Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Hogyan tennél a helyünkben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tennél a helyünkben ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Az eljegyzésre készülünk a párommal. Nem szeretnénk nagy felhajtást, de szeretnénk ha a szűk család összegyűlne, hogy bejelenthessük a dolgot. Anyagilag sajnos a gyűrűk is eléggé megterhelőek (egyszerű, klasszikus aranyhoz ragaszkodunk) puccparádé viszont nem lesz.

Tettük-vettük a vendéglistát, végül 8 főre csökkentettük az egészet, a következő okok miatt: a párom édesapjának 2 bátyja és egy húga van, családosok már mind, az anyukájának meg egy húga, akinek szintén van családja. Ezen túl a páromnak van egy nagymamája, nekem mind a négy nagyszülőm él. Van édesanyámnak is testvére, aki szintén családos. Tehát ha a szűk rokonságot össze számoljuk olyan 30 embernél tartunk, ennyire meg nincs pénz.

A párom egyik nagynénjét mindenképp meghívnánk, mert igazán sokat tett értünk, de hogyan hívjuk meg őket, ha a többieket nem?! Nagyszülők esetében, tőlem hívjunk 4-et, a párom felől 1-et, az is hogy néz már ki?

A végén addig tettük-vettük, hogy szülőkre korlátoztuk és testvérekre...

Barátokat ugyanezen okokból nem tudunk beszervezni...

Ti mit tettetek, ha volt hasonló helyzet?


2012. szept. 1. 21:41
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Szerintem jól tettétek!:) Ha ezt így elmondod a barátoknak, rokonoknak stb, és nem értik meg, akkor az már nem a Te gondod!!
2012. szept. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem én is pont ezt tenném.
2012. szept. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
Az eljegyzés nem olyan nagy dolog. Nekünk is hasomló gondjaink voltak,hogy kit hívjunk meg és kit ne. Végül megoldottuk. Mindenkinek elmondtuk hogy eljegyeztük egymást, de nem csináltunk semmi partit. Inkább vettünk szép gyűrűt,és elkezdtünk spórolni,hogy a lagzi szép legyen,és mindenki ott lehessen.
2012. szept. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Van,aki esküvőre nem csinál ilyen felhajtást...

Sosem értettem ezt az eljegyzéses bulikat,szerintem ez a ti kettőtök dolga,egy romantikus vacsora keretében eljegyezhetnétek egymást.

Persze,ha van rá keret,miért ne?!

2012. szept. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én még nem is hallottam olyan eljegyzésről, ahová 30 embert hívtak volna. A családban és az ismerőseink, barátaink körében minden eljegyzésen csak a szűk család (szülők, testvérek) voltak jelen. Nagybanzájos puccparádét az esküvőből szokás csinálni.
2012. szept. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
68%

Egyébként egy kérdésem lenne, ha már itt tartunk. [Légyszi, ne mínuszoljatok le, egyszerűen nem értem.]

Az eljegyzés nem az, amikor elviszem a barátnőmet valahova vagy otthon kettesben váratlanul megkérem a kezét?


Akkor mi ez a családi dolog? Minek összehívni az összes embert és előttük ezt újra eljátszani?

2012. szept. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Az eljegyzési vacsora régi szokás szerint a menyasszony szüleinél van, itt húzzák fel a fiatalok a karikagyűrűket. Ehhez tartjuk mi is magunkat. Csakis a közelieket akartuk meghívni, de rájöttünk, hogy a szülők testvéreivel, már kisebb lakodalmat szervezünk, ezért úgy döntöttünk csak szülők és kész...csak félek, hogy sértődés lesz...
2012. szept. 1. 22:10
 8/12 anonim ***** válasza:

Az eljegyzés ilyen szempontból szerintem sem nagy dolog.

Mi hozzátok hasonló okokból az esküvőnket korlátoztuk kétszemélyesre...

2012. szept. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az eljegyzés nem esküvő, nem kell az egész pereputtynak ottlennie. Igazából csak arra való, hogy a te és a párod családja összeismerkedjen egymással, nem ilyen jutalom jellegű, hogy ő sokat tett, őt meghívjuk, ők túl sokan vannak...stb... Igazából az eljegyzésen a szülők, és max a testvérek szoktak ottlenni, ha épp ráérnek a tesók, a nagyszülők ugyanígy. Bőven elég, ha elmondjátok, hogy nagyi, képzeld, férjhez megyek, eljegyeztük egymást! amikor legközelebb találkoztok... Legalábbis nem értem, hogy mit kell ebből ekkora felhajtást csinálni, eljegyzés alkalmából nem is nagyon szoktak ünnepséget, csak egy családi ebédet rendezni. Szóval azt hívtok meg, akit akartok, szerintem már így is nagyon túllőttetek a célon és valahol útközben elveszett a lényeg. Anyuci és apuci testvéreit pl nem értem minek kell meghívni az egész családjával, majd az esküvőre. Szóval a 8 fő bőven elég, az esküvőre elég felhajtást csinálni (oda jöhet ez a 30 fő, plusz a barátok, és kb meg is lesz a vendéglista, hacsak nem akartok 300 fős lagzit fizetni)
2012. szept. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hát ha már a gyűrűk megvétele is nehézséget jelentett, akkor a szülő+testvér eljegyzési vacsora bőven elég...
2012. szept. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!