Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Az esküvő ellen van a család....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az esküvő ellen van a család. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Közel 2 éve ismertem meg a párom. Sokszor szòba került az eljegyzés, és amikor ezt megemlítettük a jövendőbeli anyósnak, kitért a hitéből. A kapcsolatunk elején nagyon kedves volt velem az édesanyja, de ez megváltozott, amikor összeköltöztünk. Onnanstòl kezdve egyfolytátban kritizált, mindenbe belekötött. Az eljegyzés ellen van, szerinte csak hátráltatom a fiát, hozzá nem ilyen lány való. Persze a párom mindig megvéd, de nem egyszer volt, hogy összevesztünk az anyja miatt. Irónikus, hogy az én családom meg sürgeti az esküvőt. Szerintetek ha hozzá megyek a szerelmemhez, az édesanyja belátja, hogy szeret engem a fia?

2014. dec. 25. 15:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Az elején azt hitte úgyis szétmentek, ezért volt kedves.

Innentől ne számíts erre (még az esküvő után se)

Olyan sztorikat olvasni itt az oldalon, hogy az anyós addig utálta a menyét, amíg el nem vált a fiától. (nem miatta)

Persze utana meg az exmeny volt maga a tökély.

Nem emlegeti neked a fia exeit?

2014. dec. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
59%

"Közel 2 éve ismertem meg a párom."


Tehát még 2 éve sem vagytok együtt, de a családod már sürgeti az esküvőt? Minek? Hova?

2014. dec. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz ne fűzz nagy reményeket, hogy az esküvővel javulni fog a helyzet. Inkább rosszabbodik, főleg majd ha gyereketek is lesz. Persze mindez csakis a párodtól függ, mennyire engedi, hogy az anyja belemásszon az életetekbe.
2014. dec. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

1: Nem szokta, inkább magával példázódik. "Én sosem így főzöm a húslevest, én nem így szoktam teríteni..." Ilyeneket szokott mondani. Mindenbe beleköt, persze ha a fia is ott van, akkor sem fogja vissza magát. A párom megszokott védeni, de a saját anyját szereti annyira, hogy add a véleményére.


2. Az első közös karácsonyunkkor azzal viccelődött a családom, hogy "Mi van a fa alatt? Talán gyűrű?" Aztán amikor elmondtuk, hogy közös jövőt tervezünk azóta be vannak sózva, és minél hamarabb akarják a menyegzőt.


3. Én is félek, hogy ez csak rosszabb lesz, de nagyon remélem, hogy nem fogja tűrni az anyja viselkedését.

2014. dec. 25. 17:24
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Amikor ilyeneket mondd, akkor te meg mondd meg neki határozottan, hogy te meg nem úgy szoktad, és nektek megfelel úgy. Nem fogsz változtatni a szokásaidon az ő kedvéért. Ennyi. A többit meg intézze vele a párod. Ilyen anyósnak úgysem tudnál a kedvére tenni, ezzel kár is lenne fáradni.
2014. dec. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
34%

Hát könyörgöm még 2 éve sincs, hogy találkoztatok, hova örüljenek? Nem kellene így belerohanni.


Majd ha már kb. 2 éve együttéltek, akkor lehet máshogy állnak majd a dologhoz, de így hogy, "már közel 2 éve ismerem" még elég gyerekcipőben jár a dolog.

2014. dec. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
A nővéremék 8 hónap ismeretség után házasodtak össze, és azóta is boldog házasságban élnek a kis babájukkal.
2014. dec. 25. 20:19
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
kérdés, hogy még meddig...
2014. dec. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
94%
Mi 7 év után házasodtunk, de nem ez tart össze... Sokan válnak el a hozzánk hasonlók közül is. Azért 2 év után már kell egy reális képet kapnod a másikról. Egyébként meg az ember bármikor változhat. Sokan 10-20 év után bolondulnak meg. No és mi van azokkal, akik agyba - főbe csalják a másikat egy életen át? Az idő semmire sem garancia. 2 hónapra még én is azt mondanám hogy necces, mert annyi idő alatt nem ismersz meg igazán senkit, még egy veszekedés sem valószínű. Na de 2 év alatt már illik...
2014. dec. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
91%

Az előző barátommal voltunk így... 2év, 8 hónap volt együtt összesen és erősen nyomott a latba, amikor nehezebb időszak jött, hogy az anyja mennyire nem szeret. Annyi volt a különbség, hogy engem már akkor is utált, amikor először hazavitt. Akkor még korainak érezte a bemutatásom, utána mindent elkövetett, hogy lehúzhasson és beszólhassson. A fia előtt sosem tette és nagyon sokat vitatkoztunk a kedves anyuka miatt. (Ijesztő egy nő volt, egyszer megdicsértem egy ételét és megkérdeztem a receptjét. Ekkor eszébe jutott, hogy a vacsihoz kéne tej és elküldte a párom boltba 2 sarokra onnan és mondta, hogy segíthetnék neki a konyhában. Persze munkát nem adott, de ahogy becsukódott az ajtó, anélkül, hogy felnézett volna, a répát tovább szeletelve higgadtan elmondta, hogy Marci kedvenc ételeit eddig is ő tudta elkészíteni és ezután is ő fogja. Ezt követően majdnem 20 percig álltunk ugyanott teljes kussban, ő répát szeletelt én meg vártam, hogy talán eszébe jut még valami.)

Többször sikerült megsértődnie meg sem történt dolgokon, sírva bezárkózott a szobájába vasalni... hasonló csodás esetek voltak.

Nem akarlak megnyugtatni, az esküvővel nem lesz jobb. Csak akkor tud kicsit is javulni a dolog, ha a párod kiáll melletted folyamatosan. Tökéletes soha nem lesz.

2014. dec. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!