Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » A nő is kezdeményezheti az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A nő is kezdeményezheti az eljegyzést, "megkérheti" a férfi kezét?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretjük egymást a párommal, már 1 éve együtt is élünk, és tervezgetjük a babát. De nem szeretnék csak akkor összeházasodni, amikor már kiderül, hogy útban van a pici. Hagyományőrző családban nőttem fel, és én is arra vágyok, hogy előbb eljegyezzük egymást, majd ezután álljunk rá a "baba-projektre". A párom (hasonlóan a férfiak többségéhez) nem egy rettentő romantikus figura, nem érez rá az ilyen dolgokra. Imád és szeret, a tenyerén hordoz, de még az évfordulónk megünneplését is nekem kellett megszervezni, mert eszébe se jutott volna. Szeretném, ha karácsonykor eljegyezne, de nem tudom, hogyan célozzak erre. Attól félek, hogy ha én "kérem meg" az ő kezét, talán rosszul fog esni neki, hogy nem őrá bíztam ezt a fontos kérdést. Nem akarom, hogy azt érezze, hogy nem tartom elég férfinak a dologhoz és én akarom hordani a nadrágot, mert nincs így. De akkor mégis hogyan célozzak arra, hogy eljött az ideje az eljegyzésnek? Amikor megkérdezte, hogy mit szeretné karácsonyra, azt feleltem, hogy "apró, kerek és mindennél többet jelentene nekem". De tudom, hogy nem értette mire célzok:(
2007. nov. 8. 14:06
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%
Én megkértem a párom, januárban esküszünk.-)Néha rászorolunk az "önállóságra".)
2007. nov. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy a párommal összejöttünk (immár 5 éve) az én mesterkedéseimnek volt köszönhető amit azóta is bánok egy kicsit. Ha te kéred meg a párod kezét türelmetlenségeddel elszalasztod annak a lehetőségét, hogy érezd TÉGED választott és minden bátorságát összeszedve megkérte a kezed. Szerintem csak célozgass de ne te tedd meg ezt a lépést.
2007. nov. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%
Mi amúgy is terveztük az eljegyzést januárra.Aztán szeptemberben kiderült,h hárman vagyunk,és akkor elhatároztuk,h összeházasodunk.Onnantól,h jött a baba én nem akartam tovább várni,mert mégiscsak tóthnéként szeretnéma világrahozni a kicsit.mindketten konzervatívak vagyunk,és egyikönk sem így tervezte,hane így alakult.De ez csak formaság,és én így is nagyon szeretem!
2007. dec. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%

úgy látszik neked ezek a dolgok sokkal fontosabbak, mint a párodnak, körbe kellene nézni a párod háza táján milyen szokások uralkodnak, tartanak-e névnap, születésnap, házassági évforduló szülőknek stb minden ember más más szokásokat hoz magával a szüleitől..

azzal, ha egy nő sürgeti az érettségi folyamatot nem biztos, hogy sok jót ér el vele, de vannak kivételek

egy férfi pontosan tudja, ki az élete asszonya és mit kell tennie, ha még nem teszi annak oka van..

lehet pánikfélelme is, hogy kötöttségekkel jár, és most akkor már nincs visszaút...többféle oka lehet, az 1 év együttélés még lehet neki korai...ezt csak ő tudhatja


szerintem a célozgatásod egyértelmű volt, ha nem kapod meg akkor, még várnod kell....

2007. dec. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim válasza:
100%
Én sokáig nem hittem a házasságban, mert nem láttam jó példákat magam körül. Aztán lettem 27-28 és most már értem, hogy mi az a házasság. Hogy az egy komoly szövetség, a szándék és a másik ember felvállalása ország-világ előtt... Talán kérdezd meg tőle, neki mit jelent a házasság.. Aztán jön a többi magától remélhetőleg. Nyaggatni sem jó a másikat. Ha úgy látod, még időre van szüksége, akkor adj neki, de add a tudomására, hogy még a baba előtt szeretnéd..
2008. jan. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim válasza:
100%

Sziasztok!


Nekem is ez a problémám. Bár mi még csak kicsivel több, mint 3 éve vagyunk együtt. Én még tanulok, de ő már dogozik.

Már hónapok óta vártam, hogy felhozz a témát, hiába.

Azt mondta, hogy a suli befejezése után költözünk össze és itt meg is ragadt.

Most úgy néz ki, hogy hamarosan össze tudnnk költözni, de a szüleim nem engedik, amíg meg nem kérte a kezem. Én ezt nem tartom olyan fontos dolognak, de mivel nincs önálló keresetem, most még ők tartanak el. Utána pedig a páromnak kellene még egy rövid ideig. De neki eszébe sincs megkérni a kezem.

Párszor felhoztam a témát, de nagyon zavarban éreztem magam, mert elvégre ezt mégis csak neki kellene megtennie. Főleg az után, hogy elmondtam, a szüleim mit várnak.

Akkor azt mondta, hogy gondolt már rá ő is, és ennyiben maradtunk. Amikor később ismét szóba került, azt mondta, még idén( ez tavaly volt). Aztán, hogy majd ha elolvad a hó, majd tavasszal és most már a szülinapomnál tartunk, ami nyár elején van. Nem tudom, mit csináljak, mert hiába célozgattam, nem értette vagy nem akarata megérteni. Ha pedig konkrétan feltettem neki a kérdést, mondott valamit. persze később csak tovább tolta az időpontot valamilyen hülye kifogással. Nem tudom, hogy most nem akarja az eljegyzést vagy csak még nem érzi elérkezettnek az időt....

2008. jan. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Hát persz, hogy megkérheti! :)

Nin csabban semmi rossz!

:)

2008. ápr. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 Bea 88 ***** válasza:
100%
A mai világban már semmi sem ujdonság szerintem mért ne lehetne.Ha a férfinak nem jut eszébe.
2008. ápr. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim válasza:
100%
Sziasztok! Nekem is épp ilyen gondom van h.már a párommal 3éve élünk együtt és már van egy 11 hónapos kislányunk is de gyűrű még sehol! Én is vágyom rá és minden alkalommal azt várom h.kapjak de semmi!Megkérni nem merem de jó lenne ha végre megtenné az első lépést! :)
2008. máj. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim válasza:
100%

Szia!


Szerintem le kellett volna ülni (azért múlt időben írok, mert karácsony jócskán elmúlt, gondolom már megtörtént az eljegyzés vagy nem, de másoknak még jól jöhet), elmondani, hogy Te nagyon örülsz, hogy már babáról van szó, de úgy neveltek, vagy úgy gondolod, hogy a baba megfogásának már a házasságban van a helye, és úgy szeretnél szülni, hogy férjnél vagy. Illetőleg nem ragaszkodsz nagy pocakos esküvő képekhez, és reméled megérti az álláspontod. Nem akarod magad a nyakába varni, de szernted így lenne helyes. és akkor jönne a kedves, de határozott kérdés: "Szeretném megismerni a Te véleményed is a témában, mit gondolsz?"

2008. jún. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!