Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » A nő is kezdeményezheti az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A nő is kezdeményezheti az eljegyzést, "megkérheti" a férfi kezét?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretjük egymást a párommal, már 1 éve együtt is élünk, és tervezgetjük a babát. De nem szeretnék csak akkor összeházasodni, amikor már kiderül, hogy útban van a pici. Hagyományőrző családban nőttem fel, és én is arra vágyok, hogy előbb eljegyezzük egymást, majd ezután álljunk rá a "baba-projektre". A párom (hasonlóan a férfiak többségéhez) nem egy rettentő romantikus figura, nem érez rá az ilyen dolgokra. Imád és szeret, a tenyerén hordoz, de még az évfordulónk megünneplését is nekem kellett megszervezni, mert eszébe se jutott volna. Szeretném, ha karácsonykor eljegyezne, de nem tudom, hogyan célozzak erre. Attól félek, hogy ha én "kérem meg" az ő kezét, talán rosszul fog esni neki, hogy nem őrá bíztam ezt a fontos kérdést. Nem akarom, hogy azt érezze, hogy nem tartom elég férfinak a dologhoz és én akarom hordani a nadrágot, mert nincs így. De akkor mégis hogyan célozzak arra, hogy eljött az ideje az eljegyzésnek? Amikor megkérdezte, hogy mit szeretné karácsonyra, azt feleltem, hogy "apró, kerek és mindennél többet jelentene nekem". De tudom, hogy nem értette mire célzok:(
2007. nov. 8. 14:06
1 2 3 4
 1/31 anonim válasza:
99%
Nálunk is pont dettó ez a szitu azzal a különbséggel, hogy 5éve vagyunk együtt,és én kb. 3éve várom hogy megkérjen. Mi is most akarunk babát és úgy néz ki, hogy addig megkér. Kezdeményezni lehet ugyan, de szerintem tök gáz és ciki ha egy nő kéri meg a palit.Szerintem rosszabb ha nem hagyod rá a döntést. Lehet nem készült még fel rá teljesen hisz ez egy komoly döntés. Ha úgy érzi biztos lépni fog.
2007. nov. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
69%
Lányok ébresztő!!!!!!!!!!!!!!!Harcolunk a jogainkért minden téren,akkor miért ne kérhetnétek meg a párotok kezét!Én ezt tettem a 2. évfordulónk után.Hál' Istennek igent mondott, és már 6 éve együtt vagyunk + jövőre babánk lesz.Mindent bele kislány!Légy "férfi"!Sok boldogságot!!!!!!!!!!!!!!
2007. nov. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Lehet, összezavarlak ezzel kicsit, de nálunk is ez a helyzet és célozgattam már (6 éve vagyunk együtt). Nem értette! Mikor konkrétan megmondtam, jó lenne akkor azt mondta, ő ezen még nem is gondolkodott. Ennél a pontnál mondtam magamnak, hogy inkább nem mondom többet, nehogy nyaggatásnak vegye. Amióta hallgatok ezügyben, mintha ő is érdeklődne az ügyben. Lehet nem ez a jó megoldás, de szerintem csak bátorságot gyűjtenek ilyenkor..Hajrá!
2007. nov. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!

Minden valaszoloval eggyetertek!

Nallunk se lett volda se eljegyzes, se igazi megkeres,ha anyosom nem szoll a fiara!

Ugyhogy szegyen nem szegyen anyosom mondta,,fiam mikor kered mar meg a kezet ,vagy mi kerjuk meg hejetted,,

Szerintem ha van anyosod ,probalkozzal vele megbeszelni mint no a novel!!kerulouton!

SOK SIKERT es SOK BOLDOGSAGOT NEKTEK!!!!

2007. nov. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim válasza:
82%
Csak egyszerűen célozgass rá.Pl:sms v levél végére:a te kis feleséged.Vagy hivd sogornak a testvérét vagy anyosomnak az anyját.Ebbol hátha érzékeli és nem is olyan durva.Lehet venni ajándéküzletben kicsi-pici könyvecskét(a legjobb férj)és add oda ezt neki.Hátha veszi a lapot.Vagy mutass neki ékszeres ujságbol eljegyzési gyurut és mondd, hogy mennyire tetszik.Hátha innen veszi a lapot.Nekem bevált.:):)Sok sikert!
2007. nov. 8. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy én vagyok a naiv, de nem értem a szitut... Ha egy kapcsolat őszinte, nem mindegy, ki kér meg kit? Ha az egyik nagyon nem akar házasodni, azt úgyis lehet tudni. (Az már más kérdés, hogy akkor minek vannak évekig együtt, de most itt nem erről van szó). Nem azt mondom, hogy a nő álljon oda a férfihoz egy pár karikagyűrűvel, de miért ne kérdezhetné meg, hogy most akkor mire számítson? Szerintem a célozgatás elmegy a kapcsolat elején, de ha már itt tart, mindennél jobb az egyenes beszéd. Ha cikinek érzed, akkor még nem vagytok olyan viszonyban, hogy ezzel kelljen foglalkozni.


Nálunk is én hoztam fel először legalábbis úgy emlékszem...

2007. nov. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
92%
nem ertem mi a gond,en kijottem az o orszagab megismerkedtunk osszekoltoztunk joot a terhessegem elinditottuk a papirok utani koroket es a gyerek mar meg is szuletett mire osszehazasodtunk.ha tervezitek a babat es szerinted akkor megker,miert nem a baba projektre veted ra magad igy ket legyet utsz egy csapasra.lehet hogy regi modi vagyok es nem is vagyok egy romantikus tipus,de en nem celozgatnek es nem is kernek meg senkit,ha azt egy ferfi magatol nem teszi meg az azert van mert nem akarja,akkor te megalazod magad?szerintem meg hazassag nelkul is lehet boldogan egyutt elni,foleg ha csaladot is akartok.esetleg kerdezd meg hogy miert csak ugy akar elvenni ha jon a baba?vagy mondd meg kerek perec hogy te elobb szeretnel ferjet es aztan babat.beszeljetek meg konkretan mi a szitu,ne keregess valakit aki teged nem kereget.aztan ha annak van igaza aki aztmondja h a no kerje meg a ferfit,az azt is gondolja hogy a babat meg a ferfi szulje meg?a no legyen no a ferfi meg maradjon ferfi es ne menyasszony.
2007. nov. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
78%
Utolsó válaszoló: teljesen egyet értek veled!!!!:) 20 hetes kismama:)
2007. nov. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim válasza:
100%

Szerintem nyugodtan vágj bele és mondd meg Neki kerek perec,hogy te úgy gondolod,Te Képes vagy egy következö szintre vinni a kapcsolatotokat!! Tuti módszer!!:)

Sok boldogságot,és szerencsét a kisbabához!!!

2007. nov. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
77%
Erdekes dolog ez...en mindig azt mondtam viccelve Kedvesnek, miutan foztem valami nagyon jot, hogy olyan jora sikeredett az etel, hogy ezutan biztos megkeri a kezemet...igaz, nekem nem kellett sokat varnom es nagyon rafinalt volt, mert egy nyaralas alkalmabol bevitt egy ekszerboltba, hogy nezzuk meg a nyaklancokat - nem akarodzott mert nem szeretem az ekszereket - na mikor berangatott, akkor szepen lassan terelt a jegygyuruk fele..nem tudom, hogy ez a celzas mukodne-e de hatha. Eleg finom de eleg egyertelmu is.
2007. nov. 16. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!