Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Miért lett divat az eljegyzés...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért lett divat az eljegyzés kikönyörgése? Csomó kérdés van, amiben rágják a párjuk fülét a nők, hogy nekik gyűrű kell! Ennyire csak a külsőségek számítanak? Hogy lehessen kirakni a közösségi oldalra meg várni a like-okat?

Figyelt kérdés

2013. aug. 4. 14:28
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
83%

Nem tudom, jó kérdés, hogy hogy alakult ez ki. Az utóbbi években valóban trendszerű, hogy egyfajta érdemként, teljesítményként tekintenek az eljegyzésre, holott ennek egy bensőséges dolognak kellene lennie, ráadásul a pár magánügyének.


Manapság sok embernek (és igen, főleg nőnek), többet ér az, hogy kimondhatja, világgá kürtölheti, hogy ő menyasszony (mert teszem azt, a barátnői is azok, vagy ő még nem és ejj, hogy irigykednek majd), mint maga a tény, hogy a párjával szeretik egymást annyira, hogy egybekelnek. Szomorú, tényleg.


Valahogy ott tartunk megint, mint 150 éve, ahol az volt a menő, ha elvették a lányt, ha a szomszéd lányzó meg pártában maradt, az maga a szégyen...

2013. aug. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
81%

Most még nem is annyira divat, mint régen. Régen egy komoly kapcsolatnak illett házassággal végződnie, most meg ez már nem annyira fontos.

Akárhogy is, de hülyeségnek tartom kikönyörögni a gyűrűt. Gondolom, úgy érzik, ezzel magasabb szintre kerül a kapcsolat. Ez viszont csak akkor van így, ha tényleg a házasság szándékával történik az eljegyzés és azért, mert mindketten komolyan gondolják és nem azért, mert az egyik kierőszakolja.

2013. aug. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
80%

A gyűrű nem számít.

A madáron is van gyűrű,még sincs eljegyezve.

2013. aug. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:
Bizonygatják, hogy ők boldogok és nem irigyek, és nem a külvilágnak akarják mutogatni, de azért milyen már, hogy a Mari csak 2 éve van a Petivel és el van jegyezve, mikor ők 2,5 éve vannak a Pistivel.. és milyen szemét a Pisti, hogy nem kéri meg őket.
2013. aug. 4. 14:37
 5/37 anonim ***** válasza:
63%

Nagyot és abnormálisat fordult a világ.

A nők. lányok szidják a megbízhatatlan férfiakat, közben elfeledkeznek arról, hogy ők maguk vívták ki maguknak ezt a bánásmódot.

Abnormális, hogy a lányok előbb tanulják meg a szex fortélyait, mint egy filteres teát megfőzni, és abnormális, hogy a magánügyeket világgá kürtölik a "közösségi oldalakon".

Elkurvult a világ, a lányoknak fogalma nincs arról, hogy mi a dolguk. Nincs tartásuk, nincs büszkeségük, nincs affinitásuk a családösszetartáshoz.

Mindenki "önmegvalósít..." És így esnek szét a családok, vagy nem is jönnek létre.


Az eljegyzés kikönyörgése nem divat lett, hanem a fentiek velejárója. Az eljegyzés nem külsőség, hanem egy végtelenül bensőséges kapcsolat koronája. Régen ez két ember kapcsolatának komolyságát hirdette. Ezt pedig azért nem érzed, mert ilyen környezetben, társadalmi tartásban ezt nehéz megérteni.

2013. aug. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
71%
Mert jobban menyasszonyt kiírni facebbokra mint barátnőt. :)
2013. aug. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem jobbára azért,mert régen természetes volt,hogy egy idő után (jóval rövidebb idő után,mint manapság) megkérte a férfi a nőt és elvette feleségül. Manapság meg már divat,hogy 10 éveket járnak és fel sem merül a házasság,vagy a férfiak elkényelmesednek
2013. aug. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:
6-os: nagyon igazad van. Mert milyen, hogy "csak" barátnőként van feltüntetve a közösségi oldalon. Ki nem tojja le? Azt utálom, hogy azért bizonygatják, hogy nem azért csinálják... pedig dehogynem.
2013. aug. 4. 14:45
 9/37 anonim ***** válasza:
57%

# 7/8

Igen csak régen egy 20 éves dolgozót eltartotta legalább magát, ma meg iskola padba ül.

2013. aug. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
81%
Nem tudom én nagyívben lesz.rom a fészbukot az sincs kiírva,hogy kapcsolatban vagyok-e. De szerintem egy idő után én szeretnék házasságban élni nempedig egy kapcsolatban. Valahogy nekem a házasság azt jelenti, hogy megtaláltam azt a félt aki mellett le tudom élni az életemet. Ha a férfi meg nem akar elvenni ez jelent valamit.
2013. aug. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!