Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Szerintetek ez jó ötlet?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek ez jó ötlet? Legjobb barátom megkérte a 3 hónapja ismert lányzó kezét.

Figyelt kérdés

A lány meg fülig szerelmes, nyilván igent mondott. A probléma szerintem ott kezdődik, hogy a srác 22 a lány 18, kb két hónapja vannak együtt és nyilván mindkettő a saját szüleinél él. Mindkettőnek első szerelem, sejtésük sincs, milyen végigélni egy szimpla szakítást akár...

Csak hát dúl a szerelem, nagyon aranyosak együtt, de hatalmas pofára esés lehet belőle, mint mind tudjuk.


Két érzés verseng bennem, egyrészt, hogy mégiscsak bennem bízik, erre valahogy fel kéne hívnom a figyelmét. Csakhogy akkora a rózsaszín köd, hogy el se jut hozzá az, hogy egyszer igenis mindennek vége lehet. A másik, hogy mi is ennyi időse voltunk, mikor párommal összejöttünk, 3 éve együtt vagyunk, 2 éve együtt élünk, szóval kevésbé van jó pozícióm. Bár eljegyzés még nem volt, egyetem végéig nem is lesz.


A lakva ismerszik meg az ember dumára gondoltam már, hátha az bejön, legalább ne házasodjanak, ameddig nem töltöttek 2 napnál többet együtt.


Másrészt tudom, nem az én dolgom és én sem hallgattam az első szerelemnél senki másra, csak a saját fejemre. De én 15 voltam, és a srác is egy kölyök, nem vehetett el jogilag sem. Szeretném megvédeni attól, hogy az első seggre esés nagyobb legyen a szükségesnél. De azt is tudom, hogy ha szembe megyek az örömének - és lássuk be, a kis fickónak a gatyójában - azzal a barátságunknak ártok és azzal csak olajat öntök a tűzre.


Segítsetek, kérlek, mit kezdjek?


2015. jan. 15. 11:54
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
83%

Ha csak megkéri a kezét, de eljegyzés sem lesz egyetem végééig, akkor nem igazi eljegyzés. Csak olyan lesz, amit szóban megkötnek, és ha ők ettől boldogabbak, akkor kit zavar? :) :D

Az eljegyzés sem egy hivatalos forma, csak szeretik nagydobra verni.

De ha itt az sem lesz, csak szóban hangzik el, akkor hagy örüljenek annak, amit megálmodnak szóban... :)

2015. jan. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha a legjobb barátod az illető, hagyd békén, csinálja azt, amit jónak lát. Egy 22 éves ember feltehetőleg már képes mérlegelni a döntései következményeit.

Amúgy egy lánykérés még nem esküvő.

2015. jan. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
A lánykérés nem jelent egyből házasságot. Vannak, akik a hosszabb jegyesség hívei. Egyébként ez nem rád tartozik. Én a helyedben nem foglalkoznék vele, az ő életük.
2015. jan. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
84%
ez nem az a srác aki pár napja kérdezett és a koliban az együtt főzést nevezte együttélésnek? :D
2015. jan. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki a sajat karan tanul.


Persze aztan lehet hogy nekik bejon, ki latna ezt elore?


A szuleim megismerkedtek szeptemberben, kovetkezo februarban meg osszehazasodtak (nem jott a gyerek, ket evvel kesobb szulettem), 42 eve egyutt vannak....


Sosem lehet tudni. A legjobb az ha nem kritizalsz, orulsz az oromuknek aztan kesz.

2015. jan. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

nem hiszem, a srác nem kolis, én meg nem olvastam együtt főzésről.


Rákérdeztem, szeretnének esküvőt, amilyen hamar lehet. Tulajdonképp nem tudom, mennyit keresnek és a szülők beszállnak-e, szóval passz, ez mit jelenthet. Amit írtam, hogy egyetem végéig nem lesz, az miránk vonatkozik.

2015. jan. 15. 12:08
 7/22 anonim ***** válasza:
93%

Az eljegyzés manapság nem jelent szinte semmit. Sőt, sokan úgy tekintenek rá, mint mentőötletre, ha nincs más. Az exem szakítás után akarta megkérni a kezem, hátha ettől majd visszafogadom. Szerencsére kikérte anyum véleményét, aki lebeszélte a dologról.

Sok ismerősöm karácsonyra kapott gyűrűt, mert a pasinak nem volt jobb ötlete.

Én nem szeretnék ilyen eljegyzést.

2015. jan. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
90%
Minden ember, minden pár és minden kapcsolat egyedi. Ami az egyiknél eleve bukásra ítéli a dolgokat, az a másiknál a nyerő lépés. Sosem tudhatod. És végső soron nem is neked kell tudnod, hanem nekik.
2015. jan. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
34%
semmi gond! normális szerintem és neked kérdező nincs ehhez közöd,mert az ő dolguk! neked nem kell semmihez sem kezdened :)
2015. jan. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
72%

Ezt barátnőm is eljátszotta, körülbelül 18-19 évesen. Már magában szervezgette is az esküvőt, közben a kapcsolatuk meg nem ért két fillért, de olyan szerelmes volt, hogy fel sem tűnt neki.


Szerintem, ha szeretnél sem tudnál beavatkozni, sőt még te leszel a gonosz, irigy, minden, hogy elrontod az ő kis örömüket. Annyi, hogy legyél ott neki akkor is, ha elmúlik a nagy I Love You. :)


Az meg nagyon valószínű, hogy az oltárig nem fognak eljutni, addig meg "lényegtelen", hogy eljegyzősdit játszanak egymás között.

2015. jan. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!