Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Erre ti hogyan reagáltatok volna?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Erre ti hogyan reagáltatok volna?

Figyelt kérdés

Évek óta együtt vagyunk, együtt élünk. Egyszer régebben szóba került, hogy majd "elvesz ha úgy érzi", de valahogy eddig nem sikerült úgy éreznie.

Aztán pár napja próbáltam szóba hozni a témát, szépen felvezetve, nem egyből a lényegre térve. Kérdeztem aztán, hogy milyen tervei vannak a jövőre nézve, elkezdte sorolni (kocsi, ház, utazás, munkában előrébb jutni...). Mondtam, hogy engem zavar a közös célok/tervek hiánya. nézett nagy szemekkel, hogy mire is gondolhatok... Mondom, a kapcsolatokban vannak általában lépcsőfokok, halad valamerre, mi meg évek óta egy szinten vagyunk.

Erre megkérdezte, hogy talán egy közös vállalkozást szeretnék? Most komolyan... azóta se térek magamhoz. Szerintem a világon nincs más nő, akiről a "kapcsolat magasabb szintjére emelésénél" egy pasinak a közös vállalkozás jutna eszébe. Főleg úgy, hogy szuper munkánk van, sosem akart egyikünk sem vállalkozást, jól keresünk, megvan mindenünk. Ráadásul azt se mondhatom , hogy túl fiatal, majd megérik, mindketten 30+ vagyunk.

Annyiban hagytam a dolgot, de elég sz@rul esett a dolog. Komolyan rá kellene kérdeznem konkrétan, hogy "hahóóó el akarsz valaha venni, vagy hiába várok?"



2022. dec. 21. 17:05
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
98%
Igen, komolyan rá kell kérdezned konkrétan. Felnőtt emberek vagytok, nem cèlozgatni kell, hanem megbeszélni.
2022. dec. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
95%
Ilyenek a férfiak, tudod, van az a vicc, hogy Jóska, x éve együtt vagyunk, miért nem mondod nekem, hogy szeretsz. A válasz, egyszer már mondtam, hogyha majd változik, szólok. Valószínűleg szeret, és szeretne is veled lenni, de a férfiak legtöbbjének nincs akkora érzelmi intelligenciája, én mondanám neki kerek perec ami bánt.
2022. dec. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
Te ismered a párodat, hogy tényleg ennyire EQ gyenge, vagy direkt terelte a témát? Az exemnél biztos lennék benne hogy fogalma sincs mire célzok, a mostani páromnál pedig az életemet tenném rá, hogy tereli a témát és csak eljátsza a hülyét.
2022. dec. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
92%

Néma gyereknek anyja sem érti a szavát. Tartja a mondás.


Nekem a nagymamám mindig azt mondta, ha férfivel beszelek, gondoljak arra, hogy egy kisgyerek. Ne célozgassak, ne kerteljek, hanem mondjam ki amit akarok, különben úgysem értik meg. És ez igaz fordítva is. Ha a férfi azt mondja hogy igen, akkor az azt is jelenti.

(És milyen igaza volt. Férjem totál ez)


Szoval állj elé és mond el, hogy te így gondolod, szeretnél egy eljegyzést, késöbb esküvőt, gyereket. Ha ő nem így gondolja, akkor felesleges az időt húzni.


Egyebként 30éves nő létemre egy hülyeségnek tartom ezt a lánykérés dolgot. Ha valaki szeret, szeret az a gyűrű nélkül is.

Nálunk nem is volt. Megbeszéltük lesz egy 4fős esküvőnk (amiből 12fő lett végül) és ennyi. Közös elképzelés, közös döntés/akarat alapján.

2022. dec. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
Nem lánykérést szeretnék. És lagzit sem. Csak egy eljegyzést kettesben és egy esküvőt 2 tanúval.
2022. dec. 21. 17:44
 6/33 anonim ***** válasza:
94%
Hát lehet, hogy a faszid EQ-ja alacsony, de a te kommunikációs képességeidtől sem kell hasra esni. Mondd el neki kerek perec mit akarsz.
2022. dec. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%

Lánykérés-eljegyzés... mi a különbség? 😅


Ezt igy mond el neki. Felesleges a célozgatás

2022. dec. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%
Én is megmondtam pár éve a férjemnek, hogy szeretném, ha elvenne, de csak akkor, ha ő is akarja. Ne csak én. Ez a házasság előtt 1 évvel volt. Egyértelműen elmondtam, a többi rajta állt. Tavaly meg is kérte a kezem, idén pedig összeházasodtunk. Tudod, néma gyereknek.
2022. dec. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ez így simán kifogásnak hangzik, mint aki nagyon is jól tudja, hogy mire gondoltál, csak inkább terel. Aminek két oka lehet: vagy már megvan a gyűrűd, és hamarosan meg fog kérni (karácsonykor van a legtöbb eljegyzés, más kérdés, hogy örülnél-e sablonos, karácsonyi lánykérésnek) vagy pedig eszében sincs elvenni, csak ezt nem szeretné az orrodra kötni, ezért játsza a hülyét. Vagy tényleg egy EQ nulla, mint ahogy a többség írta, és tényleg fogalma sincs róla, mit szeretnél.
2022. dec. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

Hát nem egy romantikus típus…

A lánykérés az a tipikus ‘apámtól megkérdezi, letérdel mindenki előtt’ dolog amit nem szeretnék. Az eljegyzés pedig hogy csak szimplán odaadja a gyűrűt, mindenféle műsor nélkül.

Legalábbis nekem ezt jelenti ez a kettő.

2022. dec. 21. 19:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!