Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Lassan megkéri a kezem?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lassan megkéri a kezem? Tiéteket hogy kérték meg? Beszéltetek róla? 23/L

Figyelt kérdés
Csómót beszélgetünk erről a szerelmemmel, fél éve együtt vagyunk, de több ideje ismerjük egymást. Lassan amúgyis ideje lenne, nem vagyunk már olyan hihetetlenül fiatalok. Múltkor nézegettünk gyűrűket is, mondtam melyik tetszik, talán vette a célzást. Útban van a baba, szóval szerintem okés a dolog. Szerintetek? Vélemények? Tiéteket hogy kréték meg? :) 23/L

2014. szept. 7. 18:09
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
90%

Én megkérdeztem nem is olyan rég, hogy mik a tervei kettőnket illetően, amire csak annyit mondott, hogy bízzak benne. Mi már 4 és fél éve együtt vagyunk, a házasság korábban is téma volt, csak meg akarta várni, míg befejezem az egyetemet. Konkrétumot viszont nem beszéltünk meg, mikor először emlegettük a házasságot, mert még nagyon távolinak tűnt, és azóta nem mondott semmit a terveiről. Tegnap viszont kiderült, hogy nagyon kis furfangos tud lenni, már hónapok óta készült az eljegyzésre, és tegnap a Dobogó-kőn megkérte a kezemet :) Nekem fogalmam sem volt róla.


Ami pedig a te helyzetedet illeti, a férfiak nem nagyon értik ezeket a célzós szövegeket. Ha kíváncsi vagy rá, kérdezz rá nyíltan, mert úgy biztosabb választ kapsz, és egyáltalán nem ciki ilyesmiről szót ejteni, legalább tudni fogod, hányadán álltok, ahelyett, hogy esetleg feleslegesen várnád.


24N

2014. szept. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
63%

Fél éves kapcsolatnál nem mondanám azt, hogy lassan ideje lenne. Szerintem őrült nagy kockázat fél év után házasodni, babát vállalni. Még nem is ismeritek egymást. Azt mondod, hogy ismered, de hidd el, hogy nem. Ha fél éve vagytok együtt, akkor kizárt, hogy ennyi ideje együtt is laktok. Minimum 1 év együttlakást javasolok babavállalás előtt.

Azt, hogy kinek hogy tetszik, előbb gyerek, utána házasság, vagy fordítva, azt mindenki döntse el. Igazából mind a kettőt bevállalni először kockázatos. A házasság is megváltoztathatja az embert, meg a gyerekvállalás is.

Előfordulhat, hogy működni fog köztetek, nem azt mondom, hogy nem, de kockázatos.

Az, hogy beszéltek a házasságról és nézegettek gyűrűket, még nem jelenti azt, hogy meg akarja kérni a kezed.

2014. szept. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Nos, nalunk veletlenul besikerult a baba fel ev utan. Apuka majd kiugrott a borebol - aztan 14. terhessegi heten az eletembol es vissza se jott.... Remeljuk, te nem igy jarsz
2014. szept. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, hogy miért nem az összeköltözés (és a baba előtt) beszéltetek arról, hogy feleségül akar-e venni?

Mi fél éve ismertük egymást, amikor összeköltöztünk. Előtte megbeszéltük, ha tudunk együtt élni, legkésőbb egy év múlva összeházasodunk.

Fél év után összeházasodtunk, lánykérés és egyéb cirkusz nélkül.

Azóta van egy 7 éves kisfiunk is.

2014. szept. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Fél év együttlét és már terhes vagy és házasodni akarsz? Ez így elég meredek és sok egyszerre. Nem ártott volna előbb házasodni, és utána gyereket vállalni. Kettesben időt tölteni...Lehet hogy így már el sem fog venni mert minek, hisz gyereket is szülsz neki...kvázi mindent megkap feléd való elköteleződés nélkül is.


Ha halogatja a lánykérést, az legyen gyanús minden esetre.


Engem elég hamar kért meg a férjem, de azért vártunk az esküvővel, és gyereket sem vállalunk.

2014. szept. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Én is azt vallom hogy pár évig érdemes kipróbálni a 2 embernek milyen az együttélés a kapcsolat.Na de hát a kérdező nem erre kíváncsi...hanem arra mikor kéri meg a kedvese a kezét.Lehet hogy soha?Hogy történt ez a gyerekvállalás dolog?Lehet a te párodnak egyáltalán nem is fontos a házasság.Különben már a gyerek előtt vagy nemsokkal utána hogy kiderült útban van megkérte volna a kezed.Tulajdonképpen minek erőltetni?Nem akarok ünneprontó lenni de ha mégse működik a kapcsolat akkor lehet visszacsinálni az egészet...persze a gyerek kivétel mert azt nem lehet visszacsinálni. :) Muszály komolyan beszélgetni ezekről a dolgokról mert manapság sok a rossz házasság a válás.Inkább házasodj később tervezz családod mikor érettebb vagy és a kapcsolat is hosszabb ideje fut.nekem több évfolyamtársam van aki már elvált 23-24 évesen.Azt hitték a házasság az valami gyerekjáték vagy hogy az amúgy rossz életű párjuk majd a baba meg a gyors összeházasodás után megváltozik.Nekem az a véleményen nincs komolyan véve a házasság a mai világban és ez nem fog jóra vezetni.Minden leértékelődik a meggondolatlanság miatt aztán csodálkozunk miért züllött és szétszórt a társadalom.
2014. szept. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Az már régen rossz, ha már jön is a gyerek, és neki célozgatni kell, mert nem "jut magától eszébe"! Nem mellesleg, ezt a gyerek előtt kellett volna, megejteni, nem hogy megbeszélni...

Az egy dolog, hogy ismertétek egymást mielőtt összejöttetek volna, akkor nem párként voltatok együtt, szerintem nagy a különbség, DE! most nem ez akérdés, bocsánat.

Itt nem célozgatni kell és nem várni a csodára, hanem megkérdezni Tőle egyenesen, hogy mik a szándékai. Nem tartom elképzelhetetlennek, hogy esze ágába sincs megnősülni.

2014. szept. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Szerintem ezekről a dolgokról amúgy is beszél egy pár ha komolyan gondolják a kapcsolatot, pláne ha már a gyerek is útban van. Mi fél év után költöztünk össze, de kb a 2. hónap után téma volt ez közöttünk. Összeköltözés után fél évvel szóba jött a házasság, gyerek téma, kinek milyen elképzelései vannak, mikor lenne ideális a házasság stb. Ezt követően 1 év együttélés után idén februárban kérte meg a kezem, ami úgy nem volt meglepetés abból a szempontból, hogy "jééé ő velem akarja leélni az életét és el akar venni??", hiszen ezt tudtuk nagyon jól, hogy együtt képzeljük el az életünket. Jövőre lesz az esküvőnk, utána pedig belevágunk a családalapításba, és erről szintén sokat beszélgettünk, hogy én akarom-e, ő akarja-e, minden adott-e amit mi elképzeltünk, de még előtte is visszatérünk rá. A helyedben komolyan beszélgetnék erről a pároddal, mert nem minden férfi érti a célzást. Vagy ha értett is valamit belőle, nehogy úgy járj, hogy szülinapodra meglep egy szép gyűrűvel,de lánykérés nélkül...Felnőttek vagytok, nemsokára megszületik a babátok, fél éve vagytok csak együtt, ideje lenne leülni beszélgetni is, és nem csak belemenni a vakvilágba.


24/N

2014. szept. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Juj, hát ez elég meredek. Terveztétek a babát? Mert akkor nem ártott volna előbb erről beszélnetek - NEM célozgatni, hanem konkrétan, tervez-e eljegyzést, esküvőt, vagy jó neki az élettársi kapcs., mit gondolsz te a dologról, egyeztetni a dolgokat...

Te még nem is éltetek úgy igazán együtt, ketten, kvázi nem is ismered. Hár, reméljük, nem fog ott hagyni x idő után...

2014. szept. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Ja, igen, nekünk ez már nagyon rég óta (nemsoká két évesek leszünk) téma.

Esküvőpártiak vagyunk, így lesz eljegyzés (arról csak néha beszélünk, említés szintjén, rábízom az időpontot, mikor érzi, hogy elvenne... néha ugyanis eléggé meredek a természetem, amit én is tudok, próbálok változtatni rajta, így, ha esetleg x idő után azt mondja, inkább hagyjuk egymást, megértem), meg szertartás, aztán majd a baba.


De előbb együtt élünk, ismerkedünk továbbra is, hibákat fedezünk fel a másikban - ami jó -, csiszolódunk.

2014. szept. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!