Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Érdemes mégis gyémánt gyűrűt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érdemes mégis gyémánt gyűrűt kérnem a cirkónia helyett?

Figyelt kérdés

Tavaly augusztusban eljegyzett a Vőlegényem. Mindig ellene voltam a gyémántnak, mert nem éreztem értelmét ekkora összeget kiadni egy ékszerre, főleg, hogy aktívan sportolok, kertészkedem, barkácsolgatok. Viszont soha nem veszem le a gyűrűmet, mindig az ujjamon akarom tudni. Nos, a cirkónia mostanra csúnyán bemattult, még némi vízkő is látszik benne. A Vőlegényem újra felhozta, hogy szívesen vesz nekem egy gyémántköves gyűrűt, mert az strapabíró ilyen szempontból.

Szerintetek érdemes cserélni? Bár jól keres, még mindig kicsit sajnálnám rá a pénzét :-)

Lesz karikánk is természetesen, de én mindig is szerettem volna köves gyűrűt is :-)



2023. febr. 17. 09:25
A kérdező szavazást indított:
Maradjon a cirkónia.
Legyen gyémánt.
27 szavazat
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
65%

Hát ezt neked kell tudni.

Persze, biztos jó egy drága csecsebecse, de valóban rohadtul praktikátlan ha azt nézzük, hogy az árából már pl megvan a videós és a fotós az esküvőre:D Vagy 2-3 légkondi a házba.


Én inkább azt mondanám, hogy tanulj meg vigyázni a dolgaidra és ha olyat cisnálsz ami árthat neki, akkor vedd le szépen. Gondolom nem kisestélyiben barkácsolsz, azaz a ruhádra tudsz vigyázni.. akkor csak eg ylépés lenne az, hgoy a gyűrűdre is megtanulj vigyázni.

2023. febr. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
93%
Eleve hülyeség, hogy kerti munkánál, barkácsolásnál, sportolásnál nem veszed le a gyűrűt.
2023. febr. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

#1

Sajnos a víz is nagy ellenség, akkor viszont minden mosogatásnál is le kéne venni.

Tudom, ez legyen a legnagyobb gondom az életben :-)

Köszönöm a válaszod! :-)

2023. febr. 17. 09:38
 4/26 anonim ***** válasza:
52%

Van, aki nem hord bundát, mert állatok halnak meg érte. Én meg nem hordok gyémántot, mert emberek halnak meg érte. Kicsit olvass utána, hogy hol és kik bányásszák, milyen úton kerül a gyűrűdbe. Még akkor is legjobb esetben a maffiát támogatod, ha mesterségesen előállított gyémánt.

A cirkónia pedig nem lesz vízköves. Én se veszem le a gyűrűm, csak ha mondjuk beakadhat és veszélyes, vagy kemikáliákkal dolgozok. Ezüst gyűrű, cirkóniával. Nem eljegyzési, nagymamától örököltem. Nagyjából 50 éves lehet. Még mindig csillog, csak már nem teljesen kör alakú, meg a tenyerem felől picit elvékonyodik.

2023. febr. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

#2

Az elején levettem, aztán sokszor elfelejtettem, és rajtam maradt.

Mondjuk a barkácsolás hülye példa volt részemről, mert ott valóban leveszem :-)

Köszönöm!

2023. febr. 17. 09:40
 6/26 A kérdező kommentje:

#4

Szerencsés vagy, az enyém nagyon csúnya lett :-(

Az első felében igazad van.

2023. febr. 17. 09:42
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

3as, no offense, de az alap, hogy leveszem a gyűrűimet mosogatásnál.

Ugyan nekem csak egy ezüst és egy arany van (az ezüst amolyan eljegyzés-szerű, az arany meg a karika), ezeknek nehéz ártani, de akkor is leveszem, ha mosogatok, fürdök, takarítok, kertben dolgozom vagy bármi.

Ha kő lenne benne... akkor furán néznék ki, mert férif vagoyk:D de ha kő lenne benne, akkor meg aztán pláne levenném. Mondjuk engem zavarna a tudat, hogy itt van a kezemen többszázezer forint.


És tény, hogy a géymánt ellenálló, hiszen a jelenleg ismert egyik legkeményebb anag a világon. De ha kiesik a foglalatból a kertben valahol, mit cisnálsz?:D

2023. febr. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

#7

Köszönöm, tökjó, hogy egy férfi is válaszolt :-)

2023. febr. 17. 09:51
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy karcálló mert kemêny, nem jelenti azt, hogy nem kell vigyázni rá, és semmi se árt neki.

Amúgy az valóban esélyesebb, hogy kiesik a foglalatból.

2023. febr. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
24%

Nekem is tetszett a gyémánt, addig amíg meg nem néztem a Blood Diamond című filmet, ami ezt a témát érinti. Azóta nem szeretnék ilyen gyűrűt.


"A Véres gyémánt Oscar-díjra jelölt 2006-os amerikai film Edward Zwick rendezésében. A főszerepekben Leonardo DiCaprio, Jennifer Connelly és Djimon Hounsou látható. A cím a háborús gyémántokra utal, amiket háborús zónákban bányásznak, s az eladásukért kapott összegből finanszírozzák a hadviselést."


[link]


https://www.youtube.com/watch?v=r0iDAjXWU4Q



Dokumentumfilmek is vannak róla, hogy milyen áron csilloghat annak az ujján a gyűrű aki ezt megtudja fizetni. Érdemes megnézni ezeket a filmeket.

Persze a te gyűrűdről te és a párod döntötök, csak néha nem árt távolabbról is szemlélni a világot.

2023. febr. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!