Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Karika gyűrű vs eljegyzési...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Karika gyűrű vs eljegyzési gyűrű a különbség?

Figyelt kérdés

barátnőmmel 8 hónapja vagyunk együtt, amikor 1 évesek leszünk el szeretném jegyezni viszont semmi házasság vagy ilyesmi egyszerűen élettársak lennénk vagy mi fiatalok vagyunk és nem is vagyunk híve a házasságnak..

de mégis legyen valami ami össze köt minket gondolok itt a gyűrűre. viszont van egy kis fogalom zavarom.. mi a különbség a karika és az eljegyzési gyűrű között? ahogy nézelődtem semmiben sem különböznek.. szóval ha mondjuk veszek egy ezüst gyűrűt akkor azzal úgy mond simán eljegyezhetem nem?

ugye nem lenne esküvő csak eljegyezném olyankor nekem is kel gyűrűt viselnem nem?

vagy csak házasság után viselhet a férfi is gyűrűt?

eljegyzéskor nem?

amúgy barátnőm 17 én meg 18 vagyok...



2013. ápr. 18. 13:55
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
Az eljegyzési gyűrű általában valamilyen köves gyűrű és csak a nő viseli. Ezt általában a férfi egyedül vásárolja meg a menyasszonynak. Ránézésre nem különböztethető meg egy átlagos gyűrűtől, csak ti tudjátok meg akinek elmondjátok, hogy eljegyzési gyűrű. Ha majd össze akartok házasodni, akkor közösen kiválasszátok magatoknak a karika gyűrűket, amit a házasságkötéskor egymás ujjára húztok. Ez a tradicionális verzió. Az újabb verzió, amikor vesztek két karika gyűrűt és mindketten hordjátok.
2013. ápr. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%

Ahogy előttem is írták, a fiú vesz egy Köves gyűrűt, megkéri a lány kezét, és sttől fogva jegyben járnak!

Majd ha idővel össze akarnak házasodni, vesznek karika gyűrűt, és azt a templomban, vagy a házasságkötő teremben húzzák fel!

2013. ápr. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%

Van olyan változat, hogy először a férfi vesz gyűrűt a nőnek, aztán az esküvő előtt mindkettőjüknek, olyan is, hogy három gyűrűt vesz, két karikát, egy kísérőt, meg olyan is, hogy csak két karikagyűrűt vesz (vagy vesznek) és az esküvőig a bal kézen, utána a jobbon hordják.


Nektek egyiket sem ajánlom, magát az eljegyzést sem, nem rosszindulatból, meg amúgy is ti tudjátok, ez csak egy vélemény. De az alapján, amit leírtál, tényleg fiatalok vagytok, ráadásul még csak nem is vagytok híve a házasságnak, élettársak akartok lenni.

Viszont ha eljegyzitek egymást, menyasszony és vőlegény lesztek, ami ilyen korban még biztos nagyon romantikusan hangzik, de azért kicsit érdekes, ha valaki mamóka meg papóka korában is menyasszony-vőlegény.

Az eljegyzés azt jelenti, hogy megkéred valakinek a kezét, tehát össze akartok házasodni, tervbe van véve az esküvő.


Én a helyetekben a gyűrűt úgy adnám, mint az összetartozásotok, a szerelmetek jelképét, de az eljegyzést egyelőre nem keverném bele, mert az teljesen másról szól.

2013. ápr. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 ivilicious ***** válasza:
67%
és a köves gyűrű a bal kéz gyűrűs ujjára kerül, onnen lehet tudni,h az eljegyzési...nem onnan,h elmondjtok akárkinek :)
2013. ápr. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
78%
Köves gyűrűvel eljegyzés, aztán közösen megveszitek a karikagyűrűket, amit az esküvőig hordhat mindkét fél, általában bal kézen, esküvő után átkerül a jobbra, de ez csak az egyik verzió, mivel nálatok szó sincs esküvőről nem értem miért akarod eljegyezni? Eljegyzés azt jelenti, hogy össze akartok házasodni. Ha csak az összetartozás miatt akarsz gyűrűt venni neki, akkor ne hívd eljegyzésnek, mert az tök más.
2013. ápr. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
83%
a karika gyűrű is lehet eljegyzési gyűrű.
2014. aug. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez a verzió, amit a többiek írnak, hogy a fiú vesz egy köves gyűrűt és azzal megkéri a lány kezét csak az utóbbi években, évtizedekben lett divatos, az Amerikai filmek hatására. Magyarországon ez nem volt divat előtte, a pár megvette a karikagyűrűt együtt és el voltak jegyezve, maximum a lány kapott egy köves kísérőgyűrűt is mellé, de a karikagyűrű volt az eljegyzési gyűrű is, amit először a bal kézre húztak, majd esküvő után a jobb kézre.
2015. okt. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!