Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » A férfiak honnan tudják az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férfiak honnan tudják az eljegyzési gyűrű méretét?

Figyelt kérdés
Sokan meglepetésszerűen kérik meg a barátnőjük kezét. Azon gondolkodom, hogy ők honnan tudják, hogy mekkora a megfelelő méret, főleg abban az esetben, ha a barátnő nem hord gyűrűt, tehát nem tud elcsenni sem viszonyítási alapot?
2017. febr. 13. 15:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából ki lehet számítani. Egyébként gyakori hogy kicserélik közösen a lánykérés után.
2017. febr. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sehogy sem sikerült, biztosra mentem inkább megkérdeztem a barátnőmtől hogy melyik gyűrű tökéletes arra a bizonyos ujjra.
2017. febr. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem is hord minden nő gyűrűt, általában azért mindenkinek van otthon valami régebbről maradt darab, vagy családi emlék. Ezt vagy elcsenik, vagy ha nem viszi el akkor felpróbálja a saját ujjára, és megjegyzi kb meddig megy fel. De ha egyáltalán nincs támpont, akkor vesz egyet találomra és megbeszéli az ékszerésszel, hogy ha nem jó a méret mennének majd szűkíteni/tágítani/cserélni.
2017. febr. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
35%
Karikagyűrűt együtt szoktak venni, és vele együtt veszi a férfi a köves kisérőgyűrűt is. Legalább is mifelénk így van.
2017. febr. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
71%
Lemérnek egy gyűrűt, amit a barátnő hord, és ennyi :D
2017. febr. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Én simán megkérdeztem tőle, és megmérettük pontosan. Ettől ugynaolyan meglepetés volt. Sajnos az ilyen cérnával meg madzaggal való méregetés nem pontos.
2017. febr. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

Igazából magamból indulva merült fel a kérdés, én nem hordok gyűrűt, van itthon konkrétan 2 darab, de az egyik a középső, másik pedig a kisujjamra jó, igaz sosem hordom egyiket sem. Sok hasonló nővel találkozom, mégis állítólag spontán lepték meg őket gyűrűvel, például az unokatesóm kezét 2 éve egy kiránduláson kérték meg, ő sem hord gyűrűt, mégis jó lett az ujjára, ezért is furcsálltam.



Karikagyűrűt együtt szoktak venni, és vele együtt veszi a férfi a köves kisérőgyűrűt is. Legalább is mifelénk így van. - Én általában arról hallok, hogy meglepetésszerűen az eljegyzési gyűrűvel meglepik a nőt, majd később választják ki a karikagyűrűt, de olyanról is hallottam már, ahol csak karikagyűrű volt.

2017. febr. 13. 17:03
 8/14 anonim ***** válasza:
74%

Mivel törékenyebb kezem van (vékony kézfej/ujjak) nekem csak annyi, hogy a lány gyűrűsujjának a nagybütykének a mérete, melyik ujjam nagybütykének a méretével közel azonos. Nem vagyok egy tapasztalt lánykérő, de több barátnőmnek ajándékoztam már gyűrűt így. Mindegyiknek jó volt a méret.

30/f

2017. febr. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
30%

hmm..az milyen szokás hogy együtt kell venni a karika gyűrűt?

elég furcsa nekem...

vagyis úgy értem, hogy sokan éveket várnak a lagzival, nem egyből ugornak bele a vödörbe

csak ezért furi

pl én is már 2 éve elvagyok jegyezve, köves gyűrűt kaptam, amit a párom titokban lemért

de még karika gyűrű tervben sincs.. :D (majd lagzi előtt)

2017. febr. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk meglepetésszerűen volt az eljegyzési-gyűrűs dolog, és nekem elfelejtve sincs gyűrűm sehol. Nagyon egyszerű volt a megoldás- sok mérettel nagyobbat vett az ékszerész javaslatára, mondván, hogy az árban benne van a méretre igazítás, és az ékszerész tapasztalatai alapján akkor is kell igazítani, ha minta alapján készítik méretre. Szóval, megkért, megállapítottuk, hogy még a hüvelykujjamra is határozottan nagy a gyűrű, másnap mentünk az ékszerészhez, és tádá, azóta tökéletes :D


Meglepetés is volt, meg a gyűrű nélküli méretprobléma is megoldódott.

2017. febr. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!