Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Ha egy férfi eljegyez egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha egy férfi eljegyez egy nőt, akkor saját magának is vesz egy gyűrűt? Vagy gyűrűje csak a nőnek lesz?

Figyelt kérdés
2011. szept. 30. 13:14
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
88%

Elvileg kéne.. :D

De mostmár az a divat, hogy csak a nő kap. :)

2011. szept. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
hát ez nem túl fair
2011. szept. 30. 13:16
 3/27 anonim ***** válasza:
63%
Regebben igen. Ket karika gyurut vett, felhuztak a bal kezre, majd eskuvo utan a jobb kezre kerultek. Ma nagyon majmoljak az angolszasz szokasokat, a no kap egy gyemant gyurut, majd eskuvonel van ket karika gyuru.
2011. szept. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
82%
Az eljegyeznek akkor karikagyűrűt kapsz. Mindkét félnek ez van. Mellé szokott még jár a menyasszonynak kísérő gyűrű. Bár nekem olyanom nem volt.
2011. szept. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
2 gyűrűt kap a nő? de miért?
2011. szept. 30. 13:20
 6/27 anonim ***** válasza:
87%
a NŐ egy kincs neki azért jár kettő
2011. szept. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
85%

Én pedig meg tudom szerelni az autót! :)))


Ezért nem jár semmi?


FFi 30

2011. szept. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
86%

a magyar szokások szerint a férfi vesz egy karikagyűrű párt, ezt felhúzzák a bal kéz gyűrűs ujjára, és az esküvőkor áthúzzák a jobb kézre. Ebben az esetben a férfi is kap gyűrűt.

Az angolszász szokások szerint a férfi csak egy gyűrűt vesz, egy köves gyűrűt, ezt lánykéréskor húzza fel a nő bal gyűrűs ujjára. az esküvőn pedig már megvan a karikagyűrű pár, és azt a jobb kéz gyűrűs ujjára húzzák egymásnak. Így a nőnek lesz két gyűrűje: egy a bal kézen a köves eljegyzési vagy kísérő gyűrű, jobb kezén pedig a karika gyűrű. A férfinak pedig csak egy lesz, a jobb kezén.


De nem muszály sem köves gyűrű, sem kifejezett eljegyzési gyűrű. A lényeg, hogy szép legyen, és úgy kérd meg, hogy nyilvánvaló legyen, hogy eljegyzésre szántad a gyűrűt.


Sok boldogságot :D

2011. szept. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
65%

Pont tegnapelőtt volt az eljegyzésünk!

Mi idejében megállapodtunk abban, hogy nem majmoljuk az angolszász szokásokat (nem ünneplünk Valentin-napot, Halloweent sem, nem hallgatunk angolszász csöpögős dalokat karácsonykor stb.), hanem a hagyományos módon jegyezzük el egymást. Elmentünk az ékszerészhez, kiválasztottuk a színt és a mintát, megnéztük a méretet, és utána a barátnőm kiszállt a dologból. Az ékszerész nekem szólt, mikor mehetek a gyűrűkért, és titokban hoztam el őket. Ezután pár hónapig ültem a dolgon, majd kitaláltam, mikor és hol legyen az eljegyzés. Így meglepetés volt a kedvesemnek, aminek nagyon örült.

2011. szept. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
13.40 köszönöm, bár én lány vagyok, és tudtommal még nem akar eljegyezni senki, csak eszembe jutott és kíváncsi vagyok :D
2011. szept. 30. 13:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!