Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mivel a családi kapcsolatok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mivel a családi kapcsolatok rovatban az utóbbi időben megszaporodtak az eljegyzés felbontásával kapcsolatos kérdések, ezért megkérdezem. Honnan erednek azok a tévhitek, hogy eljegyzés felbontása esetén az ajándékok nem követelhetők vissza?

Figyelt kérdés

A szokásos mértékű ajándékokon kívül minden ajándék jogszerűen visszakövetelhető.

Szokásos mértékű ajándék például egy ing, fehérnemű szett és ehhez hasonló nagyságrendű ajándékok.



2014. jún. 25. 14:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%

onnan erednek, hogy nincs mindenki tisztában a Családi jog, illetve most már az új Ptk. Család jogi könyvének vonatkozó részeivel!

Illetve az új Ptk. jogalap nélküli gazdagodás és biztatási kár fogalmát sem mindenki ismeri!

2014. jún. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%

MInt ahogy az is óriási tévhit, hogy különvagyoni ingatlan 15 év házasság után közös vagyon lesz...

Különvagyoni ingatlan SOSEM, sehány év házasság után nem lesz közös! A ráfordított költségek fele illetheti meg a másik felet.

2014. jún. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
97%
Mondjuk ez szerintem nem jogi, hanem erkolcsi kerdes. Jeggyurut, eljegyzesi gyurut azert kap az ember, mert hazasodni akar. Ha felbomlik az eljegyzes, akkor az ajandek is celjet, ertelmet vesztette. Nekem eszembe nem jutna megtartani, ugyhogy kovetelni se kellene, adnam vissza szepen - minde nagyobb erteku ajandekkal egyutt.
2014. jún. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
52%

Gondolom, mert erről a törvényről sokan nem tudnak és az ember úgy gondolja, hogy ha kapott valamit, az onnantól az ő tulajdona.

Mondjuk megint más dolog, hogy ajándékot visszakérni szerintem nem illik. Ha én valakinek ajándékot adok, nem azért teszem, hogy lekötelezzem vele magam mellett, vagy hogy ő csak használja, majd én rendelkezek róla. Ez nekem a kölcsönadás. Az ajándék nekem az, amit örökbe adok a másiknak. Én ilyet soha nem kérek vissza.

2014. jún. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
91%

Attól függ szerintem, hogy kinek mit jelent az ajándék. Számomra azt jelenti ajándékot adni valakinek, hogy kifejezem a szeretetemet felé mindenfajta viszonzás elvárása nélkül. Ebbe nekem az is beletartozik, hogy ha én adok valakinek, akkor nem kérem vissza, hiszen azzal, hogy neki adtam már a másik ember tulajdonát képezi. Fura is lenne úgy használnom nekem is azokat az ajándékokat, amiket kaptam, hogy az nem a sajátom, és arra kell figyelnem, hogy bármikor visszakérhetik.


VISZONT, egy eljegyzési gyűrűt, vagy bármilyen eljegyzési ajándékot az eljegyzés felbontása esetén biztos, hogy visszaadnám, hiszen azt az eljegyzésre, illetve a jövőbeni esküvőre kaptam, és egyébként sem tudnám emiatt viselni a későbbiekben.

2014. jún. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%

Ja, a jegygyűrű megint más kérdés, az nem teljesen ajándék szerintem. Azt alapból visszaadnám.

4-es voltam.

2014. jún. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

"Mondjuk megint más dolog, hogy ajándékot visszakérni szerintem nem illik"


Az eljegyzés felbontását egyféle válásként is felfoghatjuk.

Váláskor mennyire irányítják a feleket az illemszabályok?

Szerintem a legkevésbé sem.

2014. jún. 25. 14:55
 8/15 anonim ***** válasza:
79%
7-es, én ajándékról beszéltem, nem jegygyűrűről. A gyűrű más kategória. De ajándékot én válás esetén sem kérnék vissza. Mert nem azért adom, hogy: "tessék, ha velem maradsz, megtarthatod".
2014. jún. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
97%

A jegygyűrű pont azt jelképezi, hogy az illetőhöz tartozok. Ha tőle kaptam, természetesen visszaadom, ha már nem tartozok hozzá.

De ha mondjuk veszek a másiknak ajándékba egy órát, mert tudom, hogy szeretné, örömet akarok szerezni és ajándékba adom, az onnantól a szememben az övé és akkor sem fogom visszakérni, ha külön megyünk. Még ha törvény szerint be is hajthatnám rajta.

2014. jún. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Köszi a lepontozást!

Régen ugye ez úgy nézett ki, hogy a menyasszony családja adta a hozományt a leendő férjnek. És ezt a hozományt vissza lehetett követelni, abban az esetben ha a házasság mégsem köttetik meg!

De itt nem apró-cseprő kis dolgokra kell gondolni, hanem ingatlanra, nagyobb értékű ajándékokra!


A mai világban már nem adnak eljegyzésre ilyen értékű ajándékokat, illetve nagyon ritka!

Most úgy őszintén ki az,a ki egy ilyen értékű ajándékot nem követelne vissza, ha a jegyesség felbomlik???

2014. jún. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!