Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Ezek között mi a különbség?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ezek között mi a különbség? Sok mindent összeolvastam meg hallottam már, de nem vagyok vele tisztában.

Figyelt kérdés

A gyűrűkről kérném segítségeteket.

Amikor a férfi megkéri kiválasztottja kezét, az a jegygyűrű?

Illetve ha azt megvette neki, akkor ha lesz az esküvő, akkor lesz a karikagyűrű?

És ha így van, akkor mi a kísérőgyűrű?

Mi ezek között a különbség kinézetben?

Meddig/hogy kell ezeket hordani?

Esetleg van még valamilyen gyűrű amiről nem írtam de tudni kéne? :)

Ne haragudjatok, de abszolút nem vagyok ezekkel tisztában, pedig szeretnék mert érdekel :(

Előre is köszönöm! :)

21/L



2012. máj. 25. 23:18
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
Fogsz kapni egy pár variációt, mert mindenhol más a szokás. A mi környékünkön ez: eljegyzéskor kapja meg a menyasszony a karika és a kísérő gyűrűt is, bal kézen hordja a karikát, a kísérőt meg ott ahol akarja. Házasságkötéskor kerül át a jobb kézre a karika gyűrű. Eljegyzéskor felénk még szokás, hogy a vőlegény anyukája valamivel "kedveskedik" a menyasszonynak, ez lehet egy gyűrű, karkötő, nyaklánc, óra,stb... A menyasszony szülei állják az eljegyzés költségét, az eljegyzés a menyasszonyos háznál van, vagy étteremben, vagy ki hol tudja megoldani. A menyasszony szülei is kedveskedhetnek a vőlegénynek valami ajándékkal, bármi lehet, erre nincs "szabály". Felénk ezer éve így történik az eljegyzés, már párszor leírtam, sokszor le is pontoztak, csak mert náluk nem így van. Ja, jegyben 1, 1,5 évig szoktak járni, de igazából erre sincs semmi előírás, vannak akik fél évet, és vannak akik 10 évig is járnak még eljegyzés után.:)
2012. máj. 25. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%

A karikagyűrű és a jegygyűrű egy ugyanaz. Csak ez a két különböző neve van.


Van az a lehetőség, amikor lánykéréskor rögtön a karikagyűrűt húzzák fel mindketten a bal kézre, majd esküvőn áthúzzák a jobbra. Ebben az esetben lehet adni a lánynak egy kísérőgyűrűt az eljegyzési ebéden, vacsorán, mikor a két család (közeli rokonok) összegyűlnek, a fiú ünnepélyesen mindenki előtt megkéri a lány kezét, a szülőktől is esetleg. De legjobb, ha ilyenkor a fiú apukája a lány apukájától megkéri a fia számára a lány kezét. Ilyenkor a legszebb, ha a fiú szüleitől kapja a lány a kísérőgyűrűt. Persze el is maradhat a kísérőgyűrű, ahogy nekik tetszik.


A másik (amerikai) verziónál eljegyzési gyűrűvel (köves gyűrű) kéri meg a fiú a lányt, már akkor az ujjára húzza, mikor egy romantikus estén megkéri a kezét. Ilyenkor csak a lány hord gyűrűt az esküvőig, az esküvőn pedig mind a ketten felhúzzák a karikagyűrűt vagy más néven jegygyűrűt.

2012. máj. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2012. máj. 25. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
64%

Amúgy az amerikai verzió praktikusabb, mert sok embernek nem egyforma a két gyűrűsujja. Nekem pl. a bal vastagabb.

Tehát az esküvőig szorítaná a jegygyűrű.

2012. máj. 25. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
64%
Ha egyáltalán rámenne.
2012. máj. 25. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
73%

Amúgy tényleg nincs rá általános szabály, mert most jutott eszembe, hogy tudok olyanról is, ahol a fiú gyűrűvel kérte meg a párját kezét. Ugye itt csak kettesben voltak.

De aztán sort kerítettek az eljegyzési ünnepségre is, ahol felhúzták a jegygyűrűiket. Ezen alkalomkor pedig a fiú szüleitől kapott a lány egy kísérőgyűrűt is. :D Tehát itt 3 féle gyűrűje is volt a lánynak.

2012. máj. 26. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek, mostmár jobban értem a dolgokat! :)
2012. máj. 26. 12:03
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor? Mehetünk az ékszerészhez? 😁
jan. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!