Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Velem van a baj, hogy még nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Velem van a baj, hogy még nem állnék készen egy esetleges eljegyzésre?

Figyelt kérdés

A barátommal két éve együtt vagyunk. Valamelyik nap a telefonjában nézegettem a közös képeinket, de rám szólt, hogy az anyukájával való beszélgetést ne nyissam meg, mert a karácsonyi ajándékomról beszélnek.

Nyilván elkezdtem egyből gondolkozni, hogy mi lehet az, aztán beugrott, hogy mi van ha el akar jegyezni és mindjárt ki is fejtem, hogy miért gondolom ezt.

Ugyan idén tavasszal beszélgettünk az eljegyzésről, én kifejezetten megmondtam neki, hogy én még egy 2-3 évig biztos nem állok készen a dologra. Viszont kb. ugyanebben az időszakban az anyukája előszedte a dédnagyi eljegyzési gyűrűjét és megmutatta barátomnak, hogy ez itt van, ha esetleg arra kerülne a sor.

A gyűrű nagyon picike ujjra lett tervezve, nekem sokkal vastagabb a gyűrűs ujjam barátom elmondása szerint és kicsit attól tartok, hogy mi van, ha összebeszél az anyukájával, hogy csináltassák meg a gyűrűt olyanra, ami az én méretem és valamikor karácsony/új év környékén akar majd eljegyezni.

Nem tudok mást elképzelni, hogy miért beszélne össze az anyukájával ajándék kapcsán, hiszen pénze van, ajándékot tudna egyedül is venni, azzal pedig tisztában van, hogy miknek örülnék karácsonyra, mert beszélgettünk róla.

Nagyon tartok attól, hogy meg akarja kérni majd a kezem és tudom, hogy nemet mondanék még most, mert nem állok készen rá, csak azt is tudom, hogy az borzasztó kellemetlen szituációt szülne, de csak azért igent mondani meg nem akarok, hogy mindenki boldog legyen és ne legyen kellemetlen senkinek se.

Remélem csak túlgondolom a dolgot, mert szeretem a barátomat, de még egy eljegyzést én korainak tartanék.



2021. nov. 28. 13:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%
Próbáldmeg valahogy "elejteni", hogy XY barátodék/rokonodék most jegyezték el egymást, és, hogy ez szerinted mennyire korai meg ilyesmi.
2021. nov. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
27%
Mi lenne a kérdés? Minden nap egy kérdés egy furcsa eljegyzésről. Semmi dolgotok? Igaz hétvége van.
2021. nov. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem millió-egy más oka lehet hogy az anyukájával a karácsonyi ajándékodról beszélgetett. A legkézenfekvőbb például, hogy az anyukája által adandó ajándékról van szó.


Ha biztos vagy benne, hogy nem állsz még készen és nem kellene még igent mondanod, akkor a legegyszerűbb szerintem, ha simán elmondod, hogy a múltkor ezzel elültette a bogarat a füledben, emiatt elgondolkoztál rajta, de még mindig korainak találod, nem érzed magad késznek, és ezután beszélgettek a terveitekről.

Ha ezt túl direktnek érzed, mondhatod, hogy máshonnan jutott eszedbe, de nekem például személy szerint rosszabbul hangzana, hogy egy ismerősöd eljegyzéséről már rögtön az jut eszedbe, hogy "fúú te még biztos nem", mint az, hogy amikor mélyen elgondolkozol, mert azt hiszed reális esély van rá, akkor belül azt érzed, hogy még nem teljesen állsz készen.

2021. nov. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Koaxk Ábel ***** válasza:
72%

Amúgy egy számomra tök értelmetlen dolog jött le.


Szereted a srácot? Ha igen, akkor mivel rosszabb, ha most kéri meg a kezed?


Ha nem szereted, mi fog változni 2-3 év múlva?


Nekem ez ilyen tök érthetetlen....

Én akkor gondolkodnék így, ha valakivel elvagyok, de totálisan nem vele képzelem el a jövőm, ezért ne is akarja szorosabbra húzni a kapcsolatot.

2021. nov. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

#3-as: Alapjáraton igazad van, csak a múltkor neked már barátom megmutatta, hogy az anyukája mit vett nekem karácsonyra, szóval az az opció mindenképp kilőve.


#4-es: Szeretem, viszont még együtt nem élünk olyan régóta, ráadásul nem is csak ketten élünk, hanem lakótársunk is van, szóval még azt gondolom nem teljesen volt lehetőségem kiismerni együttélés szempontjából.

2021. nov. 28. 14:10
 6/15 anonim ***** válasza:
97%
Mondd meg neki, hogy nem akarsz meglepetés eljegyzést. Csak úgy, ha előtte megbeszélitek.
2021. nov. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
88%
Nincs veled baj. Valahogy szépen kíméletesen vezesd rá, hogy számodra még az eljegyzés korai. Nem rég írt itt egy hölgy , hogy a barátja nem akarja eljegyzni x év után. Azt is leírta, hogy ő is egyszer visszautasította kb q éve. Ha jól emlékszem. Nehogy te is úgy járj.
2021. nov. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
36%

Valahogy én se értem ezt..🙄


Ha jó ideje együtt vagyok a párommal, és megkerne a kezem örömmel mondanék igent.

Hisz azért vagyok vele mert szeretem, és vele képzelem el a jövöm.



Az hogy megkeri a kezem nem jelenti azt hogy holnap vagy akár egy év múlva össze is házasodunk.


Aztán kitudja lehet mely nyomot hagyna benne ha megkerne a kezed és Te nemet mondanál...

2021. nov. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
64%

"Az hogy megkeri a kezem nem jelenti azt hogy holnap vagy akár egy év múlva össze is házasodunk."


De igen, azt jelenti hogy egy éven belül esküvő, vagy minimum már megvan az időpont. Enélkül csak gyerekes bohóckodás.

2021. nov. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
78%

8-as, kiváló példa vagy egy megalapozatlan tovább lépésnek.


1. az eljegyzés egy elköteleződés, ami csak közös egyetértésben történhet. Az hogy az egyik fél önkényesen belekényszeríti a másikat, az nem ez az eset.


2. az eljegyzésnek az ad nyomatékot, ha 1 éven belül esküvő követi.

2021. nov. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!