Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Miért hiszik azt egyesek,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért hiszik azt egyesek, hogy csak az a kapcsolat lehet komoly, ahol már eljegyzés is volt?

Figyelt kérdés
5 éve együtt vagyunk a párommal, 3 éve együtt élünk. A csoporttársamat nemrég eljegyezte a pasija és ez nagyon a fejébe szállt. Azt hangoztatja, hogy már ideje volt, mert ők egy éve együtt élnek és leszólt engem, hogy a barátom nem is gondolja velem komolyan, mert 5 év alatt még nem kért meg. Mondtam neki, hogy ha ő csak attól érzi magát biztonságban, hogy hozzá vágnak egy jegygyűrűt, akkor gondolkozzon el, mert akkor ott probléma van. Erre teljesen besértődött, hogy én őt most megbántottam. Nem ő az egyetlen, aki ezzel piszkál, hogy nem is komoly az egész kapcsolatom, mert nem jegyzett el a barátom. Egy másik csoporttársam is, aki most nyáron ment férjhez ő is azt mondta, hogy minek ennyit várni, ha tényleg komoly a dolog. Én nem gondolnám, hogy ez ezen múlik. Beszéltük, hogy majd össze fogunk házasodni, gyűjtjük a pénzt, hogy ne a szüleinknek kelljen majd az esküvőnket fizetni. Konkrét lánykérés tényleg nem volt még, de attól a kapcsolatunk komoly, mindenben számíthatunk egymásra, mindent meg tudunk beszélni, családalapítás is szóba került már. Tényleg ennyire központi kérdés egyeseknél, hogy ki mikor kap jegygyűrűt, vagy csak saját maguknak akarják bizonygatni, hogy velük minden rendben van, mert már eljegyezték őket?

2020. szept. 21. 19:58
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
39%

Mert a lányok között mindig megy a verseny. Persze hogy nem a komolysagrol van szó, csak a fontoskodasrol.

Persze a verseny ettől még komoly. Ha zavar, házasodj meg, aztán annyi.

2020. szept. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem az a gáz vagy felesleges amikor valakit 1-2 kapcsolat után, a nagy büdös semmire jegyezgetnek el 20on 1-2 évesen.

Van több ismerősöm is akik 7-8-10 éve vannak együtt van akit még nem jegyeztek el, van akit csak nemrég és teljesen jól megvannak. Van akinél nem prioritás az esküvő, van akinél anyagi kérdés pedig rendben vannak és együtt élnek és együtt terveznek.

Nem egy ekszer határoz meg egy kapcsolatot.

2020. szept. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
74%
Valaki régimódi, jogosan.
2020. szept. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
90%
Az sem jogos, hogy bárki számon kéri rajtad, hogy nem vett el a párod, de az sem, hogy te becsméreled a “gyűrűs lányok” kapcsolatát, hogy biztos szarabb, mint a tied. Ha ti a pároddal ennyire jól elvagytok így, és nektek ez megfelel mindkettőtöknek, akkor miért foglalkozol a többiekkel?
2020. szept. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
67%

#2 valakinél meg prioritás huszon 1-2 évesen is. Én is ismerek ilyet-olyat, ami működik, mindkét oldalról, egyik sem jobb vagy rosszabb mint a másik, a lényeg, hogy a kapcsolaton belül passzoljon a felek hozzáállása. Ez a “büdös semmire” való eljegyzés, házasság, szülés, meg kb minden meg egy olyan szófordulat, amitől agybajt kapok. Azért mert csak 1 kapcsolata volt valakinek korábban, vagy egy sem, dobjon el egy számára értékes embert és ne menjen hozzá...ok, te menj hozzá a tizedikhez, valaki meg hozzámegy az elsőhöz vagy a másodikhoz. Ettől még a te házasságod nem lesz jobb, vagy érvényesebb, meg az övé sem.

Nem vagyok érintett semmilyen téren, csak felbosszant, ha valaki ennyire szűk látókörű.

2020. szept. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
65%

#5 nem szűklátókörűség. Egyébkent meg a semmit nem a kapcsolatok kevés számára értettem hanem arra hogy nagy álagban az embernek ennyi idősen semmije nincs, sokan még tanulnak vagy épp hogy elkezdtek dolgozni és anyuci-apuci pénzén játsszák a felnőttet.

NEM azzal van bajom ha valaki anyagilag (is) tamogatja a gyerekét, szó se róla. Hanem arról ha valakit még nagyrészt a szülei tartanak el és játssza hogy ő már ennyire nagylány/nagyfiú.


Az meg más kérdés hogy 20 és 30 éves kora között az ember rengeteget változik és sokan mondjuk (kivételek mindig vannak persze) 27-28-30 évesen jönnek rá arra hogy már nem ugyanarra vagynak mint 21-22 évesen, időközben fejben IS felnőttek, nem egyeznek a célok mire kicsit benő a fejük lágya.

2020. szept. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
87%
Igen, így már értem, mire akarsz kilyukadni, és egyet is értek maximálisan. Szerintem is 20-30 éves kor között félúton az ideális, inkább 30 fele, mert addig az emberek többsége sokat változik. de azért az emberi élet nem ennyire egyszerű meg kiszámítható. Valakik, akik egymáshoz tartoznak hamarabb találkoznak ennél, valakik meg csak 40 körül. Meg lehet valaki nagyon korán érettebb felfogású, egy huszon páréves már szakmával dolgozhat is jó ideje. Valaki meg 30 felett sem érik meg a felnőtt életre és az elköteleződésre. Ez nagyon egyéni dolog ahhoz, hogy így kimatekozzuk. De megszólni valakit azért mert fiatalon, friss kapcsolatban eljegyzik, vagy épp 5 év után sem jegyzik el, az teljesen butaság. Ezt a párnak kell leboxolnia egymással.
2020. szept. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
65%

Persze az teljesen jogos hogy mindenki más.

De én őszintén nem tudom elhinni hogy valaki 18 évesen, akinek nem kellett túl korán felnőni, volt gyerekkora, ott tart fejben mint más 30 évesen.

Lehet érettebb mint az átlag (bár szerintem ezzel túl sokan dobalóznak).

Ismerősi körben van ilyen, csaj 18 éves, épphogy nemrég érettségizett, eljegyezték. Szüleivel lakik a mai napig, szakmája nincs. Gondolom 1-2 éven belül esküvő. En ezeket (és lehet bennem van a hiba) nem tudom komolyan venni. Kétlem hogy majd 10-20 év múlva is együtt lesznek nagy boldogságban. Szinte gyerek. Én speciel 18 és 20 éves korom között is nagyon sokat valtoztam, értem gondolkodásban. És sokan mások is hasonlóqn vannak ezzel.

Na most akkor pláne 10 év alatt sokat valtoznak az emberek.


Szerintem felelőtlen döntés ennyire fiatalon összekötni valakivel az eleted úgy hogy semmid nincs, nem tapasztaltál a vilagról, nem vagy túl nehézsegeken. Nem tudod milyen a másik egy krízishelyzetben, nem ismered eléggé 1-2 év után, magadat sem ismered mert nincs egy kiforrott személyiséged.

Ha együtt lennének mondjuk 5 éve és utána házasodnának akkor se lennének elkésve.

2020. szept. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
76%

Azért, mert neveltetés és hagyományok vannak az ilyen gondolkodás mögött. Még akkor is, ha teljesen értelmetlen és ellentmondásos az egész. Mondok egy példát. Julcsi túl van 10-20 szexpartneren, de a mostani pasija mellett "lenyugszik", a srác 2-3 éven belül eljegyzi, és hamarosan megtartják az esküvőt. Gizinek egy férfi volt az életében, a mostani párja, de ő 7 év után sem akarja eljegyezni. Szerinted a társadalom kit fog a szájára venni? Nem a ribizli múltú feleséget, hanem Gizikét.

Ilyenek az emberek, főleg a nők. Egy verseny az egész, hogy ki fog előbb elkelni, ki tudja felmutatni előbb a vőlegényt/férjet, kinek volt szebb az esküvője, kinek szebb a gyűrű az ujján.

Szimpla rosszindulat, ne foglalkozz ezekkel a nőkkel. Én házasságpárti vagyok, de szerintem jól gondolkodtok, hogy nem anyuék pénzéből akartok esküvőt tartani.

2020. szept. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
90%
#8 én egyébként ismerek ilyet, nem is egyet. Normális, rendezett családi háttér, beiratkozott egyetemre is, esze is van bőven, de már 19-20 évesen a gyereken járt az esze, lett is neki. Nem látok bele az életükbe, de amit tudok, az alapján boldogok, kiegyensúlyozottak, a kicsi szépen van nevelve, már várják a 2.-at. Mellette a lány lediplomázott és kisebb vállalkozást vezet. A másik ilyen lány most végez gyógyszerészként, a gyerek már ovis. A férjével együtt vannak. Szóval én is meglepődtem, és számomra is kicsit hihetetlen, de van ilyen. Nekem a tojáshéj a fenekemen volt ennyi idősen, talán 1 hónapja járogattam az első fiúmmal 18 évesen, és a postára nem mertem elmenni egyedül. A #9-esnek nagyon is igaza van egyébként. En is így gondolom, hogy a hosszan együttélés kevesebbre van értékelve, pedig az ilyen párok ugyanolyan dolgokkal küzdenek, ugyanolyan horderejű döntéseket hoznak együtt, mint a házasok. Nem mondom azt hogy nincs különbség, de egy hosszú kapcsolatot is ugyanúgy becsülni kell. Kéretlenül beszólogatni pedig mindenképp tahóságra vall, mindegy hogy a 2 szituáció közül melyik hölgynek szól :D.
2020. szept. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!