Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Ha eljegyzem a barátnőmet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha eljegyzem a barátnőmet vagyis feleségül szeretném később venni, akkor ugye veszek neki gyűrűt..?

Figyelt kérdés

Tehát én veszek eljegyzési gyűrűt, amivel megkérem a kezét. Akkor neki van is 1 gyűrűje. De visszafele is kell ezt csinálni vagy nem? Mert sok olyan ismerősöm van, akik nem tartottak esküvőt, de hordanak egymástól kapott gyűrűt, a lányon természetesen eljegyzési. A fiún miért van gyűrű? Őt is el kell jegyeznie a lányt vagy hogy van ez?

Ha én eljegyzem a barátnőmet és esküvőn is kap még egyet (itt nem tudom hogy kell előkeríteni a második gyűrűt), akkor lesz neki ugye 2 gyűrűje és nekem 1? Valaki írja le kérlek, hogy hogy is működik pontosan az eljegyzésnél és az esküvőnél a gyűrűs dolog. És, hogy milyen anyagú gyűrűvel illik megkérni a lány kezét.

Köszönöm. 19/F


2020. aug. 25. 22:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Kétféle módszer van. A régi magyar szokás az, hogy van karikagyűrű (mindkettőtöknek, összeillő), illetve a nő kap kísérőgyűrűt. Ez köves.


Újabb szokás, hogy eljegyzéskor csak te adsz egy köves gyűrűt, és esküvő előtt közösen kiválasztjátok a karikagyűrűket, ami mindkettőtöknek lesz.

2020. aug. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az 1-es írta. Vagy vesztek párban karikagyűrűt, amit felhúztok egymás ujjára és esküvőig bal kézen szokás hordani, majd esküvőn ugyanezeket használjátok, csak jobb kézre húzva.

Vagy a B verzió, hogy te veszel egy kövesgyűrűt. Ezt a lány hordja. Majd esküvőre megveszitek párban a karikagyűrűt.

Az első szerintem szebb, de ez az én véleményem. Teljesen egyébfüggő, hogy ki milyen szokást preferál.

De a gyűrű sem kötelező, még esküvőre sem.

2020. aug. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy feljebb írják. Külföldön a B. verzió szokás legtöbb helyen, itt is ezt teszik ma már a legtöbben.
2020. aug. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Beszéld meg a barátnőddel. Mi jegyben járunk, nekem most van egy gyűrűm, azzal kérte meg a kezem. Neki meg majd esküvőre csináltatunk egyet. De nekem akkora külön már nem, úgy voltam vele, hogy van egy szép, köves gyűrűm, fenének sem kell helyette a karika. Ma már nincsenek kőbe vésve a szokások.

De az alap tényleg az, amit előttem többen leírtak. Te megkéred egy köves gyűrűvel, aztán ketten választotok karikagyűrűket. Neki így kettő lesz, neked egy.

2020. aug. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!