Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Páromat kikészíti az anyukája!...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Páromat kikészíti az anyukája! Mi lehetne a megoldás?

Figyelt kérdés
Az anyja minden héten elmondja, neki, hogy semmirekellő, hogy elege van belőle, hogy "lehúzza" pénzzel, holott nagyon jól élnek, és párom iskolába jár, most elsős egy felsőfokú képzésben. Az sem megfelelő, azt akarja, hogy dolgozzon. A barátom már nem bírja lelkileg, jó szót, gratulációt, elismerést soha nem kap. A kapcsolatuk, úgy vélem abban a stádiumban van, amikor el kéne dönteni, hogyan tovább. Szerintem ez már csak rosszabb lehet. Mi sokkal rosszabbul élünk, mint ők, szüleim mégis az utolsót is odaadnák. Hogyan segíthetnék páromnak? Mi lehetne a megoldás. Az anyukájával való leülős beszélgetés lehetetlen, azonnal üvöltözéssé fajulna. A dolog azért is érdekel, mert félő, hogy a mi kapcsolatunkra is rányomja majd a bélyegét. Mi együtt lakunk, de anyagilag még nem vagyunk függetlenek. Lehet ezen a helyzeten még változtatni? Hogyan?
2009. febr. 6. 18:48
1 2
 1/11 yuda ***** válasza:
95%
Ahogy olvasom,akkor a megbeszélés,mint optimális megoldás kilőve így marad az,hogy beletörődik a helyzetébe,vagy összeköltözik rokonával,ismerősével,barátjával...szóval elköltözik,esetleg munkát vállal és amellett tanul.
2009. febr. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálatos,hogy ilyen a szülők hozzáállása a gyerekükhöz.Egy normális szülő inkább jó irányba szeretné terelgetni a gyerekét,és örül ha tanul.Inkább büszkének kellene ,hogy legyenek rá,és biztatni,hogy sikeres lesz.

Ha mindig ilyenek voltak biztos ne fognak változni.Viszont,ha Ti már külön laktok,akkor biztosan felnőttek vagytok,és kereshetnétek munkát mindketten.Sokan dolgoznak suli mellett.Próbáljátok meg,hátha nektek is menne.


Minden jót.

2009. febr. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
14%
SZIGORÚAN KIGYILKOLNI ! TOBBÉ NEM LESZ PROBLÉMA!
2009. febr. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
az elobbi vicc volt.valóban csak úgy lehet segíteni, ha a saját lábatokra próbáltok állni, sajnos addig turni kell.sok szerencs´ét és kitartást !
2009. febr. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen függetlenednetek kell, és bebizonyítani, hogy szülői anyagi segítség nélkül önállóan is meg tudtok állni a lábatokon, és nem kértek, nem vártok el, lehet dolgozni, van suli mellett is lehetőség. Ennyi. Le fognak állni ők is, ha ezt bizonyítjátok nekik.


Csak egyet mondok, nem tudom, a te párod milyen, és hogy viselkedett, míg a szüleivel élt, mennyire voltak elvárásai feléjük. Ha olyan, mint az öcsém, akkor teljes mértékig megértem az anyukát (ha nem, akkor nyilván más tészta, de ezt gondold végig, mert nem biztos, hogy ok nélkül előítéletes a mama). Az én öcsémet apám elkényeztette, most tesóka érettségi előtt 18 éves fejjel sokszor a lábát lógatja sulin kívül (amit magától nem vesz komolyan), diákmelózni se nyáron se hétvégén nem megy el, nem dolgozott még meg pénzért soha, minek, hiszen apám úgyis ad neki (csakúgy zsebből plazmatévére, külföldi nyaralásra, barátnőnek ajándékra, apám pénzeli öcsémet), csak a gond az, hogy anyura és rám, nem jut, illetve komoly indok kell, hogy legyen, ha szeretnénk, és mikor öcsémnek megjegyeztem, hogy fogja vissza magát a költekezésben, mert másra is kellene, hogy jusson (én pl. fogfájással járok dokihoz, sajnos egy másik doki elszúrta, és nem olcsó most helyrehozatni), a fejemhez vágta, hogy a fogászatom kevésbé fontos, mint az ő barátnője (ezen a héten ma aludtam először végig az éjszakát, eddig a fogfájás nem hagyott). Szerinted nem háborodtam fel?


Szóval bízom benne, hogy a te párod ilyen dolgokat soha nem követett el és egy dolgos szorgalmas gyerek, de ha mégis ilyen, akkor ne lepjen meg, hogy az anyuka így viselkedik. Ha függetlenedtek, és bebizonyítjátok, hogy megy, és legalább részben leveszitek a szülők válláról az anyagi terhet, már egy lépést tettetek előre, hogy ez a helyzet jobb legyen. Ráadásul ha valaki suli mellett már dolgozik, később könnyebben talál munkát, hiszen lesz valamiféle tapasztalata, legalább arról, hogy mit jelent dolgozni. Pályakezdőként így is baromi nehéz, hidd el, én tudom, még így is, hogy én már suli mellett dolgoztam, hát még, ha valaki úgy kerül ki, hogy nem dolgozott semmit diplomáig. Fel kell kötni a gatyát alaposan.

2009. febr. 6. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen, őszintén szólva tudom, hogy az a megoldás, hogy anyagilag függetlenek legyünk. DE, én attól tartok, hogy a barátom, mint mindenki ennek ellenére is raagszkodik, és próbálja azt hinni, hogy amit mondott az anyja, az nem is történt meg. Ő egyébként nyáron is dolgozott, előfordul, hogy hétvégenként is, annak ellenére, hogy jó vastag pénztárcával rendelkeznek, felvette a diákhitelt. De otthonról is kap pénzt, és pl olyat vág a fejéhez, hogy azt a pénzt, amit neki adnak, nyaralásra tehetnék félre. Már ez önmagában csúnya, de pl most vett órát akkora összegért, amekkorával támogatják a fiúkat. Engem az bánt, hogy a párom önbizalma már már elenyészik, lassan már nem hisz önmagában, mert otthon ezt hallja. Ha függetlenedünk is, a tüske benne marad. Én inkább ez ellen szeretnék tenni. Hogyan tudnám enyhíteni ezt a lelki gondot. Nem akarom, hogy később, amikor dolgozni fog, családja lesz (esetleg velem) gondjai legyenek emiatt.

2009. febr. 7. 00:12
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a gyerekkorbol hozott otthoni megalaztatasokat soha nem lehet kiheverni. Jobb lehet a helyzet, ha egy olyan partnert talal az illeto, aki szereti, dicseri, dicseri, dicseri, erot ad neki, hogy onbizalma legyen a lelki serultnek.

Minel elobb koltozzon el a baratod otthonrol.

Azert irtam, hogy sajnos soha nem fogja tudni a gyerekkori megalaztatasokat elfelejteni, hiszen olyan ember alazza ot meg, akitol neki a vilagon a legtobb tamogatast kellene kapnia, a legtobb szeretet, megbecsulest, tiszteletet ahhoz, hogy egeszseges felnott valjon belole.

Dicserd sokat, es szeresd nagyon, es minel elobb koltozzon el akar messzebbre is a baratod a szuloktol!

2009. febr. 7. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A helyzet ismerős, az én szüleim is ilyenek a mai napig, pedig lassan már nagymama korú vagyok.Egyszerűen nem tudják megemészteni, hogy nekem külön életem van,saját döntéseim és saját sorsom. 25 éve élek boldog házasságban, egyetemista a fiúnk,de a mai napig belekötnek bármibe,ami velem kapcsolatos.Amikor nem sikerült Velem kötözködni, képesek voltak felhívni a férjemet, sőt a gyerekünket, és náluk próbálkoztak be ellenem. Már lánykoromban elköltöztem tőlük albérletbe, azóta is külön lakunk.Úgy tűnik, hogy másokkal egészen jól megvannak, csak velem kötözködnek folyton.

Hosszú évekig megpróbáltam mindent megtenni, hogy kedvükbe járjak, de soha semmi sem volt jó nekik.

Azt hiszem már kezdetben kellett volna KOMOLYAN figyelmeztetni őket, hogy szálljanak le rólam,és viselkedjenek velem úgy, mint mindenki mással, mert különben nem leszünk jóban. Ahogy a szomszédasszonynak nem írhatják elő, hogy hol dolgozzon, milyen ruhát húzzon fel, vagy mit vacsorázzon, úgy nekem sem!


Egy felnőtt embernek és szüleinek barátoknak kellene lenniük,nem válhatnak a szülők valami felsőbbrendű ellenőrző szervvé, akkor sem ,ha azt szeretnék.

MInél előbb próbáljatok meg minél jobban függetlenedni tőlük, akármilyen nehéz is! Az embernek joga van saját életéhez! Inkább sértődjenek meg egyszer- kétszer, semmint tönkretegyék az életeteket!

Nem szeretetlenség és nem hálátlanság, ha szóltok a mamának, hogy NE SZÓLJON BELE! A szülőknek sem árt, ha észreveszik magukat.

2009. febr. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%
Az a baj,hogy hiába lesztek függetlenek,a múlt kísérteni fog...A harmónikus szülő-gyermek kapcsolat hiánya a személyiségben nyomot hagy.Bár mindenkinek megvan a maga keresztje és ez a "szituáció" is annak nevezhető..,igyekezzetek túladni rajta.Én a saját édesapám példájából kiindulva(ádesanyja soha pozitív érzelmet nem táplált iránta,semmibe vette-55 évesen még mindig nem tudta a köldökzsinórt elszakítani).Javaslom,ha egyszer anyagilag meg tudjátok oldani,keressetek fel egy kineziológust.Ő segíteni tud a személyiségben esett"torzulások" feloldásában,és abban hogy a szülők még a távolból se tudják"uralmuk alatt tartani" a gyermeküket.Sok sikert!
2009. febr. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos tanácsokat és a jókívánságokat. Tulajdonképpen szerintem az a "gond" hogy az ember a végtelenségig reménykedik. Nehezen lehet feldolgozni, ha az anya nem úgy viselkedik, ahogy kéne. Az ember inkább megpróbál tudomást sem venni arról, amiket mond, vagy tesz. Ha van pár békésebb pillanat, azt gondolja, mégis minden rendben. Ez van az én párom esetében is. Ez nekem azért okoz nehézséget, mert nem akarok kettőjük közé állni, de azt hiszem egy idő után már elkerülhetetlen lesz. Párom szerint gond az is, hogy egyáltalán barátnője van. Mármint nem az, hogy én, mert állítólag velem nincs baja, habár tett már rosszindulatú megjegyzéseket. Akinek van ebben tapasztalata, meg tudná mondani, mitől alakul ez ki egy anyában?Miért van az, hogy az egyik gyereket imádják, védik, dícsérik, a másik pedig igyekszik minél kevesebbet otthon lenni, hogy ne kelljen hallgatnia?
2009. febr. 12. 20:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!