Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Lehet, hogy a barátom fél az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet, hogy a barátom fél az eljegyzés ötletétől? Vagy csak túlreagálom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy kérdéssel fordulok hozzátok, kapcsolati téma. Barátommal több mint 3 éve vagyunk együtt, fiatalok vagyunk még, ő 24, én 22. Jól elvagyunk, szeretjük egymást, együtt is élünk már 2 éve lassan. Nyilván vannak veszekedéseink meg csiszolnivaló is akad mindkettőnkben.

Viszont nekem fontos lenne, hogy idővel eljegyezzen és aztán rá 1-2 évre össze is házasodjunk. Meg hát később gyerekek is, de az még ráér. Azonban az eljegyzést én úgy érzem, hogy szeretném már, senki mással nem tudom elképzelni az életem már. (Tudom, ez változhat..)

Tudom, fiatalok vagyunk még, van időnk. Nem is azt várom, hogy holnap el is jegyezzen, egyszerűen az zavar, hogy mikor megkérdezem mikor tervezi akkor mindig mellébeszélést kapok, hogy hát majd ha eljön az ideje, meg majd ha jobb lesz a kapcsolatunk, meg bla bla. Én csak szeretném látni rajta a szándékot, hogy igen tervben van neki és nem fél ettől. Most jelen pillanatban viszont igen is azt érzem, hogy fél tőle és nem is akarja annyira ezt az egészet komolyabb szintre vinni, csak halogatja ameddig lehet. Nekem ez a gyerekes hozzáállás taszító. Tudom, a házasság csak egy papír, sok embernek nem fontos. Nekem fontos és nem bírom ki, rendszeresen feljön ez a téma, mert utálom, hogy nem érzi úgy, hogy miattam szívesen házasodna. Van ennek így jövője? Nem tudom túlreagálom-e.



2023. márc. 21. 18:30
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
33%

"senki mással nem tudom elképzelni az életem már. (Tudom, ez változhat..)"


Nők és az ellentmondásaik..de persze vegyen el a faszid, ragaszkodjon hozzád, miközben nálad, hát igazából bármikor változhat.

2023. márc. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 A kérdező kommentje:

Kedves válaszadó! Köszi, hogy helyettem is megmagyarázod mit gondolok! Nem erre gondoltam, csak meg akartam előzni a kedves hozzászólásokat, hogy “jaaaaj mit tudod te még ennyi idősen ki lesz a férjed”. Igen, változhat, ugyanis holnap ráeshet a párom fejére akár egy zongora is, ami miatt biztos nem maradunk együtt.

De amúgy meg részemről nem hiszem, hogy csak úgy változna ez. :)

2023. márc. 21. 18:36
 3/47 anonim ***** válasza:
82%

Ne erőltesd a témát, különben nemhogy elvenni nem fog, szakít is majd Veled.


Én ugyan nő vagyok, de utálom, ha sarokba vagyok szorítva..


Én soha egyetlen extől sem kérdeztem meg, mikor vesz már el..úgy voltam ezzel, hogy ha úgy érzi, és én is, akkor oké.


De minek kell ennyire erőltetni?

2023. márc. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 A kérdező kommentje:
Persze, tudom, hogy így kellene. Csak igazából aggódok, hogy neki magától sosem fog eszébe jutni. Lehet neki nem annyira fontos mint nekem.
2023. márc. 21. 18:39
 5/47 anonim ***** válasza:
94%

Ez nem gyerekes hozzáállás, hanem megfontolt.

Szerintem te sietsz nagyon előre. Engem is 22 évesen jegyeztek el, fél évre rá esküvő, aztán 3 éven belül el is váltunk. Azóta 20 év eltelt és el sem hiszed, hogy mennyit változik az ember olyan fiatalon akár csak egy év alatt is. Több partnerem volt, akivel két év után bőven el tudtam volna képzelni a házasságot, de így visszagondolva milyen jó, hogy aztán nem lett belőle semmi.

Viszont ha tényleg az az érzésed, hogy csak az idődet rabolja és nem halad a kapcsolat semerre, akkor szakíts vele és keress mást, aki jobban szeret. Vagy legalábbis úgy érzed vele.

2023. márc. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy szeret. Ezért nem is értem miért ekkora félelmetes dolog ez az eljegyzés. :( Csak az a bajom, hogy nem látom a hozzáállásán sem, hogy ez a tervei között lenne. Inkább ezt a tinikori félelmet érzem rajta, hogy jézusom csak elköteleződést ne. Inkább ez zavar, nem az, hogy még nem jegyzett el.
2023. márc. 21. 18:43
 7/47 anonim ***** válasza:
85%

Fiatal, persze, hogy nem szeretne még elköteleződni! Ki fogod nyírni a kapcsolatot, ha továbbra is ezen rugózol...

Próbálj lazábban állni a kérdéshez, vagy, ha nem megy, szakíts vele inkább, mert ennek így jó vége nem lesz.

2023. márc. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 A kérdező kommentje:
De szerintetek a 24 éves kor annyira fiatal egy eljegyzésre? Nem tudom, lehet én vagyok kicsit “maradian” bekötve, de számomra ez nem egy veszett fiatal kor ehhez. Nem 18 évesek vagyunk még középsuliban.
2023. márc. 21. 18:48
 9/47 anonim ***** válasza:
87%

Igen, borzasztó fiatalok vagytok még.


Én 31 vagyok, elváltam, és még most is fiatalnak érzem magam az egészhez.

2023. márc. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
78%
De, 24 éves kor egy fiúnál még nagyon fiatal. Ők amúgy is később érnek.
2023. márc. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!