert az ő tulajdonára tudnak jelzálogot tenni.

De ebben nem vagyok biztos, ez csak tipp.

2010. júl. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Kitehet...bár.....mivel kisgyxermeked van jó sok jogi hercehurcával bent maradhatsz megosztással(mondjuk kapsz egy szobát)
2010. júl. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Törvény:


"Ptk. 159. § (1) A haszonélvező jogának gyakorlásában a rendes gazdálkodás szabályai szerint köteles eljárni. Viseli a dolog fenntartásával járó terheket a rendkívüli javítások és helyreállítások kivételével; terhelik azok a kötelezettségek, amelyek a dolog használatával kapcsolatosak, és köteles viselni a dologhoz fűződő közterheket.


Ptk. 161. § (1) A tulajdonos jogosult a haszonélvezet gyakorlását ellenőrizni.

(2) Ha a haszonélvező a dolgot rendeltetésének meg nem felelő módon használja, rongálja, vagy a dolognak a haszonélvezet megszűntével való visszaadását egyébként veszélyezteti, és a tulajdonos tiltakozása nem vezetett eredményre, a tulajdonos biztosítékot követelhet.

(3) Ha a haszonélvező nem ad biztosítékot, a bíróság a tulajdonos kérelmére a haszonélvezeti jog gyakorlását biztosíték adásáig felfüggesztheti."


Hát ezért mondom, hogyha kirak, de a rezsit se fizeti, akkor bíróságtól kérni a haszonélvezet felfüggesztését.

De ha nem rak ki, akkor nem éri meg keménykedni a rezsivel, örülj neki, hogy megengedi, hogy ott legyél...

2010. júl. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!