Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Eljegyzésre milyen gyűrűt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Eljegyzésre milyen gyűrűt kell adni? Én úgy tudom a karikagyűrű a házasságkötéshez kell. Másnál hogy zajlott az eljegyzés?

Figyelt kérdés
2013. febr. 11. 12:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%

MAGYAR szokás szerint karikagyűrűvel történik az eljegyzés amit a pár a bal kezén hord,majd esküvő után átkerül a jobbra.

Ezzel mutatják a bal kézen a pár hogy jegyben járnak. A köves gyűrű kisérőgyűrű magyar szokás szerint.

Amerikai szokás hogy köves gyűrűvel kérik meg a hölgy kezét majd közösen elmennek kiválasztani esküvő előtt a karikagyűrűt.

Na mi magyar hagyományokat tartottuk tiszteletbe,elég friss hétvégén volt az eljegyzésem:)

Igaz én szerettem volna kiválasztani a gyűrűt,párom ennek eleget is tett,majd mikor elkészült elment érte titokba,és meglepetés időpontba kérte meg a kezem,nagyon szép volt.

2013. febr. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
70%

Èn egy kindertojásból való gyürüt kaptam. Kbontottunk egy kindertojást és gyürü volt benne. Ez annyira tetszett a férjemnek, hogy egyböl eljegyzett.


Aztán pár év múlva már a lányunk is megvolt, mikor közölte az adószakértöje, hogy igen sok pénzt spórolhatunk meg ha össze házasodunk. ìgy mikor haza jött, közölte hogy még idén házasodunk. Amikor éppen sétéltunk egy belvárosban meglátott a kirakatban egy pár karikagyürüt és mondta ha nekem is tetszik ez lesz a gyürünk. Fehér arnay és 5 kicsi gyémánt van a nöi részben. Ezt csak a házaságunktól hordtuk, ami kb 3 hónappal késöbb volt.

2013. febr. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
56%

Én ilyesmit kaptam, csak sárgaaranyból: [link]


A karikagyűrűt együtt néztük ki, házasságkötés után fogjuk majd hordani.


Ez us egy megoldás, meg az is, ha az eljegyzésre kiválasztja a pár a karikagyűrűt, és azzal kéri meg a fiú a lányt. (Akkor a házasságkötéskor a gyűrű általában átkerül a másik kézre.)

2013. febr. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. febr. 11. 12:52
 5/15 anonim ***** válasza:
74%

Az attól függ.

- A kísérőgyűrűt csak a nő hordja, és köves gyűrű szokott lenni. Kisebb büdzséből gazdálkodóknál.

- Vagy akik szeretik hagyományosan kimutatni, hogy a férfi is foglalt két karikagyűrű van: egy a nőnek, egy a férfinak.

- Illetve létezik az a verzió is, ahogy a férfi megkéri a nőt, és együtt választanak karikagyűrűket.

A második és a harmadik esetben is lehetséges, hogy a gyűrűk között különbségek legyenek: a nőébe kerülhetnek kövek.

2013. febr. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
18%
Kisebb=nagyobb.
2013. febr. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
61%

Az én párom az "amerikai módszert" választotta, és szerintem ez is a legrugalmasabb.

Én is így csináltam volna :)


Kaptam eljegyzéskor egy gyönyörű, köves fehérarany gyűrűt, ezt a párom választotta, és titokban is maradhatott a terve,

Bár nem teljesen találta el az ízlésem, szép darab :)

A karikagyűrűnél viszont borzasztóan nehezen találunk olyat ami mindkettőnknek jó, mert nem egyezik az ízlésünk.

Ha ő vette volna meg őket, valószínűleg nem tetszett volna amit kapok :)

2013. febr. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
46%
Ja, és nekünk ilyen gyűrűink vannak (kis különbséggel): [link]
2013. febr. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
Nálunk volt meglepi eljegyzési gyűrű. Bár beszéltünk a házasságról, nem ért teljesen váratlanul, mégis jól esett, hogy meglepett, elővette a romantikus oldalát (amit ritkán tesz meg egyébként) A karika gyűrűt együtt választottuk később.
2013. febr. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Amilyet jólesik.

Én köveset kaptam. A karikagyűrűket közösen választottuk ki.

2013. febr. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!