Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Szerintetek meg fogja kérni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek meg fogja kérni valaha a kezem? Eddig miért nem tette? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Még csak pár hónapja voltunk együtt, amikor már célozgatott a házasságra. Aztán csend... Körülbelül 1 év után visszahallottam, hogy meg akarja/akarta kérni a kezem. Végül nem történt meg. 2 éve voltunk együtt, amikor felhoztam neki a házasság témát és még tiltakozott is, amin nagyon meglepődtem és rosszul esett (nincs vele tisztába, hogy tudom, hogy meg akarta kérni a kezem). Szóval úgy voltam vele, hogy na ennyi volt, meggondolta magát valamiért. Aztán rá fél évre (2,5 év után) megint visszahallottam, hogy lánykérést tervez! Boldog voltam, de basszus újra semmi sem történt, 3 éve vagyunk együtt. Nem értem! A kapcsolatunk jó, szex jó, nem féltékenykedünk egymásra, maximum egy poén erejéig, viták is csak ritkábban vannak, tehát minden olyan normális és jó! Nekem ilyen normális kapcsolatom még sosem volt, állítólag ő is így gondolja és szeretjük egymást. Szerintetek mi lehet??? Számítsak még rá? Nem értem mi történik, vagy mire vár? Arra is gondoltam, hogy talán minden pasiban hónapok, esetleg évek kellenek mire eljut addig, hogy megtegye? Tehát ahol mondjuk 2 év után történik lánykérés, ott is esetleg már pl. fél év után eszébe jutott, de végül 2 év után döntött mindenről és akkor szánta rá magát? Csak ugye máshol annyi a különbség, hogy a csaj nem tud róla, mert nem árulják be a pasit...de közben ez így megy? Ilyen hosszadalmas az első gondolattól számítva?! Már komolyan nem tudom mit higgyek.

28 és 32 évesen vagyunk.



2022. máj. 4. 10:36
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
100%
Ezt csak ő tudja.
2022. máj. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
76%
Fél év alatt hatalmasat ugrottak az árak. Nem az a baja, hogy nincs elég pénze arra, amit elképzelt?(tehát nem gyűrű, hanem további dolgok, eljegyzést megülni, meg házasodni?)
2022. máj. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 A kérdező kommentje:
Nyilván igen, csak abba reménykedem, hogy épp erre téved egy pasi, aki hasonlóképp volt (sokáig tervezgette), hátha megosztja velem/velünk a saját tapasztalatát, esetleg egy nő, aki tudja az okát, mert naluk is ez volt és a pasi mondjuk elmesélte neki, hogy miért várt addig. Persze lehetnek az okok 1000 félék, csak mégis szívesen olvasnék ilyen sztorikat.
2022. máj. 4. 10:44
 4/61 A kérdező kommentje:
Az előző válaszom az elsőnek szólt
2022. máj. 4. 10:44
 5/61 anonim ***** válasza:
100%

Ha annyira jó a kapcsolatotok, akkor miért nem beszéled meg vele, hogy te már családot szeretnél? Ne itt kérdezgesd az idegeneket, mi nem fogjuk tudni.

Mi pont 3 éve jártunk a férjemmel, amikor én mondtam neki, hogy most már 29 éves vagyok, és hamarosan szeretnék gyereket. Viszont régimódi vagyok, és én ezt csak házasságban tudom elképzelni, és neki mi erről a véleménye. Tudom, hogy ezt a férfinak illik megtenni, de ha nem akarja valamiért mégsem, akkor miért pazaroljuk az időt? Nem akartam 10 évig várni a nagy semmire. Aztán lehet elölről kezdeni a keresgélést 40 évesen? Azt mondta, hogy ezt ő is így gondolja, aztán rá pár hónapra meg is kérte a kezem.

2022. máj. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 anonim ***** válasza:
100%
Le kell ülni (már régen le kellett volna) és megbeszélni, hogy hogyan képzelitek el a jövőtöket. Az eljegyzés és házasság közös döntés, közösen kell megbeszélni. Maga az eljegyzés persze lehet meglepetés, de ha azt beszéltük meg, hogy 1 éven belül, akkor 1 éven belül legyen. Ha jönnek az ilyen ótvar kamu kifogások, hogy meglepetést akar és amíg kérdezgeted nem kér meg és társai, akkor felejtős. A büdös életben sem fog megkérni.
2022. máj. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 anonim ***** válasza:
43%

Az is lehet (nem biztos) hogy kikérte a haverok, család véleményét.

Már úgy értem, hogy nem veled van bajuk, hanem magával a házasság intézményével. Ha szoktál itt a gyk-n olvasgatni, akkor biztos láttál olyan kérdéseket, hogy ha valaki válik akkor anyagilag hogyan tudna megszabadulni a másiktól. És bizony a válaszolók hosszan kifejtik, hogy elég nehezen, valakinek mindene rámegy, főleg ha vannak gyerekek is. Volt olyan hogy csak élettársak voltak, de anyagilag akkor sem tudtak függetlenedni egymástól szakítás esetén.

Szóval lehetséges hogy a párod is jobban utána kérdezett az ilyen dolgoknak és esetleg ez vette el a kedvét.

Az látszik, hogy valami őt visszatartja.

Beszélgess el vele, hogy mi a jövőképe veled kapcsolatban, mert te ennyi idő után szeretnéd tudni, hogy merre felé tart ez a kapcsolat. Jobb az őszinte kommunikáció, mint az ismerősöktől beszerzett infó, meg a találgatás. Így legalább "tiszta vizet önthettek a pohárba".

2022. máj. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 anonim ***** válasza:
94%

7-es, de ha azért nem akar házasodni, mert fél attól, hogy válás esetén mi lesz, akkor az egy elég rossz ómen, nem?

Nem azért házasodunk, hogy a válástól rettegjünk. Akkor nem érzi biztosnak ezt a kapcsolatot, és nem érdemes több időt szánni rá.

2022. máj. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 A kérdező kommentje:
#2! Nincs ilyen problémánk halistennek, bár nem mondom, hogy nem éreznénk meg ezt a kiadást. Azt tudom, hogy nagyon nagyon gyűjtöget, rakja félre a pénzt, spórol, dehát azt sok ember teszi, főleg az elmúlt években, ezért nem is gondoltam erre magyarázatként (de ha belegondolok nem kizárt).
2022. máj. 4. 10:56
 10/61 anonim ***** válasza:
100%
3 év után nem reménykedni kell, hanem konkrétan megbeszélni, hogy te mondjuk 3 év múlva vagy x éves korodra szeretnél gyereket, házasságot, családot, mondja el neki mik a tervei. Nézzétek meg, hogyan tudjátok összeegyeztetni az elképzeléseket. Ha nagyon nem egyeztek, akkor meg nem sok értelme van a kapcsolatnak. Reménykedhetsz te csendben még 5-10-15 évet is, attól nem változik semmi. Lehet ő azt hiszi neked minden jó úgy ahogy most van, akkor minek bármit is csinálni. Olyan klisé, meg agyon koptatott, de kommunikáció nélkül nem működik egy kapcsolat.
2022. máj. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!