Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Az eljegyzés/házasság szándéka...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az eljegyzés/házasság szándéka összefügg-e vajon azzal, hogy a férfi komolyan gondolja-e a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

4éve vagyunk együtt,2 éve együtt is élünk.Van köztünk 9év

korkülönbség az ő javára.Azt hiszem ő közel a 30hoz màr

benne lehetne a témában.

Annyira rossz látni hogy a környezetünkben olyanok

házasodnak akik kevesebb éve vannak együtt mint

mi.

Ha szóba kerül ez a téma,akkor általába az a válasza

hogy fiatal vagyok meg ehhez,vagy pedig az hogy

nincs pénz.Jó,tényleg fiatal vagyok,de biztos vagyok benne

hogy hozzá akarok menni.Nem egyből a házasságot akarom

de úgy érzem ha komolyan gondolná,akkor eljegyzés,hiszen

1-2 évet úgy is jegyben járnánk,mivel ő nagy lagzit akár és

arra gyűjteni kell.De ha most eljegyzés,és jegyben járnánk

akkor kb.6éve lennénk együtt mire elvenne.

Így meg ugye lehet hogy évek múlva fog eljegyzés

és akár 7-8 év együtt járás után hazasodnan,akkor meg sokk

értelmet nem látom.

Egyébként ő hazassagpárti,ezért se értem.Sajnos úgy

gondolom hogy ő nem biztos benne hogy engem akar egy

életen át!:((((

Felhozni úgy hogy ràkérdezzek,nem akarok.

A végén azt gondolná hogy rà akarom tukmálni magam.

Csak azért ne kérjen meg,mert én azt szeretném!

Csak tényleg olyan rossz hogy a 20-as éveket màr úgy

töltöm mint egy férjes háziasszony,mind ezt lehet hogy

hiába,mert lehet hogy a párom nem is akár velem

komolyabbat.Neki így kényelmes,mert bármikor beléphet??


2012. márc. 14. 21:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
51%
Ha egy férfi megkéri a nő kezét,az a szándékai komolyságát jelzik.De ami nagyon fontos,ha nem kéri meg,az jelenti az ellenkezőjét!
2012. márc. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
77%

Ha önmagától kéri meg, igen.

Ha azért, hogy a nő végre leszálljon róla.... az is jelent valamit.


Én még várnék. Manapság 4 év nem olyan sok.

2012. márc. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
94%
Szóval ő is csak közelít a 30-hoz. Ergo te még elég fiatal vagy. Nem gondolod, hogy emiatt nem sürgős neki? Úgy gondolja, még elég fiatal vagy és ahhoz viszonyítva nem sok az a 4 év.
2012. márc. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

A mai világban tényleg nem sok a 4év.Nekem viszont az

mert tényleg a 20- as éveim elején vagyok.Màr így is

4éve úgy élek mint egy 40-es háziasszony.

Ha várok meg ugyan ennyit,és akkor se kér meg hanem

szakít is,akkor meg lesz gyakorlatilag jó pár elpazarolt

évem a fiatalkorombol...

2012. márc. 14. 21:47
 5/19 anonim ***** válasza:
86%
Neked persze, hogy soknak tűnik, mert még fiatal vagy. :) És ha te elpazarolt éveknek érzed, csak mert nem kéri meg még a kezed, akkor jobb is, ha szakítotok. Nem látom a másik iránti bizalmat... írod: vársz rá még ennyit és szakítotok. Miért, ha most eljegyez, egy év múlva házasság, akkor nincs benne a pakliban a válás? Onnantól életetek végéig együtt? Valami földöntúli erőt remélsz a házasságtól, pedig ha nem működik egy kapcsolat, a házasság sem véd meg a szakítástól.
2012. márc. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 borcsi02 ***** válasza:
73%
Ezt mindenki máshogy éli meg.Sok férfi könnyen adja a gyűrűt,akár egy év után is,és onnantól büszkélkedik a menyasszonyával,meg a jegyességével,holott esze ágában sincs komolyabbra fordítani a dolgot.Sok ilyet láttam,és elmondhatom,hogy a vége az ilyesmiknek kb. 10 százalékban lett házasság. Viszont mások a jegyességnek már nem tulajdonítanak különös jelentőséget,az esküvő előtt kb egy évvel teszik ezt meg,ekkorra már régen tudják,hogy azzal a nővel szeretnék leélni az életüket.Szóval ezen felesleges görcsölni.A lényeg úgyis az,hogy meglegyen a harmónia,szerelem.Valakinek fontos státuszszimbólum az eljegyzés,általában nekünk,nőknek,pedig ez korántsem minden!Szerintem a párod tényleg azért vár ezzel,mert fiatalnak gondol,és nem akar lekötni,még ha te biztos is vagy benne,hogy hozzá akarsz menni.Szerintem ne erőltesd,és emiatt főleg ne vond kétségbe,hogy szeret-e és veled képzeli el!!Ezt úgyis érezned kell,és nem a formaságokon múlik!:)
2012. márc. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
69%
Egy időben én is rá voltam kattanva az eljegyzés témára. Írtam is ki ilyen kérdést. :D Lényeg, hogy végül magamban találtam meg a gondolatot, ami lecsillapított: ahogy a 6-os válaszadó is írta, az eljegyzések kis része végződik végül házassággal. Az ilyen több éves jegyben járásokat én viccnek tekintem. Ha egyszer eljegyeznek, azt kövesse 1 éven belül házasság. És rájöttem, házasságot még nem akarok. Nem is igazán magát az intézményt, hanem a lagzi meg az ezzel járó procedúra nem dob fel. Nyilván közrejátszik, hogy szerintem ocsmány menyasszony lennék, előbb úgy kéne kinéznem. :D
2012. márc. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
64%

Hogy tudod azt mondani,hogy elpocsékolt évek azok,amiket vele töltesz? Ha most elvenne feleségül és pár év múlva elválnátok,akkor azt nem éreznéd pocsékolásnak? A végkifejlet ugyanaz lenne,egyedül maradtál.

20 éves vagy,tény,hogy 4 éve együtt,de az a gyerekkorodban kezdődött.Megérteném az aggodalmad,ha közel lennél a harminchoz,már évek óta együtt éltek és megvan mindened,diploma,jól fizető állás,közös otthon és már csak a gyűrű és az esküvő és a gyerek hiányzik a tökéletes boldogsághoz. Itt erről még szó sincs.A felnőtt életed még csak most kezdődik.

2012. márc. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 borcsi02 ***** válasza:
57%
7.válaszoló:nem leszel "ocsmány menyasszony"!!!Ne mondj ilyet!:)
2012. márc. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Scream85 ***** válasza:
75%
Mért gondolja azt a csajok többsége, hogyha a pasi nem jegyzi el őket 2-3-4 év után,akkor már nem is gondolja komolyan a kapcsolatot???
2012. márc. 14. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!