Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Szerintetek veszélnem kéne a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek veszélnem kéne a barátnőm apjával/anyjával mielőtt eljegyzem?

Figyelt kérdés
Gondolok itt olyanra, hogy "Nemtudom hogy szokás, de szeretném megkérni a lányod kezét...". Ti, hogy csinálnátok? Beavatnátok a szülőket elötte, vagy majd csak utána szembesítenétek velük?

2021. máj. 17. 11:47
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Az apjáról annyit tudni kell, higy nagyon nem tud titkot tartani, szóval lehet, hogy kideülne a tervem😅
2021. máj. 17. 11:49
 2/27 anonim ***** válasza:
82%
Nem. Szerintem nem. Kinek mi koze hozza????? Az apját veszed el?
2021. máj. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
76%

Engem elkért apukámtól a vőlegényem, ezt nagyon értékelem. Mindenki másnak már közösen mondtuk el.

Az elkérés hagyomány, illetve egy tiszteletteljes gesztus. De nem kötelező.

2021. máj. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Ez attól függ, hogy a szülők hogy állnak hozzá. Ha jóban vagytok és nem akarják a lányukat magukhoz láncolni, akkor igen, odamész és elmondod nekik, hogy szeretnéd a lányuk kezét megkérni és áldásukat kéred rá.
2021. máj. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
97%
Ez tényleg nagyban függ a szülőkhöz való viszonytól, meg úgy általában attól is hogy a család mennyire hagyománytisztelő. A férjem engem nem kért el apukámtól, a mi eljegyzésünk kettesben történt és mindenkinek csak utólag mondtuk el. Viszont, szerintem szép gesztus ha a vőlegény az apától kéri el a lányt. A férjem esetében ez nyelvi okok miatt nem történt meg, nem beszél magyarul ugyanis, apum meg csak magyarul, szóval ez megvalósíthatatlan lett volna. :)
2021. máj. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem illik beszélni velük. Ez által kimutatod a tiszteletedet feléjük, amit ők és a leendőd is értékelni fog.
2021. máj. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
72%

"Engem elkért apukámtól a vőlegényem.."

Ez tényleg egy régi hagyomány. Biztos jó dolog a XXI. században, hogy az apjától kell a csajt elkérni? Nem kellene azt gondolnunk, hogy egy fiatal nő önálló döntésre képes? Miért kell azt eljátszani, mintha még mindig a szülő döntené el, hogy kinek adja oda a lányát?

2021. máj. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

A feleségem szülei eléggé konzervatívok és hagyománytisztelők, Pesten laknak de igazából néha úgy viselkednek mintha falun élnének.


Ennek ellenére én nagyon kínosnak és hülyeségnek éreztem hogy az apjától kérjem el a kezét, így a 21. században. Illem ide v oda, de a nő már nem egy tulajdon, amivel a szülei rendelkeznek (legalábbis 18 év felett), és ezt az egész procedúrát én borzasztóan anakronitszikusnak éreztem és nagyon kínosnak, valószínűleg csak feszengtem volna, és én amellett vagyok, h sose csinálj semmit amihez nincs kedved vagy nem kötelező.

2021. máj. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
65%
Nem a 18. században élünk. Nem tudom miért kell ezt túlgondolni.
2021. máj. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
59%
Itt akkor van nagy gond, mikor még a csaj is elvárja, hogy elkérd az apjától. Tiszta kőkorszak.
2021. máj. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!