Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Azt hittem, a barátom ma...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Azt hittem, a barátom ma fogja megkérni a kezem. Tévedtem, és ráadásul kiderült, hogy válságosnak érzi a kapcsolatunkat. Ő épp próbálja megmenteni ami köztünk van, mert szerinte kihűltünk. Lenn kicsit részletezem; tudtok tanácsolni valami jót?

Figyelt kérdés

Nő vagyok. Van barátom, akivel már több, mint 3 éve együtt vagyunk. Mindketten a húszas éveink második felében járunk, én vagyok az idősebb. És az a helyzet, hogy azt hittem, ma meg fogja kérni a kezem. Szeretném leírni, miért hittem ezt, hisz nem csak spekuláltam:

- Beszéltünk róla, nem is egyszer, hogy szeretnénk mindketten esküvőt is és családot is.

- Arról is beszéltünk, hogy a lánykérés meglepetés lesz számomra. A meglepetést nem úgy értem, hogy nem is számítok rá, nyilván, hisz beszéltünk róla. Hanem olyan értelemben lesz meglepetés, hogy nem megyünk el együtt gyűrűt venni, hanem titokban vesz majd egyedül, és majd egyszer megkéri a kezem.

- A közelmúltban többször is tett igen erős célzást arra, hogy lehet, hogy nemsokára szintet lép a kapcsolatunk.

- Ma egy elegáns étteremben vacsoráztunk. Mikor még korábban mondta, hogy elvisz majd ide, akkor eleinte furcsálltam, mert semmilyen alkalom nincs, amit egy ilyen drágább étteremben kellene megünnepelni, és nem szoktunk ok nélkül étterembe menni. Aztán később "jöttem rá", hogy biztos ma fogja megkérni a kezem, az étteremben. Tévedtem.

Szóval a fentiek miatt az én fejemben minden jel arra utalt, hogy ma, az étteremben megkéri a kezem. Lelkiekben erre készültem. De nem volt eljegyzés.

Mikor már itthon voltunk, kiböktem neki, hogy basszuskulcs, én azt hittem eljegyzel ma, azt hittem ezért viszel drága étterembe.

Erre azt mondta, hogy hiszen mostanában kissé elhidegültünk egymástól, és pontosan azért akart ma elmenni velem abba a jó étterembe, hogy egy kicsit randizzunk, mint régen, beszélgessünk, mert úgy érzi kihűltünk.

Értitek, szóval ő megmenteni akarta a szerinte hanyatló kapcsolatunkat, én meg azt hittem, el akar jegyzeni. Teljesen máshol járunk fejben...

Én nem igazán érzem úgy, hogy kihűltünk, eltávolodtunk volna. Nagyon meglepett, hogy ezt állítja. De azóta már átbeszéltem vele, gondolkodtam is, így már értem, miért mondja, mit érez, mire gondol. Tény, hogy nem olyan, mint az elején, és még csak nem is olyan, mint amilyennek egy jó hároméves kapcsolatnak lennie kell.

De amennyire engem meglepett, hogy ő válságosnak érzi a kapcsolatunkat, annyira meglepődött a barátom azon, hogy azt hittem, el akar jegyezni. Mert hogy esze ágában sem volt, pláne az "adott körülmények közt", ami az elhidegülés ugyebár.

Én hülye meg pár embernek elmondtam a napokban, hogy 99%, hogy a barátom ma az étteremben megkér, úgyhogy most majd mondhatom, hogy félreértettem. Már van is ember, aki érdeklődött Messengeren, hogy na, megkért? De még nem válaszoltam. De ez a legkisebb gond persze. Rendbe kell hozni a kapcsolatunkat, ez a fő!

Nagyon sokkolódtunk mindketten, a barátom is meg én is, úgy érezzünk, hogy két külön lapon vagyunk. Nagyon nem egy hullámhosszon mozogtunk. De abban megegyeztünk, hogy most így még nem szakítunk csak e miatt, bár eléggé intő jel egy ekkora volumenű félreértés. De megpróbáljuk megjavítani a dolgokat, aztán hátha meglehet.

Én szeretem őt, én nem akarok szakítani. Ő nem tudom biztosan, mennyire szeret, mert ő közelebb áll a szakításhoz, mint én, ez egyértelmű. De még nem akar szakítani.

Amúgy senkinek sem kívánom ezt, hogy átélje, hogy mikor arra készül, hogy eljegyzi a pasija, azt kapja, hogy kihűlt a kapcsolat, meg kéne javítani, mert válságos... Olyan, mint egy gyomros.

Úgy érzem amúgy, hogy hülye voltam, vak, és nem fektettem elég energiát abba, hogy jó kapcsolatunk legyen.


2021. szept. 10. 00:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

A lényeget nem írtad le. Mert úgy érzem a párod szerint konkrét baj van! Te is leírtad, " és még csak nem is olyan, mint amilyennek egy jó hároméves kapcsolatnak lennie kell."

A tanács annyi, hogy beszéljetek! A szerelem semmire nem elég. Érdemes tisztázni, hogy ki-mire vágyik, mik a hiányosságok, lehet és kell -e javítani. Amikor a másik idáig jut, akkor ha magadhoz őszinte lennél, már 30x elmondta, jelezte, hogy baj van. Kicsit gondolkozz!

2021. szept. 10. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Első körben azt mondanám, hogy ez ciki, de annyira szépen összefoglaltad, hogy nagyon megsajnáltalak. A leírás alapján értelmes lánynak tűnsz és a látszat ellenére magas az érzelmi intelligenciád is. Ha ezekkel a tulajdonságokkal ő is rendelkezik, biztosan meg tudjátok oldani és ez csak egy apró hullámvölgy lesz a kapcsolatotokban. Az már jó jel, hogy bár ő úgy érzi kihűlt, nem csajozni kezdett, nem szakított, hanem próbált tenni azért, hogy felmelegítsétek. Ez a jó irány. Sok beszélgetés, közös programok és 2-3 hónap múlva térjetek vissza, hogy álltok.Én drukkolok🤞
2021. szept. 10. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
97%
Nesze semmi fogd meg jól. Azt lett volna üdvös kifejteni, hogy az "elhidegültünk" mégis mi a búbánatot takar, mivel ez így elég tágan értelmezhető. Ezt kéne leírni/megbeszélni, mert ezzel így önmagában semmit nem lehet kezdeni.
2021. szept. 10. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
23%
Hát ha a barátod így gondolja akkor gondolom félévente egy szex van, nem teszel semmit a kapcsolatért, nem mutatod ki hogy szereted őt, stb.
2021. szept. 10. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
20%
ciki 🤣
2021. szept. 10. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
78%
Ha meglepetést akar, akkor minek hiteget. Meg elhidegültetek? Miért gondolja ezt? Az lenne a tanács, hogy ezt kérdezd meg. És hogy akar - e még vmit vagy sosem fog megkérni. Mert a házasság sokkal nehezebb, mint a párkapcsolat, együttes erővel kell majd gondokat megoldanotok, így, ahogy vagytok, bele se menj a dologba.
2021. szept. 10. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
A végére írtad a lényeget. Egy kapcsolatban nem csak vegetálni kell a feleknek. Hanem tenni, energiát belfektetni hogy jól működjön. De ez nem csak a te hibád, mindkettőtök feladata volna.
2021. szept. 10. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Mi az ami miatt úgy gondolja elhidegültetek? Te hogyhogy nem érezted?
2021. szept. 10. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Az a baromi nagy helyzet, hogy a kommunikáció köztetek a béka feneke alatt van. Tehát, ha a barátod úgy érzi, hogy kihűlt a kapcsolatotok, akkor azt réges-régen jeleznie kellett volna feléd, és nem akkor, amikor már válságosnak ítéli a helyzetet. És nem eljegyzésről kellett volna beszélnie.

Te pedig eléggé homokba dugtad a fejed, ha nem vetted észre, hogy mennyire nem stimmelnek a dolgok. Mert egész biztosan voltak ennek jelei.

A randizáson meg felmelegítésen túl ebben mind a kettőtöknek fejlődnötök és változnotok kell, mert az érzéseinkről való kommunikáció és a partnerünkre meg a párkapcsolatunkra való odafigyelés egy párkapcsolat alapjai, és ha most sikerül is rendbetenni a dolgokat, ha ebben nem változtok, akkor máskor is elő fog jönni.

2021. szept. 10. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
33%

Hmm. Nem olvastam el mindet, de nincs valamiért bűntudata? Akkor is szoktak ilyet tenni hogy ajandekot visz vagy etterembe visz es o ezt ezert is erezheti igy hogy elhidegultetek. Egy csoppet gyanus de csak elso gondolatra ez jutott eszembe de biztos tevedek. Az a legkevesebb, hogy elmondtad par embernek. Ilyen helyzetbe a kit erdekel opcio van es ezt felesleges is volt irnod. Semmi kozuk hozza barhogy is alakult nem kene megfelelesi kenyszert erezned. A kapcsolatotokrol van szo ahol ketten vagytok es nem tobbed magad. Azt sem kell irni hogy nem kivansz ilyet senkinek mert nyilvan nagyon szar erzes es senki nem is akar ilyet.


Inkabb ezen is gondolkodj miert lehet lelkiismeretfurdalasa vagy bűntudata. Mert ez szerintem mellébeszélés. Ha volt nagyobb veszekedesetek azert is csinalhatta de neked kell tudnod hogy mi lehet a bűntudat oka de valoszinu tevedek csak gondolkodj ilyen oldalrol is.

2021. szept. 10. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!