Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Örülnek a nők ha a párjuk az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Örülnek a nők ha a párjuk az anyukája vagy a nagyanyja eljegyzési gyűrűjével kérné meg a kezét?

Figyelt kérdés

Leszögezném, hogy nem engem nem jegyeztek el sehogy, nem állok az eljegyzés közelében sem, bár van kapcsolatom, de szimplán csak érdekel!


Érdekel, hogy ez miért bevett szokás, amennyiben gyakori? Főleg filmekben láttam ilyet, de ez miért jó? És valóban ez egy olyan megható gesztus, hogy ennek a nőnek örülnie kellene?


Alapesetben senki nem a gyűrű miatt mond igent természetesen, nem ez számít, de miért jó meg különleges egy úgymond levetett régi gyűrűt hordani és azt adni a szerelmednek?! Szeretem a régi dolgokat de gondolom az a gyűrű akár 100 éves, nem feltétlenül olyan szép.


Na mindegy, engem egyszerűen minden rosszindulat nélkül érdekelne, hogy ez miért jó dolog és tényleg örülnek-e ennek a nők, ahelyett hogy a párjuk ártól függetlenül kiválasztana/csináltatna egy jeggyűrűt ami csak az adott nőé? Szerintem ez sokkal különlegesebb lenne, persze a levetett cucc olcsóbb meg biztos van eszmei értéke..



2021. febr. 8. 11:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%

Nálunk volt ilyen ,kifejezetten a nagymama iránti gesztusból, de azért volt saját gyűrű is :)


Illetve a régi ékszerek gyönyörűek ám.

2021. febr. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
64%
Családi hagyomány is lehet, vagy csak egy szép gesztus ez is. Természetesen egy 100 éves, csúnya gyűrűt nem adnék oda a barátnőmnek.
2021. febr. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
92%
Hát esetleg azért romantikus, mert egy családi örököséggel szorosabban kötődik majd az újdonsült menyasszony a családhoz. Vagy azt szimbolizálja, hogy teljesen befogadták.
2021. febr. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
91%

Lehet, hogy én vagyok a furcsa, de nem örülnék egy ilyen gyűrűnek.

26N

2021. febr. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
43%

Nem fogadnám el. Nekem is van a nagyimtól örökölt gyűrűm, nem adnám oda senkinek.


Meg nem tudom... három nőt is megkérhet, mindegyiket ugyanazzal a gyűrűvel, tehát nekem nem jelentene többet.

2021. febr. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Őszintén, én sem nagyon örülnék neki, azt gondolnám hogy ezen akar spórolni, meg így egyszerűbb, nem kell vele foglalkoznia, nekem pont nem azt jelentené, hogy különleges vagyok. Bár gondolom családi örökséget nem adna akárkinek a férfi..
2021. febr. 8. 12:35
 7/17 anonim ***** válasza:
73%
Off...de akik csúnyáznak azért egy gyűrűt, mert antik "régi"...azok jártak már például múzeumban? Tudjátok milyen gyönyörűek az antik ékszerek? Art deco stb.
2021. febr. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
29%

Eleve nekem az eljegyzési gyűrű az a karikagyűrű, köveset nem szeretnék. De ha nekem akar ez alkalomból adni egy gyűrűt, ami az anyukájáé volt, akkor engem nem zavarna, valószínűleg úgysem hordanám, mert egyáltalán nem biztos, hogy méretben jó, szóval ez csak olyan gesztusértékű dolog.

De pl. abban benne lennék, hogy családi karikagyűrűket olvasszunk be és így csináltassuk a sajátunkat.

2021. febr. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

"Tudjátok milyen gyönyörűek az antik ékszerek?"


Nem mindenkinek ugyanaz a szép.

2021. febr. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
90%
Én régi ékszert már az értékük miatt sem hordanék. Szép gesztus, de sok a tolvaj szarka.
2021. febr. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!