Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Volt, akit közületek úgy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Volt, akit közületek úgy kértek meg, hogy már nem is számított rá, hogy megkérik a kezét és/vagy nem is érdekelte már igazából az egész, de végül mégis igent mondott? Más is érezte ezt?

Figyelt kérdés

7 éve vagyunk együtt, 6 és fél éve együtt is élünk.

Elsőéves egyetemistaként ismerkedtünk meg, viszonylag tehát fiatalon jöttünk össze. Az egyetem végén elkezdtünk dolgozni, spórolgatni, félretenni a közös életünkre, majd először vettünk közösen autót, azután idő közben saját házat is. Két hete költöztünk be.

Régebben nagyon szerettem volna, ha a barátom eljegyez. A kapcsolatunk elején megbeszéltük, hogy mindketten szeretnénk esküvőt, de ő már akkor is úgy állt a dologhoz, hogy szerinte csak akkor van értelme összeházasodni, ha először megteremtjük hozzá a feltételeket. Nos, nekünk ez a 7 év kellett hozzá, hogy minden feltétel adott legyen, ennyi idő alatt értük el, hogy végre van végzettségünk, rendes munkánk, autónk, sőt, most már egy kis házunk is. Időszerű lenne a lánykérés és pár napja vissza is hallottam a párom rokonságából, hogy a barátom lassan tervezgeti az eljegyzést, mert még az idén szeretné megkérni a kezemet. Alapesetben ennek örülnöm kéne, meg hát végül is egy rossz szavam se lehet, hiszen a barátom már a kapcsolatunk legelején megmondta, hogy amíg meg nem teremtjük az alapokat, addig ő nem fog megkérni... De megmondom őszintén, ezalatt a 7 év alatt én eluntam a várakozást és nem is igazán érdekel már az egész. Mármint az eljegyzés része. Eleinte nagyon vártam, minden alkalommal, évfordulón, különleges napon vártam, számítottam rá, hogy hátha... de sosem lettem megkérve, és az évek alatt ez a várakozás ki is kopott belőlem. Már egyáltalán nem is számítottam rá, megbékéltem, hogy leéljük az életünket így, meg minden. Erre most jön a bennfentes infó, hogy ezek szerint 7 év után eljutottunk oda, hogy kapnék tőle még az idén egy gyűrűt... és az a baj, hogy én emiatt nem izgatottságot érzek, hanem csak azt, hogy ennyi idő után már minek? 7 év után igazából nem tök mindegy már? Kinek kell ez a színjáték? Lassan 7 éve élünk együtt, és most komolyan elő kell adni, hogy jajjúristen, mennyire meglepődök egy gyűrűtől? Én őszintén mondom, legszívesebben átugranám ezt a részt... A baráti társaságunkban az ismerős lányokat, barátnőket ezalatt a 7 év alatt már mind megkérték, a többségüket el is vették már feleségül, pedig egyikőjüknek sincs annál hosszabb kapcsolata, mint a miénk, de ők már mégis mind feleségek meg menyasszonyok, amit persze akkoriban elég nehezen is viseltem. Annak idején kifejezetten sok szúrós megjegyzést is kaptunk emiatt, hogy mi mégis mire várunk még, mikor körülöttünk mindenki más már házasodik, csak mi nem, pedig kétszer annyi ideje vagyunk együtt, mint bárki más, stb. Sokat piszkáltak ezzel a családtagok is, barátok is, amit én eléggé rosszul éltem meg akkor, de túlléptem rajta és már ez sem érdekel. Nekem igazából már ez nem számít. Viszont 7 év után számomra inkább megjátszottnak tűnne, semmint romantikusnak, ha tényleg megkérne... Ennek ellenére persze ha tényleg megkéri a kezemet, nem fogok nemet mondani, mert vele szeretném leélni az életemet, csak ez az egész lánykérősdi olyan feleslegesnek tűnik már így... én sokkal szívesebben venném, ha csak szépen, csendben megbeszélnénk egymás között itthon, nyugiban, hogy oké, megérett az idő, házasodjunk össze és bemennénk kettesben időpontot kérni az anyakönyvvezetőnél.


Volt valaki még így?



2017. máj. 8. 13:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Közben erről nem beszéltetek? Meg milyen kijelentés az, hogy nem fog megkérni? De azt még elvárja, ha mégis, akkor elajul ,,😀 hát elég mókás.
2017. máj. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Dehogynem beszéltünk. Az elején, mittudomén, mondjuk az első 3-4 évben rendszeresen felhoztam a témát. Főleg akkoriban, amikor az ismeretségi körünkben sorra házasodott mindenki... de mindig oda lyukadtunk ki, hogy hiszen ezt már az elején tisztáztuk, ő már a kapcsolatunk elején is megmondta, hogy szerinte ennek csak úgy van értelme, ha a feltételeket megteremtjük és koncentráljunk egyelőre arra, hogy ezek minél előbb meglegyenek. Akárhányszor felhoztam a témát, mindig az lett a vége, hogy de mi a problémám, amikor ezt már a kapcsolatunk legelején tisztáztuk, hogy majd akkor lesz lánykérés, ha megvan hozzá az alap... így egy idő után már inkább nem is hoztam fel. Végül is, nem árult zsákbamacskát, ha úgy vesszük, hiszen megmondta a legelején, hogy ő ezt így tervezi, én meg végül is rábólintottam. De hát egy pár hónapos kapcsolatnál még ki ne bólintana rá erre? Akkor még olyan távolinak tűnik ez az egész eljegyzősdi.
2017. máj. 8. 13:37
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell eljátszani a meglepődést. Ismerősömék is megbeszélték az eljegyzést, meghívtak mindenkit, tartottak egy bulit és bejelentették közösen.
2017. máj. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%

Nálunk is 7 év után volt az eljegyzés, és hasonlóan éreztem mint Te. Nem tudtam úgy örülni, mint ahogy szerettem volna. Jövőre tervezzük az esküvőt, de nagyon szívesen lemondanám. Nekem elég lenne egy 2 tanús polgári, de párom banzájt akar. Teljesen elment a kedvem az egésztől :(

Mellesleg pont mielőtt megkért, mondtam, hogy inkább hagyjuk az eljegyzést, de szegénynél már ott volt a gyűrű :D

2017. máj. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Igen, nagyjából én is ezt érzem, hogy nem tudok ennek már úgy örülni, ahogy szeretnék, vagy ahogy örülnöm kéne vagy ahogy régebben örültem volna. Ugyanígy vagyok vele, hogy ennyi év alatt, amikor még tényleg vártam volna, addig sose történt meg, idő közben meg beletörődtem, és valahogy olyan, mintha mostanra kicsit el is ment volna a kedvem az egésztől. Így meg igazából feleslegesnek is érzem az eljegyzést. Oké, a házasság ellen nincs kifogásom, de 7 év után ne kelljen már hozzá ez a műsor... mondja akkor azt, hogy na, most már van házunk, kocsink, alapunk, minden ami a házasság előtt szerettünk volna, úgyhogy uccu neki, házasodjunk össze. Aztán menjünk be az önkormányzathoz időpontot kérni vagy valami. De aj, tényleg úgy érzem, hogy kár volt ezt eddig elhúzni, viszont ha már így elhúzódott, legalább ne csináljunk már úgy, mint a tinik...
2017. máj. 8. 14:16
 6/12 anonim ***** válasza:
68%
Mi is 7 éve vagyunk együtt. Szerintem is furán néz ki, mikor ennyi idő után nagy lagzit csapnak és "megünnepeltetik magukat". 7 éve együtt vagyunk, együtt élünk, egy család vagyunk, nem vagyunk már kisgyerekek, furának találom. Mi is a 2 tanús mellett döntöttünk.
2017. máj. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

De örülök hogy más is van így mint én! Mi 7,5 éve vagyunk együtt. Két évr élünk együtt akkor vettünk egy lakást idén lett autónk. Én elsős egyetemista voltam ő harmadéves amikor összejöttünk.

Két nagyon jó barátunk van akiknek épp csak egy -egy éves a kapcsolata és az egyik összekötözött a barátnőjével a másik az első évfordulójukon kérte meg a barátnőjét.

Én már nem bánom, eleinte zavart mert én is szerettem volna gyűrűt de már nem érdekel, erre párom most vallotta be h szeretett volna megkérni de túl erőltetettnek tűnt volna rögtön a barátja után. Én meg csak néztem mert engem ez egyáltalán nem érdekel már.

Mi elmegyünk és aláírjuk a papírt ebben maradtunk és közben babát szeretnénk.

2017. máj. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ó, képzeld csak magad az én helyembe. Nálunk még indokolt lett volna némi erőfeszítés a részéről a lánykéréshez mert az elején voltunk, de ő csak filmnézés közben benyögte, hogy na keressek egy helyet meg egy időpontot hogy aláírjunk...

Eljegyzési gyűrű nuku, még egy szál virág vagy legalább valami kedves félmondat se.

Az esküvő detto, pedig az utolsó pillanatig pattogtam, hogy legalább egy zakó legyen már rajta, meg én felvehessek legalább egy egyberuhát de hisztizett hogy nem akar felhajtást(???!) Egyházi egyáltalán nem is volt pedig én tényleg gyakorló hívő vagyok.

Ő meg most találta ki, hogy na, csapjunk banzájt....

Idén leszünk két éve házasok, de haláleset miatt ebben az évben biztosan nem lehetne csinálni semmit. Akkor jövőre és na jó egyefene akkor legyen meg az egyházi is(??? Ő úgy gondolta lesz egy lagzi csak úgy a semmire amikor engem a víz lever az ilyen magamutogató bulikázástól)

Most őszintén. Marhára rosszul esik hogy se nem jegyzett el, se az esküvőnkez sem volt hajlandó egyáltalán komolyan venni. De 3 év után (ugye idén mindenképp kimarad) mi a tökömnek csinálnánk partit meg ingyencirkuszt? Akkor nagyon szerettem volna valami szolid megoldást, max 10 emberrel meg este valami szórakozóhelyen egy közös bulizással, de így meg most már minek?

Már max csak kiröhögnének, még a legjobb barátaink is értetlenül néztek rá amikor előadta. Ilyen körülmények után az egész csak nevetséges megjátszás sajnos aminek egyszerűen nem tud úgy örülni az ember mert nemes egyszerűséggel már messze nem az igazi. :(

2017. máj. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
70%
Komolyan kezdem sajnálni a pasikat ☺ Úgy érzem kicsit túldramatizálod ezt az egészet. Eddig is úgy tapasztaltam, de most a hozzászólások alapján is úgy látom, hogy a lányok már egy év után eljegyzésről álmodoznak. Míg a a pasik előbb szeretnék megteremteni a feltételeket. 17 voltam mikor összejöttünk a párommal. Tavaly előtt volt az esküvőnk. Mi akkor már 9 éve voltunk együtt, mégis nagy lagzit csaptunk. Addigra már befejeztük a sulit, dolgoztunk pár éve és volt megtakarításunk. Nem igazán értem mi ebben a nevetséges, vagy gáz. Mások kn. ennyi idősen találkoznak, hat tehetek én róla, hogy mi már ilyen fiatalon egymásra találtunk? Én inkább azt tartottam volna nevetségesnek, hogy tojáshéjjal a val.agunkon összeházasodjunk egyetem alatt vagy után, csak mert már három éve együtt vagyunk. Nyilván ha 25 évesen találkozunk, akkor nem várunk ennyit. Nekem is volt olyan barátnőm aki 3 év után férjhez ment. Két év után elváltak.
2017. máj. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
92%

Megértem a nyűgödet, én már az első nagy szerelmemnél így éreztem, pedig mi csak 2,5 évet voltunk együtt. Vártam, hogy megkérjen, nagyon akartam, aztán mikor nem történt meg 2 év után sem, lelankadt az érdeklődésem, és szép lassan szakítottam is vele.

Ugyanakkor, ha más irányból nézzük! Ha vele szeretnéd leélni az életedet, akkor nyilván te szereted. 7 év után nagy szó, hogy valaki eljegyez valakit. Szerintem sokkal komolyabban lehet venni ezt, mint mikor 1-2 év után elveszi feleségül a barátnőjét valaki. Ha még 7 év után is úgy gondolja a párod, hogy téged szeretne feleségnek, akkor ott valami nagyon jól működik. :) Inkább örülj, hogy még mindig szeret téged, és nem vágyik másra, csak rád. Ráadásul még azt is meg akarja adni neked, hogy átélhesd a lánykérés gyönyörét, de ha te tényleg nem vágysz erre, akkor hozd szóba neki, és beszéljétek meg, hogy ideje lenne összeházasodni, de nem szeretnél nagy banzájt. Azért előtte jól gondold át, mert később már nem lesz lehetőséged ilyet átélni. Szerintem csak most gondolod így, de ha megkérne, kedvet kapnál az esküvőszervezéshez.

2017. máj. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!